Zavrieť

Porady

Faktúra do zahraničia

Prosím Vás, kto mi poradí, v akej mene faktúrujem tovar do Polska, Francúzka a Čiech. V slovenskej, alebo v eurách? Resp.do Čiech v českých korunách? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ty môžeš faktúrovať v akejkoľvek mene, záleží na dohode s odberateľom. Však aj v rámci SR sa faktúruje v EURách. Záleží to aj od toho, v akej mene máš účty, aby si netratila na konverziách meny.
    Dobré ráno,

    máme jedného odberateľa na naše výrobky z Turecka.
    Akú faktúru mám vypísať? Ja faktúry, dodací list kupujem v papierníctve a tam náležitosti sú napísané len po slovensky. Akú faktúru, dodací list používate do zahraničia?
    Výrobky budeme posielať s poštou, peniaze by mali prísť na účet. Aj v takom prípade musím sumu napísať v Eurách?

    Vopred ďakujem.
    gigi

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Pre zahraničie zo slušnosti používam fa v angl. alebo nem. jazyku.
    Sumu píš v mene, ktorá Ti najviac vyhovuje. Príp. podľa dohody s odberateľom.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Gabriela Horváthová
    Dobré ráno,

    máme jedného odberateľa na naše výrobky z Turecka.
    Akú faktúru mám vypísať? Ja faktúry, dodací list kupujem v papierníctve a tam náležitosti sú napísané len po slovensky. Akú faktúru, dodací list používate do zahraničia?
    Výrobky budeme posielať s poštou, peniaze by mali prísť na účet. Aj v takom prípade musím sumu napísať v Eurách?

    Vopred ďakujem.
    gigi
    Ako je už vyššie napísané, faktúru vystavíš v takej mene, na akej ste sa dohodli s odberateľom.
    Formulár faktúry si môžeš urobiť aj sama v nejakom textovom súbore a napísať ju napr. v angličtine.
    Nevedeli by ste mi poslať vzor faktúry a dodací list v anglickom jazyku. Lebo ja po anglicky len sa pozdraviť viem.
    Ďakujem
    gigi

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Gabriela Horváthová
    Nevedeli by ste mi poslať vzor faktúry a dodací list v anglickom jazyku. Lebo ja po anglicky len sa pozdraviť viem.
    Ďakujem
    gigi
    Vzor faktúry nemám, ale pozerám na faktúrku,ktorú sme dostali zo zahraničia a oni sa s tým veľmi nezaťažujú. Nemajú tam toľko dátumov ako my. Ale aspoň pár slovíčok:
    faktúra - Invoice
    dátum - Date
    dátum splatnosti - Due Date
    označenie tovaru číslom - Art. No.
    názov (popis) - Description
    množstvo - Quantity
    ks - pcs
    cena - Price
    spolu - Total
    číslo účtu - Account No.

    Sumu slovom by bolo tiež dobré v angličtine napísať

    Faktúra do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.