Zavrieť

Porady

ako postupovať pri zmene adresy konateľa spoločnosti

chcela by som sa popýtať, ako mám postupovať, keď ako konateľ spoločnosti som zmenila adresu trvalého pobytu. Kam to mám všade zahlásiť a aké kolky a tlačivá sú potrebné. Je tu jedna podobná téma, ale je už 6 rokov stará, tak sa pre istotu pýtam. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    zk24 Pozri príspevok
    Lebo príspevok č.3 ma zmiatol... prave to totiž riesim, tak ze ci to neriesim zbytocne.
    Zdroj: verlag dashofer:
    Bydlisko konateľa, ako aj bydlisko spoločníka je jedným z povinne zapisovaných údajov do obchodného registra. Ak dôjde k zmene bydliska konateľa alebo spoločníka, dochádza v tomto zmysle k zmene zapisovaných údajov.
    Konateľovi pri zmene bydliska vzniká povinnosť najneskôr do 30 dní odo dňa uvedeného v rozhodnutí valeného zhromaždenia alebo v rozhodnutí spoločníkov, inak odo dňa, keď bolo toto rozhodnutie prijaté, alebo odo dňa, keď nastali účinky právnej skutočnosti, podať v mene spoločnosti návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov.
    Aktualizácia údajov týkajúcich sa osoby konateľa a spoločníka v obchodnom registri je nevyhnutná aj z čisto praktického hľadiska. Problém môže nastať vo všetkých situáciách, kedy konateľ musí preukazovať oprávnenie konať v mene spoločnosti aktuálnym výpisom z obchodného registra a občianskym preukazom. Nesúlad údajov zapísaných v občianskom preukaze a na výpise z obchodného registra môžu konateľovi skomplikovať situáciu v obchodnom styku, ale aj pri zariaďovaní bežných situácií v mene spoločnosti, či už v banke alebo na pošte.
    Informácia o aktuálnom bydlisku spoločníka spoločnosti bude ako údaj relevantná napríklad pri prevode obchodného podielu, pri ktorom je uvedenie aktuálneho bydliska (t.j. zapísaného v občianskom preukaze) na zmluve o prevode obchodného podielu jedným z identifikátorov osoby spoločníka prevádzajúceho obchodný podiel, a teda jednou z formálnych náležitostí zmluvy. Spoločník prevádzajúci obchodný podiel sa občianskym preukazom preukazuje u notára alebo pred matričným úradom, keďže jeho podpis na zmluve musí byť úradne osvedčený. V registrovom konaní, predmetom ktorého by bol zápis zmien údajov zapisovaných do obchodného registra, ku ktorým došlo uzavretím zmluvy o prevode obchodného podielu (zmena v osobe spoločníka), by nesúlad údajov týkajúcich sa spoločníka zapísaných v obchodnom registri s jeho údajmi na zmluve o prevode obchodného podielu (ktorá bude podkladom pre zápis navrhovaných zmien) mal za následok odmietnutie vykonania zápisu registrovým súdom a to z dôvodu jeho nezrozumiteľnosti.
    Pozor: v prípade nesplnenia si povinnosti voči registrovému súdu v stanovenej lehote hrozí konateľovi pokuta až do výšky 3 310 eur!!!

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    zk24, domenico.office, Economic, Stefan2005, Paula
    5

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    zmenu adresy konateľa by som neriešil, ale ak chceš, tak oznámiš zmenu živnostenskému úradu a obchodnému registru - na tlačive o zápise zmien zapísaných údajov s.r.o., rozhodneš o zmene spoločenskej zmluvy/zakladateľskej listiny, dáš nové znenie spoločenskej/zakladateľskej listiny, ofotíš občiansky preukaz s novou adresou, zbehneš k notárovi/matrike overiť podpis na tlačive o zápise zmien, zaplatíš (myslím 66 EUR kolok) a hotovo

    daniela1978 je offline (nepripojený) daniela1978

    daniela1978
    myslíš, že zmenu bydliska konateľa netreba riešiť....... nechce sa mi vyhadzovať 66 eur za nič

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    daniela1978 Pozri príspevok
    myslíš, že zmenu bydliska konateľa netreba riešiť....... nechce sa mi vyhadzovať 66 eur za nič
    Len doplním, že na živnostenské to musíš ohlásiť do 15 dní od vzniku zmeny.
    Pri podaní do OR nemusíš platiť 66.- Eur, môžeš to podať elektronicky a ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
    Pokiaľ nevlastníš ZEP, môžeš využiť službu niekoho kto ho má a podať Návrh na zmenu prostredníctvom takého človeka.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nie je nutné nahlasovať zmenu adresy konateľa / spoločníka obchodnému registru?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Prečo by nebolo ? Je nutné.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Economic Pozri príspevok
    Prečo by nebolo ? Je nutné.
    Lebo príspevok č.3 ma zmiatol... prave to totiž riesim, tak ze ci to neriesim zbytocne.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nie, sprav to, aby človek ktorého sa to týka, nemal napríklad v banke alebo pred DÚ nejaký problém. Vieš akí sú úradníci...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    zk24 Pozri príspevok
    Lebo príspevok č.3 ma zmiatol... prave to totiž riesim, tak ze ci to neriesim zbytocne.
    Máš tam Zuzka odpoveď v tej téme.....

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    mozem sa spytat ak som v 2 firmach ako konatel a spolocnik tak to budem hlasit pre obe firmy? a poplatok bude 2x?

    a trosku od temy: zmenu musim hlasit aj v mojej terajsej praci kde som len ako zamestnanec?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Samozrejme, je potrebné zmeniť to vo všetkých spoločnostiach, v ktorých figuruješ. Zamestnávateľovi tiež.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Snáď len trošku doplním pri elektronickom podaní do OR môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku. Nezabudni na živnostenský nahlásiť do 15 dní od zmeny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.