Zavrieť

Porady

PC sa pri spustení hry začne prehrievať

Som laik do počítačov, resp čo sa týka jeho hardwareu. Prednedávnom sa mi začal pc prehrievať až na 75-80 stupňov ° ! a to pri spustení hry, pozeraní telky na internete a podobne. Neviem či to bude ventilátorom, alebo čím. Bola by som rada kebyže poradíte čo s tým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    bolo by dobre aspon napisat co je to za pc.
    vseobecne: vycistit chladic od prachu pripadne este vymenit teplovodivu pastu

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Laik asi nebude menit teplovodivu pastu na procesore :-) Ale ako pise mecky, urcite vycistit pocitac. Staci ti na to krizovy sraubovak (na otvorenie PC), vysavac (vysatie prachu) a najlepsie nejaky jemnejsi stetec s dlhymi stetinami (aby si ten prach trochu "rozrusila"). Tym stetcom sa trochu pohrab na chladici a pod ventilatormi - ked su dlhe stetiny, tak sa dostanes skoro vsade bez rozoberania.
    Tiez zapni otvoreny pocitac, aby bolo vidiet ci sa tocia vsetky ventilatori - na procesore, grafickej karte, na zdroji, pripadne moze byt este pridavny v skrinke pc.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Mala som podobný problém so starším NTB, okrem prehrievania tiež dosť hučal. Pri hľadaní aj tu na Porade som sa v jednej z tém prvýkrát stretla s radou mať pod NTB chladiacu podložku, kúpila som si, ale v tom štádiu prehrievania NTB to nepomohlo. Ako laik, ktorý nerád opravujem systémom "A je to!" , som preto NTB zverila odborníkovi z okruhu svojich známych. Rozobral, čo bolo treba, vyčistil, musel vraj vymeniť aj teplovodivú pastu ... Pomohlo, problém s prehrievaním a hučaním prestal.

    Lucka1707 je offline (nepripojený) Lucka1707

    Lucka1707
    diky moc, páčia sa mi polopate vysvetlené veci do ktorých sa nevyznám vždy všetko povysávam, ale k vysávaniu pc som sa nikdy nedokopala

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    tak to by si sa cudovala kolko bordelu sa najde v takom starsom pc. Aspon raz do roka povysavat, pripadne ak je polozeny na zemi (nasava viac prachu), tak aj dvakrat.

    PC sa pri spustení hry začne prehrievať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.