Zavrieť

Porady

Práca finančného agenta v poisťovni

Dobrý deň,
mám ponuku práce z istej poisťovne, jedná sa o prácu viazaného finančného agenta (v oblasti poisťovníctva). Neviem, nakoľko môžem veriť poradcom z poisťovne, nakoľko sa mi zdá, že sľubované finančné ohodnotenie je až príliš vysoké.
Rád by som bol, keby mi poradí niekto skúsený. Nakoľko som študent VŠ a neorientujem sa v tomto odbore, som trochu dezorientovaný. Nehrozia mi nejaké problémy? Či už teraz, alebo neskôr. A ďalšia otázka je, či si budem musieť sám robiť daňové priznanie, platiť poistenie a odvody. Ak sem niekto dá odkaz na nejaký článok, kde je táto práca alebo druh pracovného pomeru popísaný, budem len rád. Ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Budete si robiť DP podľa dosiahnutých príjmov z provízie ....dosť je popísané aj v tejto téme
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...jikm1Q&cad=rja

pozrite aj tu
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...5PAOPg&cad=rja

Potrebujete aj registráciu v NBS.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tuto nájdeš niečo k tomu http://www.porada.sk/t150142-viazany...tml?highlight= .. a aj viac podobných tém(vyhľadávač) .

Nepíšeš, či budeš mať riadny PP (zamestnanec) alebo nie .. - od toho sa odvíjajú tvoje povinnosti .. ale v podstate tvoj príjem závisí od tvojho výkonu. (nadnesene .. zarobiť môžeš, koľko len chceš )
0 0
Radovanko Radovanko

Radovanko je offline (nepripojený) Radovanko

Dobry den,

nebudem zakladat novy topic na tuto istu temu, kedze rad by som sa poradil ohladom podobnej situacie.

Mam riadny pracovny pomer ( zamestnanec ) v s.r.o spolocnosti. Danove priznanie mi doteraz vykonaval zamestnavatel, ako aj RZZP.

Od novembra podpisujem zmluvu ako viazany financny agent ( pre poistovnu )

Ak by mohol niekto povedat, ake su moje povinnosti ( danove, socialne odvody, RZZP ) voci statu a existujucemu zamestnavatelovi.
Ake povinnosti vyplyvaju z tejto situacii
Zakon podla NBS som precital + ma caka skolenie zakladneho stupna.

Na co sa mam pripravit buduci rok, a ako sa treba zachovat v pripade ze v tomto aktualnom roku este nebudem mat prijem z VFA.

Dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Radovanko Pozri príspevok
Dobry den,

nebudem zakladat novy topic na tuto istu temu, kedze rad by som sa poradil ohladom podobnej situacie.

Mam riadny pracovny pomer ( zamestnanec ) v s.r.o spolocnosti. Danove priznanie mi doteraz vykonaval zamestnavatel, ako aj RZZP.

Od novembra podpisujem zmluvu ako viazany financny agent ( pre poistovnu )

Ak by mohol niekto povedat, ake su moje povinnosti ( danove, socialne odvody, RZZP ) voci statu a existujucemu zamestnavatelovi.
Ake povinnosti vyplyvaju z tejto situacii
Zakon podla NBS som precital + ma caka skolenie zakladneho stupna.

Na co sa mam pripravit buduci rok, a ako sa treba zachovat v pripade ze v tomto aktualnom roku este nebudem mat prijem z VFA.

Dakujem
dokonca ak nebudeš mať príjem podľa § 6 daň. zákona, oznámiš to DU, že si iný zdaniteľný príjem okrem zamestnania nemal...RZD ti v tomto prípade urobí zamestnávateľ, RZZP vykonáva za rok 2011 ZP ...toť všetko.....preddavky na ZP si urči v nulovej výške....to všetko za predpokladu, že ostávaš stále aj zamestnancom....
0 0
Radovanko Radovanko

Radovanko je offline (nepripojený) Radovanko

ano ostavam nadalej zamestnancom.

A v pripade ze budem mat provizie uz v ramci decembra, existuje nejaky limit, ci automaticky musim spravit RZD sam ?
Mam nejaku oznamovaciu povinnost ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Radovanko Pozri príspevok
ano ostavam nadalej zamestnancom.

A v pripade ze budem mat provizie uz v ramci decembra, existuje nejaky limit, ci automaticky musim spravit RZD sam ?
Mam nejaku oznamovaciu povinnost ?
ak ti príde príjem už v 12/2011 máš povinnosť podať DP typ B a účtovať....
1, skutočnými
2, paušálnymi...
výdavkami
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
too radovanko
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov

Na začiatok

http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...05-2011-a.html Oznamovaciu povinnosť máte voči daňovému úradu §31 , po registrácii NBS a pridelení IČO.
Naposledy upravil Zita5 : 26.10.11 at 16:35 Dôvod: http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-01-05-2011-a.html
0 0
susiak susiak

susiak je offline (nepripojený) susiak

U mňa sa bude jednať o prvú úroveň - základný stupeň odbornej spôsobilosti. Druh pracovného pomeru je "niečo ako živnosť". Aké budú moje povinnosti?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

susiak Pozri príspevok
U mňa sa bude jednať o prvú úroveň - základný stupeň odbornej spôsobilosti. Druh pracovného pomeru je "niečo ako živnosť". Aké budú moje povinnosti?
alias pešiaka ideš robiť ....pozri si príspevok 5 , 7 a 8
0 0
susiak susiak

susiak je offline (nepripojený) susiak

Nestratím ale prácou na živnosť všetky študentské výhody? (internát, ISIC, atď.)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nie nestratíš, dokonca ani tvoji rodičia nestratia nárok na prídavky na deti, a daňový bonus.
1 0
susiak susiak

susiak je offline (nepripojený) susiak

Ok, mám pocit, že tomu začínam rozumieť, tak to skúsim zhrnúť.
Nieje to práca na živnosť, nebudem mať živnostenský list, no mám povinnosť platiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne a dane (ako študentovi mi ich pri práci na dohodu vracali, bude to tak aj teraz?) sám za seba podľa svojich príjmov. Budem zaregistrovaný v NBS ako "viazaný finančný agent" a budem mať vlastné DIČ. Výhody študenta nestratím, ani právo na prídavky na dieťa (nezáleží to náhodou od výšky môjho príjmu?).
Ešte nejaká rada, niečo, čo by som mal/potreboval vedieť?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

susiak Pozri príspevok
Ok, mám pocit, že tomu začínam rozumieť, tak to skúsim zhrnúť.
Nieje to práca na živnosť Presne tak., nebudem mať živnostenský list Tak ako píšeš , no mám povinnosť platiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne a dane No odvody do ZP si môžeš dať 0, si poistencom štátu nakoľko si študent, prípadný endoplatok na poistnom si poriešiš v ročnom zúčtovaní.
Odvody do SP, závisia od príjmu predošlého roka, takže minimálne do 1.7.2012 žiadne platiť nebudeš.
Dane, aj ty máš nárok na odpočitateľnú položku, takže je to závislé od príjmu či budeš platiť nejaké dane alebo nie.
(ako študentovi mi ich pri práci na dohodu vracali, bude to tak aj teraz?) sám za seba podľa svojich príjmov. Budem zaregistrovaný v NBS ako "viazaný finančný agent" a budem mať vlastné DIČ. Výhody študenta nestratím, ani právo na prídavky na dieťa (nezáleží to náhodou od výšky môjho príjmu? NIE).
Ešte nejaká rada, niečo, čo by som mal/potreboval vedieť?Mňa nič nenapadá. Vlastne hej, nezabúdaj ked vtáčka lapajú pekne mu spievajú, milionarom sa za týžden nestaneš.
modrým v texte.
3 0
susiak susiak

susiak je offline (nepripojený) susiak

Ďakujem. A posledna otazka, ake odvody by som mal povinnosť odvadzať, ako živnostnik? Iba do socialnej a zdravotnej poisťovne? Koľko € mesačne to približne je a od čoho to zavisi?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

susiak Pozri príspevok
Ďakujem. A posledna otazka, ake odvody by som mal povinnosť odvadzať, ako živnostnik? Iba do socialnej a zdravotnej poisťovne? Koľko € mesačne to približne je a od čoho to zavisi?
No odvody do ZP si môžeš dať 0, si poistencom štátu nakoľko si študent, prípadný nedoplatok na poistnom si poriešiš v ročnom zúčtovaní. Alebo môžeš platiť 46,06 eur mesačne a potom Ti vrátia preplatok.

Odvody do SP, závisia od príjmu predošlého roka, takže minimálne do 1.7.2012 žiadne platiť nebudeš. Tu si môžeš nájsť % http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...-2011-np/1469s odvodov, a záleží všetko od výšky príjmu - tržieb.
Dane, aj ty máš nárok na odpočitateľnú položku, takže je to závislé od príjmu či budeš platiť nejaké dane alebo nie.
0 0
Radovanko Radovanko

Radovanko je offline (nepripojený) Radovanko

AHojte,

2 posledne otazky...pri registracii pre DU - Kod Cinnosti - 66220 - Cinnosti poistovacich agentov a maklerov. Je to spravny kod ?

druha otazka, ako je to so ZP,kedy si urcim(a ako ) preddavky v nulovej vyske ?
(som stale zamestnanec kde odvody platim )
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Radovanko Pozri príspevok
AHojte,

2 posledne otazky...pri registracii pre DU - Kod Cinnosti - 66220 - Cinnosti poistovacich agentov a maklerov. Je to spravny kod ?

druha otazka, ako je to so ZP,kedy si urcim(a ako ) preddavky v nulovej vyske ?
(som stale zamestnanec kde odvody platim )
k druhej otázke .. keď navštíviš ZP a zaregistruješ sa ako szčo .. samozrejme uvedieš, že si študent - opravujem zamestnanec
k prvej otázke .. treba doložiť to osvečenie NBS .. a kočky na DU ťa hádam "usmernia" (aspoň si myslím)
Naposledy upravil Katy a R : 06.12.11 at 12:42
0 0
Radovanko Radovanko

Radovanko je offline (nepripojený) Radovanko

ja som zamestnanec s TPP a toto je teda navyse, cize nie som szčo , preto som confused s tou ZP.

hm kocky neporadia lebo to posielam postou , teta na podatelni (tu v BA )povedala ze je to OK, len som si to potreboval overit...kedze je tam kvantum kodov, ale tak asi jej budem doverovat
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Radovanko Pozri príspevok
ja som zamestnanec s TPP a toto je teda navyse, cize nie som szčo , preto som confused s tou ZP.

.. si szčo - aj so všetkými povinnosťami (mal by si to mať uvedené aj v zmluve s poisťovňou) ... ale všetko je tu už napísané
0 0
Radovanko Radovanko

Radovanko je offline (nepripojený) Radovanko

dakujem ! takze este do ZP.

aaa, co Socialna a odvody ? Vie ma niekto odkazat popripade poradit co s nimi ?
Som zamestnanec, takze ako mam postupovat teraz
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať