Zavrieť

Porady

Volkswagen Golf 4 1.6 77kW (105PS)

máte nejaké skúsenosti ? prípadne by som bola rada kebyže mi poviete svoj názor na tento typ auta, predsa len je iné ked si človek kupuje za svoje prvý krát a nestojí to 10€ ;D
Usporiadat
Lucka1707 Lucka1707

Lucka1707 je offline (nepripojený) Lucka1707

ešte by som dodala ročník 2001 - cena 3300 €
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

Ja osobne benzinak by som nekupoval 1.6 uz vobec (iba ak s LPG), uz ked tak diesel , ale zalezi natom ci budes jazdit na kratke trasy alebo dlhe, ale v podstate ked vela nenabehas km tak staci aj benzinak tolko k motoru.
S celku spolahlive auto aspon mna nesklamalo... (co sa tyka oprav)
Rocnik 2001 to by mna osobne tiez odradilo a ked to ma naslapane s 200 000 km tak zatu cenu by som urcite nekupil (este zalezi na vybave auta moj osobny nazor ...
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

http://www.vwgolf-club.net/forum
0 0
Lucka1707 Lucka1707

Lucka1707 je offline (nepripojený) Lucka1707

auto má nabehaných 140 000km s tým že ho potrebujem na vozenie do roboty a naspat t.j. 20 km dokopy + do obchodu na nákup lebo jedno auto máme takže toto bude len také ako sa hovorí "do počtu", ale diky za radu btw golfy si stále držia svoju cenu :/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Lucka1707 Pozri príspevok
auto má nabehaných 140 000km s tým že ho potrebujem na vozenie do roboty a naspat t.j. 20 km dokopy + do obchodu na nákup lebo jedno auto máme takže toto bude len také ako sa hovorí "do počtu", ale diky za radu btw golfy si stále držia svoju cenu :/
možno neverím nikomu a ničomu, pokiaľ neoverím v servise, ale to je môj problém. ja som si kúpila diesel,ale inú zn. a robím po BA fakt malé trasy + nejaký ten obchod v At, tak neviem prečo sa stále odporúča diesel iba na veľké vzdialenosti svoju spotrebu 4,3-4,4l by som už nemenila.
10r auto by som nekúpia, ale ked je obmedzený rozpočet tak je to horšie
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

lujza.j Pozri príspevok
možno neverím nikomu a ničomu, pokiaľ neoverím v servise, ale to je môj problém. ja som si kúpila diesel,ale inú zn. a robím po BA fakt malé trasy + nejaký ten obchod v At, tak neviem prečo sa stále odporúča diesel iba na veľké vzdialenosti svoju spotrebu 4,3-4,4l by som už nemenila.
10r auto by som nekúpia, ale ked je obmedzený rozpočet tak je to horšie
no jednoducho preto lebo dieslovemu motoru velmi skodi casta jazda na kratke vzdialenosti, t.j. so studenym motorom ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bubkoch Pozri príspevok
no jednoducho preto lebo dieslovemu motoru velmi skodi casta jazda na kratke vzdialenosti, t.j. so studenym motorom ...
OKi, ale aj tam si myslím, že to aj o tom kto ako jazdí - "turuje" a čo čapuje ľudia vedia odpáliť "motor" na diesely aj pri jazde na dlhšie vzdialenosti. ja sa snažím motoru neubližovať
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

milá lucka,
ak ti niekto predáva auto ročník 2001 - teda 10 ročné a auto má nabehaných 140 000km , tak sú 2 možnosti :
1. kupuješ ho od 1. majitela, ktorý je 87 r. dedko a auto používali iba v sobotu na nákup do tesca, prípadne to bolo 2. auto v rodine, s ktorým mamka nosila deti do škôlky -pravdepodobnosť 1 %
2. niekto stočil km a chce ťa ošmejnuť ....pravdopodobnosť 99%
0 2
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bjuty smis Pozri príspevok
milá lucka,
ak ti niekto predáva auto ročník 2001 - teda 10 ročné a auto má nabehaných 140 000km , tak sú 2 možnosti :
1. kupuješ ho od 1. majitela, ktorý je 87 r. dedko a auto používali iba v sobotu na nákup do tesca, prípadne to bolo 2. auto v rodine, s ktorým mamka nosila deti do škôlky -pravdepodobnosť 1 %
2. niekto stočil km a chce ťa ošmejnuť ....pravdopodobnosť 99%
somarina ... 14 000 km/rok rozhodne nie je malo ...
ja napr. pouzivam auto takmer denne po meste a cez vikendy na dlhsie trasy a mam problem dostat sa cez 10 000km/rok ...
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

Lucka1707 Pozri príspevok
auto má nabehaných 140 000km s tým že ho potrebujem na vozenie do roboty a naspat t.j. 20 km dokopy + do obchodu na nákup lebo jedno auto máme takže toto bude len také ako sa hovorí "do počtu", ale diky za radu btw golfy si stále držia svoju cenu :/
A tak na taketo vzdialenosti moze byt, kebyze sa ti nahodou dodrbe auto v polke cesty tak daleko nebudes musiet odtahovat ale pokial bolo servisovane pravidelne, nemal by byt problem a co sa tyka ceny, neviem od koho kupujes, ale mohla by si zjednat na trojku, kazdy pri predaji trosku nadhodi cenu na zaciatku

A neviem kto tu pisal ale na takom "srote" neviem kto by stacal kilometre na cene to velmo nepomoze a pokial to staca profik tak to ani servis nezisti
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

somarina ...aha, takže toto je ako dobrá rada a úroveň tvojej komunikácie......
a máš to auto od roku 2001 ? máš najazdené 140000 km ? Si jediný majiteľ ? inač si každý spraví názor o tom, čo je somarina sám.....
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

pafendorf Pozri príspevok
... ale zalezi natom ci budes jazdit na kratke trasy alebo dlhe, ...
Mohol by niekto definovať, do koľko km je trasa krátka?
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

Lucka1707 uvadza ze denne nabeha tych 20 km, otazka za 5 ecok je to kratka trasa alebo dlha ?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

KoxXxo Pozri príspevok
Mohol by niekto definovať, do koľko km je trasa krátka?
kratka trasa je taka, ktora skonci skor ako sa ti zohreje studeny motor ...
dlha trasa su vsetky ostatne
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bjuty smis Pozri príspevok
somarina ...aha, takže toto je ako dobrá rada a úroveň tvojej komunikácie......
a máš to auto od roku 2001 ? máš najazdené 140000 km ? Si jediný majiteľ ? inač si každý spraví názor o tom, čo je somarina sám.....
to je irelevantne ... preco odbocujes od podstaty ?
moja reakcia bola na tvoju somarinu ze v priemere 14000/rok znamena 52 sobotnych nakupov v tescu alebo 2. auto v rodine alebo ze je absolutne nerealnych ak sa auto normalne denne pouziva ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no treba si uvedomiť aj motorizáciu auta, 1,6 77 kW benzín bol štandardný motor v golfe IV, ktorý si kupovali prevažne fyzické osoby... firmy skôr kupovali dieslové verzie... a keď zoberieme do úvahy Vaše odporúčania, že na krátke trasy radšej benzín t.j. napr. 20 km nie je dlhá trasa... tak 20 km denne tam, a späť povedzme 6 x do týždňa (nejaký ten nákup) 52 týždňov do roka (nerátam dovolenky) t.j. 20x2x6x52x 10 rokov... tak by mal mať nabehaných 124 800 km... t.j. 140 000 km by som povedal, že auto bolo využívané prevažne na cestu do a z práce a nie na podnikateľský účel naháňanie zákazok resp. obchodného cestujúceho...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pafendorf Pozri príspevok
A tak na taketo vzdialenosti moze byt, kebyze sa ti nahodou dodrbe auto v polke cesty tak daleko nebudes musiet odtahovat ale pokial bolo servisovane pravidelne, nemal by byt problem a co sa tyka ceny, neviem od koho kupujes, ale mohla by si zjednat na trojku, kazdy pri predaji trosku nadhodi cenu na zaciatku

A neviem kto tu pisal ale na takom "srote" neviem kto by stacal kilometre na cene to velmo nepomoze a pokial to staca profik tak to ani servis nezisti
...presne tak ...cena je vždy pohyblivá ...

Auto je dobré ( jazdenku ) kupovať s odborníkom ...

Cena a kiláky ????...stačí sa pozrieť sem ...a pozorne
http://www.peugeot-club.com/forum/vi....php?tid=98353

Servis ???....no ktorý ako ......ak sa dá napojiť auto na PC ,tak nie je problém zistiť všetko o aute .
Môj servisman má viacero software od jednotlivých vozidiel ...teraz kupoval Golfa combi , prelustroval všetko ....
0 0
Lucka1707 Lucka1707

Lucka1707 je offline (nepripojený) Lucka1707

lujza.j nebudem tu rozoberať svoju finančnú situáciu , ale ak je človek od 18 rokov samostatný, zarába si na seba, popritom študuje na vysokej, platí nájom a sám si pere, tak jasné že nebudem rozmýšlať nad autom, ktoré stojí 10 000 € okrem toho všetkým velmi dakujem za fajn diskusiu a záujem poradiť
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

milý bubkoch, takže ty ked zhodnotíš môj názor ako somarinu, je to ok, ked ja sa vyjadrím k tvojmu názoru, tak je to irelevantné a odbočujem od podstaty ? )
už sa tu k tomu nebudem vyjadrovať., nechám to na odborníkov s ojazdenými autami...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Lucka1707 Pozri príspevok
auto má nabehaných 140 000km s tým že ho potrebujem na vozenie do roboty a naspat t.j. 20 km dokopy + do obchodu na nákup lebo jedno auto máme takže toto bude len také ako sa hovorí "do počtu", ale diky za radu btw golfy si stále držia svoju cenu :/
140 000 km,pre tento motor neznamená nič.

Skor by som doporučoval vymeniť niektoré opotrebované časti podvozku, čapy + brzdy+tlmiče

Pri použití správneho oleja bude tento motor behať ešte min 300 000 km.

Doporučujem aj montáž LPG.

Určite neprerobíš.
Naposledy upravil Indeed : 28.10.11 at 21:42
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať