Zavrieť

Porady

Aku RAM 1GB do DELL Inspiron 6400?

Potrebujem zväčšiť RAM zo súčasnej Infineon HYS64T64020HDL-3,7-A 512MB 533MHz na Väčšiu 2x1GB alebo 1x2GB. Ponuka je velká, len neviem posúdiť všetky parametre a bojím sa že pri mojej voľbe to nebude funkčne! Poraďte prosim!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adea je offline (nepripojený) Adea

    Adea
    mam presne ten isty NB a rozsiril som ho na 4GB aj ked system nevidi cele 4GB iba nejakych 3,3GB

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Aký máš operačný systém, pravdepodobne Windows 32-bitový? Ak chceš vidieť viac, musíš prejsť na 64-bit.

    Adea je offline (nepripojený) Adea

    Adea
    pri dell inspiron 6400 ti 64 bitovy OS nepomoze limituje ta maticna doska (945PM chipset - 32 bitova zbernica) ktora neumozni viac ako 3,3GB RAM (musel by tam byt 965chipset tam uz 4GB vyuzijes)

    @Vlado40: to su "super" rady lepsie je par 1GB pamati kvoli rychlosti (pojdu v dual channel rezime) ale zavratne zrychlenie bezny uzivatel nepostrehne preto som volil vacsiu kapacitu 2x2GB RAM (tie uz v dual channel nefunguju) ale nove systemy (vysie ako XP) dokazu vela pamate vyuzit

    ...pripadne mozes pouzit 1x1GB a 1x2GB modul

    p.s. tu su pamate ktore tam urcite pojdu (to su modely z aprila 2008) ja som kupil asi ten prvy spominany:
    2GB DDRAM2 SO-DIMM PC667 GOODRAM DDRAM2-2GB-SOD-GR667 CL5

    SO DDR2 2GB PC667MHz Non-ECC CL5 SODIMM KINGSTON DDRAM2-2G-SO667-KIN

    2048MB SO-DIMM DDRII 667 CORSAIR DDRAM2-2048PC667CRSO DDR2, 667 MHz 256Mx64non-ECC 200 SODIMM, Unbuffered, CL5
    Naposledy upravil Adea : 28.10.11 at 08:43

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak si kúpi RAM 2x 1GB,tak obsadí pamäťové sloty a nebude už môcť rozšíriť RAM ak by niekedy chcel.Takže radšej 1x 2GB a má ešte jeden voľný slot.A tie rýchlosti ,že dual režim a tak sú pri bežnej prevádzke ,ak ide o klasickú prácu na NTB o ničom.Užívateľ NTB to pri svojej práci nepostrehne.

    Aku RAM 1GB do DELL Inspiron 6400?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.