Zavrieť

Porady

kupili sme byt - predošlí majitelia žiadaju zachovanie tralého bydliska

práve sme v štádiu kupovania bytu. pôvodný majitelia prosia o dočasne ponechanie trvaleho pobytu na cca 6mes.
chcem sa poradiť či ten pobyt nemôže byť prihlasený len na vchod panelaku nie na konkretny byt. ...
Naposledy upravil Dav : 28.10.11 at 20:25
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A prečo im nechcete vyhovieť?
Mimochodom trvalý pobyt ja mám na vchod paneláku nie na konkrétny byt.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ally1212 ally1212

ally1212 je offline (nepripojený) ally1212

a ako pri tom postupovať aby mali na vchod?
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

vieš,ako prebieha nahlasovanie trvalého pobytu? najprv ich musíš odhlásiť z trvalého pobytu v Tvojom byte a potom sa musia prihlásiť na trvalý pobyt niekde inde.Ako sa asi nahlásia,že bývajú vo vchode? Veď nie sú majitelia vchodu...
A vôbec,prečo tam chcú ostať prihlásení? V každom prípade nie si povinní ich tam nechať prihlásených....a tiež si neviem predstaviť,ako za nich budeš platiť smeti a spoločnú elektrinu a pod....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

ja osobne, keď som kupovala a predávala byt (teda v opačnom poradí), som sa nestarala, kedy si pôvodní majitelia zmenili TP, ani noví majitelia môjho pôvodného bytu sa nezaujímali, kedy som si ja odhlásila TP. Mimochodom, nakoľko medzi predajom a kúpou u mňa uplynula dosť dlhá doba - 8 mesiacov a potom boli vianočné sviatky a Nový rok a 3 králi, tak som vlastne na starom byte mala vlastne TP ešte nejakých 10 mesiacov po tom, čo som tam už nebývala....
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no však teraz majú na vchod... v žiadnom občianskom som nevidel napísané adresa číslo bytu xy...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja Ti neviem, ja som o to špeciálne nežiadala. Ved ak je to bytový dom, tak predsa nemôžu byť tri čísla na občianskom preukaze . Je tam súpisné číslo a orientačné.
A súpisné číslo môže byť napríklad 1234 orientačné je číslo domu napr. 15 ale číslo bytu napr. 7 už nie je kde napísať.

V bežnom styku sa používa adresa napr. F.Kráľa 15/7 ... ale na úradných dokumentoch sa použije číslo F.Kráľa 1234/15 .... úradným myslím napr. občiansky preukaz, živnostenský list a podobné veci.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ally1212 Pozri príspevok
práve sme v štádiu kupovania bytu. pôvodný majitelia prosia o dočasne ponechanie trvaleho pobytu na cca 6mes.
chcem sa poradiť či ten pobyt nemôže byť prihlasený len na vchod panelaku nie na konkretny byt. ...
Ja som kupoval byt pred 8 rokmi a starí majitelia majú ešte stále trvalý pobyt hláseny u mňa- a nejako mi to ani nevadí...
To je už teraz nula bodov, mať niekde pobyt- to už nič neznamená...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Gina Er Pozri príspevok
vieš,ako prebieha nahlasovanie trvalého pobytu? najprv ich musíš odhlásiť z trvalého pobytu v Tvojom byte a potom sa musia prihlásiť na trvalý pobyt niekde inde.Ako sa asi nahlásia,že bývajú vo vchode? Veď nie sú majitelia vchodu...
A vôbec,prečo tam chcú ostať prihlásení? V každom prípade nie si povinní ich tam nechať prihlásených....a tiež si neviem predstaviť,ako za nich budeš platiť smeti a spoločnú elektrinu a pod....
ale ona ich predsa nechce nahlásiť, oni tam už nahlásení sú. No a zrušenie TP iným človekom, ako tým, ktorého sa to týka je teda dosti obtiažne.... A prečo by mala za nich platiť smeti a spoločnú elektrinu a pod.? Veď to sa neplatí podľa TP podľa OP, ale podľa skutočne bývajúcich členov v domácnosti nahlásených u správcu, či?!
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

súhlasim so Xanti a Tictac...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gina Er Pozri príspevok
vieš,ako prebieha nahlasovanie trvalého pobytu? najprv ich musíš odhlásiť z trvalého pobytu v Tvojom byte a potom sa musia prihlásiť na trvalý pobyt niekde inde.Ako sa asi nahlásia,že bývajú vo vchode? Veď nie sú majitelia vchodu...
A vôbec,prečo tam chcú ostať prihlásení? V každom prípade nie si povinní ich tam nechať prihlásených....a tiež si neviem predstaviť,ako za nich budeš platiť smeti a spoločnú elektrinu a pod....
Nie je to vôbec obtiažne, ak má nový vlastník LV, ide na obecný úrad a zruší trvalý pobyt.
A prečo by mala platiť za smeti, a za spoločnú elektrinu? Ved u správcu bytového domu nahlási, že sa zmenil majiteľ a v byte bývajú títo ludia a bodka. Detto čo sa týka platenia smetí, ak pôvodný majiteľ ostáva v meste tak platí smeti tak isto ako platil. Smeti aspoň u nás nie sú viazané na byt ale na osoby.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Gina Er Pozri príspevok
vieš,ako prebieha nahlasovanie trvalého pobytu? najprv ich musíš odhlásiť z trvalého pobytu v Tvojom byte a potom sa musia prihlásiť na trvalý pobyt niekde inde.Ako sa asi nahlásia,že bývajú vo vchode? Veď nie sú majitelia vchodu...
A vôbec,prečo tam chcú ostať prihlásení? V každom prípade nie si povinní ich tam nechať prihlásených....a tiež si neviem predstaviť,ako za nich budeš platiť smeti a spoločnú elektrinu a pod....
Toto nieje pravda- je to tak ako píše tic tac...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

mám pred sebou potvrdenie z mest.úradu o trvalom pobyte: mesto A,ulica XYová 10/73 (vymyslené samozrejme) a POZOR! číslo bytu !! o čom je asi trvalý pobyt? musíš preukázať,že si majiteľom bytu,(alebo majiteľ bytu Ťa musí zapísať)inak Ti trvalý pobyt nezapíšu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gina Er,
pozri si občiansky preukaz, tam budeš mať súpisné a orientačné číslo, ale číslo bytu tam nenájdeš. Iné je to pri rodinnom dome, kde sú naozaj len tieto dva údaje. Nakoľko na jednej parcele býva jedna rodina.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

tictac7 Pozri príspevok
ale ona ich predsa nechce nahlásiť, oni tam už nahlásení sú. No a zrušenie TP iným človekom, ako tým, ktorého sa to týka je teda dosti obtiažne.... A prečo by mala za nich platiť smeti a spoločnú elektrinu a pod.? Veď to sa neplatí podľa TP podľa OP, ale podľa skutočne bývajúcich členov v domácnosti nahlásených u správcu, či?!
Zrušenie trvalého pobytu je tá najľahšia vec,horšie je to naopak
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no u nás sa hlásia osobomesiace pri odpisoch, ak oni pôjdu správcovi prehlásiť majiteľa, tak starí majitelia tam už figurovať nebudú, zostanú už len "vo vchode" pokiaľ sa neohlásia-neprehlásia inam.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

pokiaľ budú mať v OP stále nahlásenú starú adresu,tak vlastne všetkých klamú.....poisťovňu,zamestnávateľa....možno vymáhačov....len aby Ti tam nezačali chodiť neželané návštevy
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No podla môjho názoru,
ak ma niekto požiada o ponechanie trvalého pobytu na adrese predošlého bydliska tak nemám problém.
Zrejme pôvodný majitelia stavajú dom, a kým ho nebudú mať skolaudovaný tj. pridelené súpisné a poprípade aj orientačné číslo tak im obec na tú stavbu trvalý pobyt neprepíše. A meniť doklady každého pol roka tak to by ma tiež nebavilo.

Pre zadávateľku trvalý pobyt nezakladá žiadny právny vzťah k nehnuteľnosti a preto nie je sa čoho obávať.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja ked som kupovala jeden byt tiež pôvodný majitelia oznámili, že tam PT budú nejakú dobu mať, nakoľko nemali skolaudovaný dom. netešila som sa z toho, ale prežili sme to.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Gina Er Pozri príspevok
Zrušenie trvalého pobytu je tá najľahšia vec,horšie je to naopak
stále tvrdím, že nie je. Lebo pokiaľ si to dotyčná osoba nezmení na polícii, pre všetky úrady má stále TP podľa OP....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gina Er Pozri príspevok
úpokiaľ budú mať v OP stále nahlásenú starú adresu,tak vlastne všetkých klamú.....poisťovňu,zamestnávateľa....možno vymáhačov....len aby Ti tam nezačali chodiť neželané návštevy
Gina,
neklamú nikoho. A zadávateľka sama píše, že ide o dočasné riešenie, preto si myslím že je to kvôli kolaudácii.

A technicky, mesto kde bývam nechce pridelovať trvalé pobyty na chatovú osadu, kde mnohý ludia sa presťahovali nakoľko mali problémy utiahnuť platby za byty. Tak aj tí ludia majú trvalé pobyty na svojich pôvodných adresách roky a nikomu to neprekáža.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať