Zavrieť

Porady

Podlahové kúrenie a kotol na drevo.

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, ako riešiť podlahové kúrenie v novostavbe RD. Čo by všetko malo obsahovať, na čo by som nemal zabudnúť. Ide o RD, poschodový, materiál stavby: Ytong 30 cm, zateplenie 15 cm EPS, okná 3-sklo, v podlahe 15 - 17 cm EPS, v strope 35 cm Nobasil, komín Schiedel 200 mm, 7,5 m. Vykurovaná plocha spolu cca 140 m2 (príz. 75 m2, posch. 65 m2), výška stropov 2,6 m.
Vykurovanie bude riešené drevom, plyn v obci nie je, ani výhľadovo. Zatiaľ uvažujem nad kotlom na drevo + akumulačná nádrž ( 1.500 - 2000 l ). Rozdeľovač 2x (príz. a posch.), zaliatie podlahovky anhydridom.
Čo všetko by malo byť v systéme vykurovania, aby to fungovalo dobre? Príp. ak niekto máte funkčnú schému zapojenia, alebo viete doporučiť firmu, projektanta. Určite mi pri rozhodovaní pomôžu aj vaše osobné skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

Snoophy Pozri príspevok
Tak nikto tu nevie namalovať svoje zapojenie krbovej teplovodnej vložky a podlahovky?

Ešte rozmýšlam namiesto 2x trojcestného dať jeden štvorcestný ventil.
No rozhodne takto to kúriť nebude . . . chýba ti tam čerpadlo za 3 cestným ventilom na podlahovku a nejaká "logika" . . .
0 0
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

TomasHC Pozri príspevok
Niekto za to dá stovky euro a bude to vešať kade-tade po nete... Nehovoriac o tom, že každý dom má svoje špecifiká a principiálna schéma je dosť zbytočná.
Máš pravdu, aj keď stovky € za schému kotolne si trošku prehnal . . . v každom prípade máš pravdu aj v tom, že dom od domu je to špecifický prípad. Univerzálne riešenia sú na stránkach výrobcov kotlov či krbových vložiek zadarmo . . . napr. Atmos.
Schéma na prídavný zdroj tepla musí mať jednu dôležitú vlastnosť . . . musí myslieť na všetko a nie všetci vedia o čo ide . . . hlavne všetky zabezpečovacie zariadenia, ochrany . . .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať