Zavrieť

Porady

Predaj izbových a záhradných rastlín a záhradkárske potreby cez eshop?

Potreboval by som poradiť či sa mi oplatí spustiť eshop na predaj izbových a záhradných rastlín plus potreby pre záhradkárov a pestovanie rastlín. A ak sa oplatí, čo by ste poradili - je lepšie na začiatok predávať cez eshop viac druhov rastlín a potrieb alebo radšej sa špecifikovať na konkretny druh rastlín a základné potreby?
Za poradenstvo vám srdečne dakujem
Usporiadat
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Myslím , že je to dobrý nápad
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

od tohoto pána občas kupujem aj keď to neni klasický eshop http://www.klivia.com/
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez rada nakupujem cez net,kladiem doraz na fotky a podrobny popis
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Hlavne neponukat zase len to iste co kazdy, trochu sa zamerat na menej zname druhy, popr. by bolo fajn mat moznost objednat specificke druhy, podla poziadavok mensiny. Drzim palce, rada si objednam, ked tam najdem nieco z celade gesneriaceae a nemyslim tym len fialky.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Žiaľ Slovensko je malá krajina a v dohladnej dobe mám dôverné informácie ale nikomu to nehovor, asi ani nejaké dobivačné vojny viesť nebudeme.
Politici sa skôr zameriavajú ako dobiť voliča a vyžmíkať aj posledné centy ak by niekomu náhodou zostali.
Takže som realista, ak to nie je spojené aj s iným druhom predaja a intenzívnej propagácie veľká šanca na mimoriadny úspech tu asi nebude. Tým ťa nechcem odrádzať, veď všetko závisí od toho čo si od toho sľubuješ. Ja len aby si nemal veľké oči. V ľudnatejších krajinách sa s toho asi aj možno skromne dá vyžiť, na Slovensku asi ťažko. Je nás málo.
Konkurencia je veľká a každý kto niečo predáva je vlastne tak trochu konkurencia, pretože potencialnemu zákazníkovi potom nezostane toľko na nákup u teba. Prognóza krízy tiež nie je žiarivá. Treba si to zvážiť.
Pokiaľ ale si to všetko urobíš sám, stojí ťa to len tvoj čas a pokiaľ tvoj čas nie je drahý, tak prečo nie. Vyskúšaš a na prilepšenie s toho niečo možno získaš. Otázka či za rovnaký čas by si nezarobil pri niečom inom viac je ale otvorená...
Čím oslovíš zákazníka presýteného záhradnými centrami a Baumaxom? Máš naozaj dobrý zdroj, na tovar ktorý je iný než majú ostatný alebo budeš mať lepšiu koncovú cenu?
Čím chceš zaujať?
Naposledy upravil wabi : 02.11.11 at 09:23
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

chodievam do malinkého obchodíku na sídlisku, pani čo ho má je od fachu, je to jej hobby a zároveň práca-obživa, ale žiadne zbohatnutie,skôr prežívanie.okrem predaja kvetov, naaranžuje čo si kto vymyslí, suché alebo živé,aranžuje akcie má pod "palcom" kvety nejakých NC, je fakt v tomto odbore multifunkčná.
ale inak plne súhlasím s tým čo napísal "wabi"
0 0
Michalides84 Michalides84

Michalides84 je offline (nepripojený) Michalides84

vdaka za radu je veľmi obšírna a pravdivá, tvoja otázka: čím zaujať zákazníka je skvelý tip na rozmýšlanie a uvažovanie pre další nápad. Čo si myslíš ty, čím zaujať zákazníka, čo by potreboval, čo by kúpil ?
0 0
Michalides84 Michalides84

Michalides84 je offline (nepripojený) Michalides84

aké sú to špecifické rastliny - africká fialka saintpaulia je špecifická rastlina? čím? aká je podľa vás rastlina -Aloe arborescens? oplatilo by ju predávať?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Hlavným problémom týchto rastlín je, že ľudia si ich pomerne ľahko vedia namnožiť a dopestovať aj samy.
Či by sa oplatilo ich predávať, zaleží od toho čo ťa bude stáť ich získanie po koľko ich predáš a tiež koľko ich vlastne predáš.
Dnes ti možno povedia ľudia že si to kúpia u teba a potom bude pre nich to kúpiť v akcii v Baumaxe napríklad výhodnejšie a jednoduchšie... možno.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Michalides84- Ja som tu fialku napisala obrazne. Ta sa da zohnat vsade, ale len urcite druhy (farby), fialkarky by vedeli napisat, co z nich sa tazko zhana, ale urcite by privitali ponuku ruskych-slachtenych fialiek, pretoze k mnohym z nich je naozaj tazke sa dostat a ked uz, tak aj cena (za jeden listok aj 3e, mozno aj viac) + postovne je zo zahranicia dost vysoke. Ja mam z tejto celade skor zalusk na chirity (zatial objednavam z ciech) odkial je postovne drahsie ako napr. z UK, ale ked ich chcem mat, nemam na vyber. Taktiez mam zaujem o alsobie, smithianthy, sinningie, gloxinie (ale tych mam uz cca 30, takze zohnat tie co nemam je zase tazke) a pod.. Celad gesneriek je velmi bohata na krasne rastliny. Ale urcite inych potesi napr. siroka ponuka Aronovitych a pod. Myslim to cele tak, ze ked v ponuke najdem napr. len jednu z toho aj to taku co uz mam, tak sa na tu stranku nebudem uz vracat a sledovat aktualnu ponuku. Ak vsak najdem v ponuke nieco pre mna zaujimave, potom napr. o tri mesiace zase daco ine, po com tuzim, tak isto budem stranku sledovat a objednavat si priebezne...snad som to napisala zrozumitelne. Vela uspechov.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja by som uvitala obchod, v ktorom by majitel pracoval priamo s danymi rastlinami, nebol by to klasicky dovoz a robil by tie rastliny, ktore sa pacia jemu. Chcela by som, aby im rozumel, aby vedel podat vierohodne rady na ich pestovanie a z jeho pristupu by bolo citit, ze ma k flore vztah. Preto si musis sam povedat, co chces robit a asi by si mal najskor isty cas nabrat skusenosti s rastlinami a tak zistit, co je to tvoje.
Takze nepaci sa mi velmi pristup - "Co by sa oplatilo predavat?" a otazka "Cim by si chcel zaujat?" je adresovana priamo tebe a nie preto, aby si ponukol jednoznacnu odpoved, ale skor, aby z premyslania vyplynul cely tvoj zamer osobnosti.

Som tiez velka fanusicka fialiek, no ty k nim nemusis mat napr. ziadny vztah a nemal by si to robit preto, ze by to (mozno) islo na dracku. V kvetinarstvach vidavam fialky krasne a par tyzdnov a su chudatka uplne zhyndracene. Uz som videla aj kvetinarku, co ich capla von a na priame slnko len aby prilakala zakaznikov. Nedavno som kupila fialku za 70 centov, uz nekvitla a kvetinarka sa ich chcela zbavit, lebo uz videla, ze by to s nimi uz slo len dolu vodou... A tiez skusenosti so zahradnymi centrami. Velmi malo tovaru je z vlastnej produkcie. Vadi mi to. Rovnako ako tie akcie, ked je nacase sa "ziveho" tovaru zbavit.

Ake mas podmienky na pestovanie, mnozenie, udrziavanie tovaru, predaj?
1 0
Michalides84 Michalides84

Michalides84 je offline (nepripojený) Michalides84

Mojim koníčkom je práca v záhrade a zároveň aj odborné povolanie záhradník, takže mojou náplnou je pestovanie okrasných rastlín pre interier a exterier z vlastnej produkcie, realizácie a údržba záhrad.

Hľadám systém, stratégiu, ako sprostrekovať cez internet rastliny a svoju prácu ako realizátor a údržbár záhradnej zelene. Ja sa rastlín nechcem zbaviť len ako ,,akcia´´ prostredníctvom nejakého eshopu, a čo najrýchlejšie, ale hlavne zákazníkom poskytnúť plnohodnotné informácie o danej rastline či práci, o ktorú májú záujem.

Myslíš že otázky čo by bolo dobré predávať cez eshop a čím by by som presvedčil zákazníkov aby kúpili sú v mojom hľadaní odpovede nesprávne ?
2 0
Michalides84 Michalides84

Michalides84 je offline (nepripojený) Michalides84

wabi, máš dobré porovnávacie metody v predajnom procese. Máš čistú pravdu že sa tieto rastliny lahko množia, no nie každý vie že majú liečivé účinky a môžu ich použiť pri ošetrení poranených miest. a v baumaxe síce tieto rastliny majú len v obmedzenom počte sú ceny o to vyššie ako na väčšinu okrasných rastlín, čiže odbyt majú len ked sa potrebujú čo najrýchlejšie zbaviť tovaru, ktorý chcú nahradiť iným - akcia, na zhyndrované rastliny za super ceny...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Michalides84 Pozri príspevok
Mojim koníčkom je práca v záhrade a zároveň aj odborné povolanie záhradník, takže mojou náplnou je pestovanie okrasných rastlín pre interier a exterier z vlastnej produkcie, realizácie a údržba záhrad.

Hľadám systém, stratégiu, ako sprostrekovať cez internet rastliny a svoju prácu ako realizátor a údržbár záhradnej zelene. Ja sa rastlín nechcem zbaviť len ako ,,akcia´´ prostredníctvom nejakého eshopu, a čo najrýchlejšie, ale hlavne zákazníkom poskytnúť plnohodnotné informácie o danej rastline či práci, o ktorú májú záujem.

Myslíš že otázky čo by bolo dobré predávať cez eshop a čím by by som presvedčil zákazníkov aby kúpili sú v mojom hľadaní odpovede nesprávne ?
Tak to uz je ina vec. Paci sa mi to. A na ake rastliny nedas dopustit ty? Co vsetko pestujes?

Nasa rodina je zas zeleninarska, na jar robime zeleninove priesady + nejake bylinky a trosku kvietky pre seba (ale tie v malom mnozstve, lebo predsa specializacia je zelenina a druhou vecou su priestorove moznosti). Cez leto a zaciatok jesene zberame plody a cez zimu mame zas zabijacky. Ale chcela som o inom. Kvety sme nerozsirili aj z dalsieho dovodu. Mame suseda kvetinara a chceli sme, aby kazdy z nas mal to svoje - on kvety a my zeleninu. Kedysi mal aj on vacsiu vlastnu produkciu kvetin, no mozem skonstatovat, ze sa postupne preorientoval na dovoz. Snad pride den, ked sa aj on vrati spat, ved cloveku prave to dava elan do zivota - ked mu to vsetko rastie pod rukami. Ked to nejde predat, to je potom zas znechutenie, ale bohuzial na Slovensku je to tak ako spomenul wabi - vela ludi musi prejst velkym sklamanim z tovar z velkych marketov, az potom si kupi u teba. Spominala som, ze na jar robime priesady a ze nieco z kvetiniek, co sa nam podari vysiat - napr. tento rok to boli lobelky a gazanie a kalifornsky mak. Nic moc, to robime pre seba, ale tak, ked niekto pride na priesady a chce aj kvietky, tak dame aj tie. Zaujimave na tom je, ze vela ludi si ich kupi, hoci este v case predaja nekvitnu (kedze to robime pre seba, nerychlime ich), nevidia ich kvety, mozno ani nevedia ako budu vyzerat, ked zakvitnu. Ale vela ludi sa zvykne na jar u nas pytat, ci nemame nejake kvety a zoberu, co sa nam zrovna ten rok podarilo vysiat. Pre mna je to zvlastna vec. Preto si myslim, ze ludia chcu kupovat od ludi, ktori s tym robia priamo.

A presne ako si napisal - chyba poradenstvo. V zahradnych centrach si mozes kupit vselico, ale dalej musis patrat na internete. Nedaju ti navod na pestovanie, nepovedia, ci sa ta rastlina da aj nejako pouzit - napr. pri bylinkach...
0 0
Michalides84 Michalides84

Michalides84 je offline (nepripojený) Michalides84

Chokma - mojou pestovatelskou zálubou sú izbové kvetiny a okrasné stálozelené dreviny dreviny. Z izbových rastlín je moja oblúbená rastlina Aloe arborescens - mám nádherný exemplár na ktorý nedám dopustiť má vyše 2 metrov a listy cca polmetrové. Stále verím že mi zakvitne čím sa mi odvdačí za moju starostlivosť počas 12-tych rokov. Z tejto rastliny som dokázal doposial namnožiť množstvo mladých aloe, ktoré má už celá naša rodina a susedia. No nemal som ešte šancu túto rastlinu predať zákazníkom, kedže mi rodina radí aby som ju ponúkol do kvetinárstiev alebo predal cez internet. Je to dobrý nápad a viem ako nato ale rád si prečítam názory ostatných, čo by odporučili, poradili.

Takže ty pestuješ zeleninové priesady a aké druhy či všetky ktoré sa dajú predať, alebo máš nejaký druh na ktorý sa špecializuješ? Vy máte zeleninárstvo teda vlastnú predajnu alebo chodíte predávať po dedinách či na trhy? A sused je kvetinár, aké kvetiny predáva - rezané, izbové kvety či aj okrasné drevinky?

Pozeral som tvoj profil a vidno že tvojimi milovníkmi medzi kvetinami sú africké fialky. Sú nádherné, je vidno že máš vztah ku kvetom , no ja zasa fialku nemám v zbierke ani jednu, tak mám nápad - možno ty nemáš aloe arborescens, ktoré je liečivá izbová rastlina hlavne rýchlo uceluje otvorené rany pri úraze alebo pri popáleninách. Výmením kus za kus, čiže tebe by pribudla nová kvetina tak isto ako mne. Aký je tvoj názor na výmenný obchod?
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Ja by som len doplnil, že pri pestovaní rastlín sa treba registrovať ako SHR. Potom nie všetky rastliny môžeš množiť za účelom predaja. Dnes na veľké množstvo okrasných rastlín existuje licencia, ktorú treba zaplatiť. Je to niečo ako ako autorské právo toho, kto rastlinu vyšlachtil. Takúto rastlinu množiť nemôžeš, môžeš si ju iba zakúpiť. A tiež odporúčam pozrieť si stránku UKSUP-u, kam tiež spadá registrácia výrobcov rastlín a tiež kontrola a ochrana rastlín (choroby, škodcovia a pod). Tiež potom pozor na prácu s chemikáliami a jedmi, ako sú rôzne postreky a pod., to tiež spadá pod nejakú legislatívu (pri predaji záhradkárskych potrieb, ale aj pri postrekovaní rastlín). Pokiaľ by si chcel zase pestovať ekologicky, tak tam sú zase ďalšie podmienky, ktoré treba spĺňať. Potom napr. dovoz rastlín z krajín mimo EU a pod. Žiaľ, dnes to nie je jednoduché a štát dáva luďom len samé prekážky. Tak držím palce.
Naposledy upravil Samir : 06.11.11 at 09:45
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Netreba ti vypracovať celý podnikateľský plán?!
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Sú 2 typy ľudí.
Prvý typ, žiaľ čoraz častejší, kupuje v reťazcoch a veľkých centrách. Často sú to práve tí, čo majú peniaze. Nechcú mať vzťah k tomu čo predáva. Vyhovuje im anonimita. Nedôverujú živnostníkom, SHR a malým firmičkám. Nezdajú sa im dostatočne na úrovni. Zaťažuje ich ak majú jednať s niekym konkrétnym.
Druhí práve naopak. Chcú poznať toho, kto to pestuje. Chcú sa rozprávať, porovnávať, vyberať, zjednávať a sterilná odosobnená atmosféra veľkých centier a práve prijatá predavačka bez kompetencií, vedomostí a záujmu im to neumožňuje. Chcú mať pocit že ten kto im poskytuje tovar im dáva aj službu svojim poradenstvom a angažovanosťou a oni chcú aby nebol "iba predavač".
Internetový obchod Na jednej strane umožňuje aby k stretnutiu vôbec nedošlo čo určitým ľuďom iste vyhovuje, na druhej strane neumožňuje to ľuďom osahať si tú rastlinku. Je známe že často oči nakupujú. Ak si zaplní potenciálny zákazník okenný parapet či záhradku, pretože kúpil v akcii, ťažko už dokupuje...
To že to príde zásielkovou službou môže niekomu iste vyhovovať. Má to však zas druhú stranu. Pri lacnejších menších nákupoch hrozí, že poštovné je drahšie než rastlinka samotná.
Tiež sa veci predražujú tým, že niekto nepreberie balíček a dôvod sa vždy nájde. Viac krát som sa tiež stretol s tým, že kupujúci prinútil predávajúceho aby mu poslal náhradné rastlinky, pretože pôvodné prišli v zlom stave, či vyschnuté... Potom zrazu ožili a tak ich mal kupujúci dva krát. Predávajúcemu sa takto nečakane zvyšujú náklady, pretože do ceny musí zahrnúť okrem poštovného aj tie neprebrané balíčky ako aj tie čo musel posielať 2x ak nechcel získať zlú povesť. Ak si to spočítame, zrazu sa nám lacné veci predražujú a i keď si to bude predávajúci pestovať sám, má problém konkurovať akciám a polovičným zľavám veľkoobchodu. Ďalšou vecou je, že ak nebude dostatočný sortiment, nákup bude menší ak vôbec bude, pretože zákazník radšej pôjde tam, kde majú "všetko". Ak má byť v internetovom obchode "všetko", tak prídeme na to že to všetko je fakt moc. Najmä moc nahadzovania do PC a na stránku, neustále zmeny a dopĺňanie by zrazu "chceli celého človeka" Ale kedy potom pestovať tak široký sortiment plný lákavých noviniek ktoré treba zháňať aby bol sortiment iný a zaujímavý!
Prídeš na to, že niečo predsa len bude treba kúpiť, pretože úplne všetko sa dopestovať nedá, najmä keď deň má obmedzený počet hodín a to ešte musíš spať, sedieť pri PC, vybavovať paierovačky a administratívu, zháňať tie atraktívne novinky, množiť, pestovať a udržovať všetko nielen pri živote ale aj v predaji schopnom stave. Iste čímkoľvek môžež poveriť niekoho. To ale zas znamená že dotyčného musíš aj platiť ale nielen to, najmä ho musíš stále kontrolovať a dozorovať a i tak to nikdy neurobí tak ako by si si to urobil sám. Napokon sa ti ľahko môže stať, že budeš mať problém, pretože budeš mať nespokojného brigádnika, či zamenstnanca, ktorí má pocit že ho chceš zdierať a slabo platiť ale ty si uvedomíš, že ti narobil možno viac škody ako úžitku... Takže ďalšie straty materialové finančné i časové. A tak to ide dokola. Uvedomíš si že si to radšej urobíš sám, ale nestíhaš, živopt ti začne pretekať medzi prstami. Dopestuješ rastliny do predajnej formy a zrazu zistíš že si nestihol - zanedbal reklamu a nemáš komu predať. Musíš dať pod cenu alebo riskovať, že ti budú tieto živé rastliny zaberať priestor a odčerpávať čas na ich ďalšiu starostlivosť. Oboje sú ďalšie straty. Zistíš že ti to sotva pokryje náklady na kvetináč substrát hnojivá závlahu a kde je tvoj čas?
Inokedy zasa získaš zákazníkov ale jednoducho si v tom konkrétnom tovare vypredaný. Ak im to priznáš, nabudúce nezavolajú. To nie je dobrá reklama. Ak to niekde nakúpiš, zbohom dobrá koncová cena a zrazu máš nakúpené a všetci chcú ako na potvoru zas niečo iné. Ďalšia starostlivosť, priestory, náklady alebo predaj pod cenu. Potom sa ponáhľaš a v strese a nevyspatý drcneš auto. A možno si v tom aj nevinne ale si nepojazdný. Nič vážne ale chce to ďalšie náklady. Nemôžeš čakať na opravu, chce to nové auto. Vezmeš na lízing a to je väčšinou už konečná. To som ešte nespomenul povinosti vyplívajúce z toho že podnikáš. Papierovačky a kontroly. Hodiny strávené niečim, čo si proste nemôžeš v tej chvíli časovo dovoliť. Ak to však zanedbáš a vlastne ani nemusíš zanedbať. Kontrola ti povie že neznalosť zákona neobhajuje a s úsmevom na tvári ti dvaja údadnícky príživníci naparia pokutu ktorú si nemôžeš dovoliť. Viem o čom hovorím. Nie je to sranda. Poznám niekoľko fakt šikovných ľudí ktorí skrachovali...
Nie každý dokáže zniesť že raz je hore a raz zasa dole. Stačí jedna zlá sezona, k tomu nepriaznivé okolnosti a prehodnotí to a radšej sa zamestná alebo prihlási na úrade práce. Ak má šťastie príbuzní mu pomôžu vyrovnať stratu. Niekedy je však lepšie odísť z kratšieho konca. Podnikateľský plán je možno dobrý podnikateľský plán a realita je zas vždy tvrdá realita. Je to však asi lepšie ako veštica teodora.

Popri zamestnaní je to bezpečnejšie, ale zároveň to znamená ešte menej času a podstatne menšiu efektivitu.
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

wabi: napísali ste to veľmi presne a výstižne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať