Zavrieť

Porady

Výherný automat

Nevie mi niekto poradiť, či podlieha podiel z prevádzky výherných automatov DPH, alebo je to oslobodené???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Čau, ja mám tiež reštiku už som volala aj daňové riaditeľstvo, tiež sa s tým trápim vraj tá provízia je príjem oslobodený od DPH / ale len vraj /. Ja mám s tým teraz ten problém, že sme sa stali platcami dane len od 1.7.2005, za 3. q som odviedla daň aj z tejto provízie, teraz by som si chcela vyrátať koeficient a neviem, či mám brať obraty od 1.1.2005 alebo len od 1.7.2005, keď sme sa stali platcami DPH a zároveň potom musím prerátať ročný koeficient a tiež neviem, ktoré položky mám zohľadnit.
    Dana

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Tak ešte raz k tým výherným automatok a DPH. Dopátrala som sa tohto.
    Citujem: Podnikateľ, platiteľ DPH a podniká v prenajatých priestoroch. Na prevádzke je výherný automat, za čo podnikateľ dostáva mesačne províziu podľa tržby z výherného automatu. Výherný automat je majetkom firmy, ktorá nie je platiteľom DPH. Medzi firmou vlastniacou automat a podnikateľom je zmluva o umiestnení a obsluhe výherných prístrojov. Je povinnosťou podnikateľa na túto odmenu prirátať DPH 19%? Bude táto povinnosť ak uzavrú mandátnu zmluvu podľa § 566 Obch. zákonníka.

    A odpoveď kompetentných:
    Oslobodená od dane je aj činnosť osoby, ktorá koná pri zabezpečovaní prevádzkovania v mene a na účet osoby, ktorá má povolenie na prevádzkovanie lotérií a iných podobných hier. Konkrétne ide o prípady, keď mandatár na základe mandátnej zmluvy vykonáva pre osobu, ktorá má povolenie na prevádzkovanie lotérií a iných podobných hier tieto činnosti:
    prijíma stávky, predáva žreby, vypláca výhry, prípadné vykonáva pre mandanta iné činnosti spojené s lotériami a podobnými hrami.
    Mne z toho vyplýva, že je to oslobodené len vtedy, ak máte mandátnu zmluvu. Ak máte zmluvu napr. o prenajatí priestoru na umiestnenie automatu, tak by som tú províziu dodanila. Ja som to tiež tak urobila a od nového roku prechádzame z nájomnej na mandátnu zmluvu.

    Tak pevné nervy.
    Elen1
    Nevie mi niekto poradiť, či podlieha podiel z prevádzky výherných automatov DPH, alebo je to oslobodené???
    Ďakujem
    Mňa by to tiež zaujímalo, tak ako je to s tou DPH? Na daňovom doklade - protokole z výberu tržby výherného automatu je uvedený iba podiel. Bez dane. Rozumiem tomu tak, že je to základ dane a na to dám DPH? Neviem, ale nejako sa mi to nezdá. A čo doklad ? Urobím si svoj interný?

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Ja som to riešila tak, že som nepridávala na tu sumu ešte 19%, ale tú províziu uvedenú na príjmovom doklade som si rozdelila na základ dane + 19% DPH = provízia uvedená na PD. Neviem či to mám správne, ale keďže som nemala mandátnu zmluvu, tak som nechcela riskovať a neodviesť tú daň, aj keď na príjmových dokladoch nebola uvedená. Je v tom riadny zmätok. Keby už naši zákonodarcovia vyprodukovali aj niečo zrozumiteľné a použiteľné. Na okraj...

    Norča je offline (nepripojený) Norča

    Norča
    Ahoj,
    ja túto províziu účtujem ako oslobodenú, takže mi z toho titulu vzniká povinnosť prepočtu koeficientom. Za desať rokov nemala žiadna daňová kontrola námietku. Máme zmluvu o umiestnení ....

    Summer je offline (nepripojený) Summer

    Summer
    ahoj, ako si vypočítam koeficient len na elektrinu a plyn v tejto herni. mám len sumárnu faktúru za celú firmu. Ako vyrátam elektrinu na ten kúsok priestoru?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V herni máme automaty na základe zmluvy o podnájme nebytových priestorov a tam po mesačnom vyúčtovaní dostávame na ich tlačive podiel, z ktorý fakturujem ako nájomné a nakoľko sme platcami dph tak si z celkovej sumy vypočítam 19% dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.