Zavrieť

Porady

druhý pilier výstup.

Zdravím chcem sa spýtať či je možné vystúpiť z druheho piliera ,jedna sa o moju priatelku ktora ma 28 a ma tam cca 3000eur a hidili bi sa nam,za odpovede vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    NIe nemôžeš,
    keby neexistoval II. pilier tak tiež by si si nemohol vziať peniaze so SP. Až v dôchodku.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... myslíš, že by ludia boli schopný sami odkladať na dôchodok? Ja tomu neverím, aj ked ani štátu neverím ... bohužial .

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    z druhého piliera sa vystúpiť nedá... resp. kedysi sa dalo vystúpiť dobrovoľne, avšak príspevky putovali späť do sociálnej poisťovne...

    ak sa rozhodneš rušiť tretí pilier, kam by mal prispievať priateľke aj zamestnávateľ, tak ak priateľka nesporí 10 rokov a nemá minimálne 55 rokov, resp. nerobí v silových rezortoch a má 40 rokov, tak dostanete 75 % z hodnoty dôchodkového účtu t.j 2250 € zvyšných 750 € zožerie "ekonomika"...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Sulík,
    to že teraz nevládzeš pracovať, neznamená že aj v budúcnosti nebudeš môcť.
    Nedá sa robiť nič, nedá sa previesť z DSS na SP tá suma. Pokial zase nezmenia zákonné podmienky pre vstup a výstup do II. piliera.

    Ak by si do konca života už nepohol prstom ( ako dokážeš vyžiť z čiastočného dôchodku, ja to nedokážem pracujem ) tak dôchodok z druhého piliera Ti vyplácaný nebude lebo nesplníš podmienky, ale túto sumu zdedia po tvojej smrti pozostalý.

    stanislav25 je offline (nepripojený) stanislav25

    stanislav25
    Dakujem. a ako je to s tretím???ten sa može zrušť??? ak ano kolko s neho dostanem?
    dakujem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A máš tretí pilier? Hm? ... ten bol dávno pred rozdelením dôchodkových príspevkov sociálnej poisťovne.

    Nemá ho každý.

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    Nie je to nelegalne, nutit ludi nedobrovolne do pozni systemu? Hm ?

    Toto je, samozrjeme len podla mojho laickeho nazoru, najvacsi podvod na ludoch v dejincah.

    Aha pockat, prepacte, je az druhy, hned po frakcnom systeme.

    DYODD, nerucim za svoj nazor, neberte ma vazne, nie som ekonom, nenesiem ziadnu zodpovodednost za moj nazor a nemozem garantovat spravnost mojho nazoru

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    A toto je kamen urazu, ze 99% ludi si nevie odkladat peniaze a to sa volaju DOSPELI ? Co uz, to je debata na dlho, no je smutne, ze sa spoliehaju na nieco, na niekoho (napriklad na stat). A musi na to doplatit aj ten, co sa vie o seba postarat lepsie ako by sa o neho postaral 'expert' alebo makler.. Nedavno bol clanok o tom, ze v Nitre bol vajda a mal 350 hosti a kazdy mal zlato. TOTO je rozumne by som povedal (davat zlato detom, setrit zlato, davat ho dalej, vybudovat si rodinny pilier, zlato si uz 6000 rokov plusminus udrzuje svoju kupischopnost (ina tema). Ale aspon tu vidim vzdelanost ludi, jeden ma 15kg zlata na krku (nemoze byt 24karatove, no ciste zlato stoji vyse 40tisic eur na kilo dnes) a dalsi na neho nadava, ze odkial to ma, no pritom tento nadavac nenecha detom nic. Je to ironicke, no aspon ma toto naucilo, ze nie vsetko je ciernobiele a nemozem odsudit niekoho, len preto, ze to aktualne vyzera na odsudenie (vid mensinovy problem, alebo problem piratov na ceste atd, realita je komplikovanejsia ako by sa zdalo ) Ale je mi luto ludi, co zobrali buducnost na lahku vahu, co si nedali povedat, ze pozi schema je zla a neskonci dobre (boli varovani, nie priamo mnou, ale boli tu experti, co aj EURO kritizovali), ale preco sa musi historia stale opaovat? Perlicka: krysa si svoje vedomosti prenesie na soje potomstvo V tom su inteligentnejsi v istom slova zmysle uf sorry za dlhy komentar

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Presne ako Ice dive napísal.
    Len ešte zabudol, že budeš musieť urobiť aj opravné daňové priznania, len neviem či za celú dobu čo si bol v III. piliery, alebo je to nejako presne dofinované...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    čo to meliete , aký 3 pilier ??

    je to DDP ?

    doplnkové dochodkové poistenie.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    DDP sa označuje aj ako 3 pilier

    dodaniť bude musieť tri roky spätne nie za celé obdobie...
    DDP ma zmysel jedine v pripade ze do neho prispieva zamestnavatel.. inak su to vyhodene peniaze.
    III pilier v zmysle dobrovolneho sporenia na dochodok cez alternativne fin. nastroje .. to ano

    Samotny I. pilier nieje udrzatelny, kedze soc. poistovna je v coraz vacsom dlhu. Na zaklade toho vznikla myslienka II piliera, kde by si mal kazdy clovek vytvarat spolu s I. pilierom rezervu na dochodok.
    Problem je akou mierou sa zhodnocuju uspory v II. piliery. Doteraz to bolo dost pod mierou inflacie. Preto taka rozprava o uvolneni ruk ohladne sposobu investovania vkladou klientov dochodkovych spolocnosti.

    Predpoklad je ze I. a II.pilier vytvoria dochodok/rentu vo vyske 40% z mojej priemernej mzdy.
    Tj. ak moja priemerna mzda je 700Eur za cely cas co som pracoval a odvadzal odvody. Tak vysledny dochodok by bol 280Eur mesacne.

    Sulík je offline (nepripojený) Sulík

    Sulík
    Dobry den .Mam druhy pilier v Alianze a už nepracujem rok a som na čiastočnom invalidnom.Vystúpenie z druhého piliera“ sa neda to viem. V súčasnosti však od zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení nemožno odstúpiť, vypovedať ju, ani ju zrušiť dohodou zmluvných strán, „vystúpenie z druhého piliera“ ale ako to bude dalej ked tam nebudem vkladať lebo nemam z čoho a pracovať asi budem ťažko pre zdravotny stav ,da sa previesť z účtu dôchodkového fondu na účet Sociálnej poisťovne suma, ktorú som ako sporiteľ u dôchodkovej správcovskej spoločnosti našetril ku dňu, ktorý predchádzal dňu prevodu?Dakujem

    Sulík je offline (nepripojený) Sulík

    Sulík
    Dakujem tak že som pochopil nepracovať v tomto štate cely život sa oplatí. keby som bol zdravy tak už pracujem vyžiť z čiastočného dôchodku sa neda to maš pravdu .Inak mam odpracovane 20rokov.A nie som z tych čo by som nechcel pracovať ,len neviem kto ťa zamestna ked zdravi ludia nemaju pracu.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Sulík,
    no veru aj pravdu máš. A čo sa týka práce, to poznám veľmi dobre naozaj je problém nájsť uplatnenie aj pre zdravého kdežto pre nemocného. No možno by si mohol skúsiť sám podnikať, UP dáva krásne dotácie pre invalidných občanov na rozbeh podnikania. Aj tade vedie cesta. Popremýšlaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.