Zavrieť

Porady

Ako a kedy zaúčtovať výber z bankomatu na osobnú spotrebu?

Chcem vás poprosiť o radu, výber z bankomatu na osobnú spotrebu môžem zaúčtovať ako výdavok z účtu priamo na osobnú spotrebu, alebo to musí ísť cez pokladňu? A pokiaľ je výber napr. 6.10.2011 ale na výpise sa mi to zobrazí až 10.10.2011, kedy to mám zaúčtovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    nelly0 Pozri príspevok
    Chcem vás poprosiť o radu, výber z bankomatu na osobnú spotrebu môžem zaúčtovať ako výdavok z účtu priamo na osobnú spotrebu, alebo to musí ísť cez pokladňu? A pokiaľ je výber napr. 6.10.2011 ale na výpise sa mi to zobrazí až 10.10.2011, kedy to mám zaúčtovať? Ďakujem
    Ak chceš účtovať ako osobnú spotrebu, zaúčtuješ to dátumom na výpise.
    Ak to chceš však zaúčtovať ako dotáciu do pokladne, treba to účtovať cez priebežné položky.

    nelly0 je offline (nepripojený) nelly0

    nelly0
    Čiže obidva spôsoby účtovania sú správne? Ak si to teda zaúčtujem na osobnú spotrebu, dátum skutočného výberu pre mna nie je smerodajný? Ďakujem pekne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nelly0 Pozri príspevok
    Čiže obidva spôsoby účtovania sú správne? Ak si to teda zaúčtujem na osobnú spotrebu, dátum skutočného výberu pre mna nie je smerodajný? Ďakujem pekne
    Je smerodatný, zaúčtuješ to dátumom výberu podľa výpisu z účtu, ako už bolo poradené.
    Naposledy upravil Tweety : 07.11.11 at 15:18

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nelly0 Pozri príspevok
    To znamená, že to zaúčtujem toho 10.10? Alebo 6.10. kedy bol výber?
    V predch. príspevku som napísala, že dátumom výberu uvedenom na výpise.
    Monika Kováčová
    Pri účtovaní výberu hotovosti na osobnú spotrebu odporúčam zvážiť účtovanie poplatkov za výber v hotovosti resp. bankových poplatkov /pomernú časť/ do VOZD.

    Ako a kedy zaúčtovať výber z bankomatu na osobnú spotrebu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.