Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... tešme sa ...
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

budú nervy - neviem či softové firmy to budú stíhať pripraviť korektne
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Fantázia v pohybe. Môj soft mi zabezpečí aspon 6 mesiacov ručne vypisovanie určite *
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Čiže výkazy budú kopírovať mesačné zasielanie výkazov na ZP alebo SP....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

teším sa....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

a furt niečo...nové, do blba
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

to akože budeme musieť každý mesiac posielať elektronickou formou prehľady? no zase kopec ľudí o tom nebude mať ani šajnu a budú fajné pokuty...
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

....Podľa prechodného ustanovenia § 52m ods. 3 ZDP fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá túto organizač nú jednotku zriadila, je povinná v lehote do 31.6.2012 zrušiť .......... nielen nové povinnosti nám pribúdajú, ale aj kalendár už menia
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

ale aj dni na robotu nám pridávajú, že 31.06.2012
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Sa nesmejte.... Komu z nás sa to podarí podať 31.6.2012? Len aby nerozdávali pokuty...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

veruska Pozri príspevok
....Podľa prechodného ustanovenia § 52m ods. 3 ZDP fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá túto organizač nú jednotku zriadila, je povinná v lehote do 31.6.2012 zrušiť ..........
toto veľmi nechápem,,,znamená to, že spoločnosť má zrušiť registráciu a registrovať sa má konateľ? či ako?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Ľudkovia, prosím vás, poraďte, kde na stránke DRSR mám hľadať najnovšie informácie. Predtým boli aktuality pricapené hneď na titulnej strane, teraz vôbec neviem, kde ich hľadať. Napríklad vôbec neviem nájsť ten pokyn, ktorý tu prilepil na začiatku Srska. Asi som analfabet....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

drsr.sk - danove informacie - pokyny a ine predpisy - Danovym riaditelstvom - dan zo zavislej cinnosti
6 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tweedle Pozri príspevok
toto veľmi nechápem,,,znamená to, že spoločnosť má zrušiť registráciu a registrovať sa má konateľ? či ako?
týka sa príspevku 12
to sa týka organizačnej zložky- tú treba zrušiť a prehľady bude podávať materská spoločnosť - tá sa musí registrovať. tak som to v rýchlosti pochopila ja.
1 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ahaaaaaaa ja som takto zrána trocha mimo
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
týka sa príspevku 12
to sa týka organizačnej zložky- tú treba zrušiť a prehľady bude podávať materská spoločnosť - tá sa musí registrovať. tak som to v rýchlosti pochopila ja.
kejka, v tej informácii z drsr sú zahrnuté zmeny 595/2003 platné od 01.01.2012 zverejnené v čl. II zákona 331/2011 . je tam toho viac, nielen § 39/9 595/2003
2 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Poprosila by som o lopatistické vysvetlenie, že pre kú r............ť bude toto potrebné. Pretože účel a zmysel tohto celého nedokážem pochopiť, a teda neviem či som blbá a nechápavá ja, alebo.........
Toto bola otázka čo sa týka zmyslu uvedeného §


Teraz technická otázka a zhrnutie:
Teda štvrťročné prehľady sa menia na mesačné + rozšírenie o prílohu z ročného hlásenia, ročné hlásenie bude o niečo zjednodušené (čomu neverím, veď ešte nejaké novelizácie môžu byť) lebo ruší sa príloha k ročnému hláseniu?

K zmene účtu a variabilného symbolu pri platení dane sa radšej nebudem vyjadrovať, pretože by Richard musel príspevok mazať a ja by som sa nedozvedla odpoveď na svoje prvé dve otázky.

Vopred ďakujem za vaše odpovede.
Naposledy upravil Sabadka : 08.11.11 at 11:05
15 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Sabadka Pozri príspevok
Poprosila by som o lopatistické vysvetlenie, že pre kú r............ť bude toto potrebné. Pretože účel a zmysel tohto celého nedokážem pochopiť, a teda neviem či som blbá a nechápavá ja, alebo.........

Vopred ďakujem za vaše odpovede.
To je odbúravanie administratívy pre podnikateľské subjekty s tým, aby sme si viac oddýchli a preto nám pridali ešte jeden deň v roku na oddych navyšše a to 31.6.2012 ..ale to sa týka len v roku 2012 Možno 2013 bude aj 32.6.2013
5 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

už rozumiem prečo mali technickú prestávku včera na www.drsr.sk do 12:00 . dilema: dať - či nedať - toť otázka.
a možno len skúšajú či to niekto číta
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
To je odbúravanie administratívy pre podnikateľské subjekty s tým, aby sme si viac oddýchli a preto nám pridali ešte jeden deň v roku na oddych navyšše a to 31.6.2012 ..ale to sa týka len v roku 2012 Možno 2013 bude aj 32.6.2013
keď si predstavím koľkými podpismi to prejde v bb
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať