Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyučtovaní dane - preplatok, nedoplatok

Snažím sa spraviť hlásenie o vyučtovaní dane. Viem, že to musí sedieť s prehľadom ktorý sa posielal Q. / mzdy a prehľady som nerobila ja, ale hlásenie je na mne /. Len. Za 12/04 sme odviedli daň v sume 1.500,- sk v 01/05- kde uvediem túto sumu v hláseni ČASŤ I. - vyučtovanie dane ?
A ešte jedná otázka. V ročnom zúčtovaní za rok 2004 som našla preplatok 5,- sk a nedoplatok 2,- sk - aj tieto sumy treba uviesť v hláseni ČASŤ I. ?
Ďakujem. Ostatné by mi malo byť jasné, keď som to prešla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    AGRO
    Snažím sa spraviť hlásenie o vyučtovaní dane. Viem, že to musí sedieť s prehľadom ktorý sa posielal Q. / mzdy a prehľady som nerobila ja, ale hlásenie je na mne /. Len. Za 12/04 sme odviedli daň v sume 1.500,- sk v 01/05- kde uvediem túto sumu v hláseni ČASŤ I. - vyučtovanie dane ?
    A ešte jedná otázka. V ročnom zúčtovaní za rok 2004 som našla preplatok 5,- sk a nedoplatok 2,- sk - aj tieto sumy treba uviesť v hláseni ČASŤ I. ?
    Ďakujem. Ostatné by mi malo byť jasné, keď som to prešla.
    No, ja mám také informácie, že Hlásenie sa vyplňuje len za skutočnosti r.2005. Ak za r.2004 bol výsledok preplatok 5 sk, tak za r.2005 by mal byť výsledok nedoplatok 5 sk a na DU sa to jedno s druhým spáruje na nulu (tak ma v jednom roku cvičili, keď som to prevzala od predchádzajúcej účtovníčky a nemala to v poriadku). Skontroluj si, či boli správne vyplnené Prehľady za štvrťroky a spočítaj údaje za rok a vyplň Hlásenie. Malo by to byť v poriadku.
    Daň, ktorú ste zaplatili v januári 2006, sa z pohľadu Hlásenia považuje za zaplatenú za r.2005.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    takže hlasenie je vyplnené a poslala som im viac o 52,-korún,proste sa to stalo,zamestnanci majú nedoplatok 2,-Sk takže je tam 50,-korún preplatok-podla prehladov odvody sedia a čo teraz mám im to oznámiť alebo to nechať vo výdavkoch?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sklenkova
    takže hlasenie je vyplnené a poslala som im viac o 52,-korún,proste sa to stalo,zamestnanci majú nedoplatok 2,-Sk takže je tam 50,-korún preplatok-podla prehladov odvody sedia a čo teraz mám im to oznámiť alebo to nechať vo výdavkoch?
    O ďalšom sa dohodni so svojou správkyňou dane. Buď ti to vrátia, alebo najbližšie pošleš menej.
    Tu nevieme posúdiť, či tých 50 sk preplatok patrí zamestnancovi alebo firme, to vieš ty a podľa toho sa rozhodni :p .

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Treba preplatok z ročného zúčtovania dane nahlásiť na DÚ ? Jedna sa o sumu 1.700,- Sk. V prípade , že áno - je na to tlačivo ?
    Ďakujem

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    AGRO
    Treba preplatok z ročného zúčtovania dane nahlásiť na DÚ ? Jedna sa o sumu 1.700,- Sk. V prípade , že áno - je na to tlačivo ?
    Ďakujem
    Je. Vypĺňaš ho každoročne a na základe neho Ti preplatok vrátia.
    Tak to funguje u nás.
    " Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo záv. činn........

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    AGRO
    Treba preplatok z ročného zúčtovania dane nahlásiť na DÚ ? Jedna sa o sumu 1.700,- Sk. V prípade , že áno - je na to tlačivo ?
    Ďakujem
    Keď urobíš Kvartálne hlásenie, tam sa Ti tých 1700,- Sk zobrazí......a buď si budeš postupne odpočítavaš, alebo požiadaš DU o vrátenie preplatku listom. - žiadne tlačivo na žiadosť o vrátenie preplatku nie je.

    Hlásenie o vyučtovaní dane - preplatok, nedoplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.