Zavrieť

Porady

EXCEL-hyperlink a sort data

priklad:
mam excel subor kde su na ,,sheet1,, udaje. Na ,,sheet2,, je ,,hypelink,, na kolonku A v ,,sheet1,,
problem je ze ked dam ,,sort data,, na ,,sheet1,, tak mi to samozrejme sortuje kolonku A aj v sheet2, ale ja potrebujem aby to automaticky ,,sort(ovalo),, celu tabulku aj v ,,sheet2,,
tak aby k hodnote 1 bolo priradene vzdy 100 a k hodnote 2 bolo priradene 200 atd
vid prilozeny priklad.

Snad som problem akotak zrozumitelne popisal a pardon ze pouzivam anglicke vyrazy mam anglicky excel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No tak ako si to napísal, by to po malej úprave mohlo ísť takto.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    c84 Pozri príspevok
    priklad:
    mam excel subor kde su na ,,sheet1,, udaje. Na ,,sheet2,, je ,,hypelink,, na kolonku A v ,,sheet1,,
    problem je ze ked dam ,,sort data,, na ,,sheet1,, tak mi to samozrejme sortuje kolonku A aj v sheet2, ale ja potrebujem aby to automaticky ,,sort(ovalo),, celu tabulku aj v ,,sheet2,,A ako TO má vedieť, ktorú tabuľku má sortovať v tom sheet2? A ešte k tomu automaticky?
    tak aby k hodnote 1 bolo priradene vzdy 100 a k hodnote 2 bolo priradene 200 atd
    vid prilozeny priklad.

    Snad som problem akotak zrozumitelne popisal a pardon ze pouzivam anglicke vyrazy mam anglicky excel.
    Príkaz SORT sa vzťahuje iba na jednu tabuľku. Nechcel by si takto jedným klikom vysortovať všetky tabuľký na všetkých sheetoch? Asi by si sa podivil výsledku.

    c84 je offline (nepripojený) c84

    c84
    Tak myslim ze s vysledkom by som sa vyrovnal. Kedze spravit sort na viacerych stranach sucasne sa zrejme neda, presunul som vsetky tabulky na jednu stranu, len je to trochu neprehladne ked je tam 100+ koloniek.
    Proste mne islo o to ci tak ako sa da oznacit pole na triedenie na jednej strane ci sa to da spravit sucasne na viacerych.

    EXCEL-hyperlink a sort data

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.