Zavrieť

Porady

ako postupovať pri výbere práce

Ahojte. neviem presne, v akej časti porady sa treba pýtať na otázky týkajúce sa hľadania práce, tak som skúsila tu.. chcela by som len poznať váš názor. momentálne som nezamestnaná, no mám rozposlané žiadosti. čakajú ma dve výberové konania a predpokladám, že aj tretie, čo ale nie je isté. ale tie dve určite. prvé výberové konanie (práca na dohodu)-čo nie je síce úplne super, kvôli tomu, že do (potenciálnej) práce by som dochádzala, ale je možnosť sa tam potom zamestnať na TPP, druhá práca - štátny zamestnanec (musím urobiť písomný test a ešte po ňom aj pohovor). dilemu mám v tom, že prvý pohovor sa bude konať možno už onedlho, a keby bola šanca, že ma zamestnajú, mohla by som sa zúčastniť aj tých zvyšných pohovorov? (vzhľadom na to, že môžu byť výhodnejšie?) predpokladám, že sa jednotlivé pohovory a ešte "rozmýšľanie" zo strany firiem o konečnom rozhodnutí či ma prijmu alebo nie, budú "prekrývať". jednoducho povedané, šancu budem mať v každej firme, no nikde ešte nie som definitívne prijatá. zo strany nezamestnanej si myslím, že mám právo im aj na poslednú chvíľu povedať, že sa naskytla lepšia ponuka,no keď sa pozerám "očami firmy", ktorá možno o mne uvažuje, no potom dostanem lepšiu ponuku, bude to odo mňa férové ak to odmietnem? snáď som sa nevyjadrila príliš komplikovane, možno ste to sami zažili pri hľadaní práce,hm? na pohovore na otázku, či by vás táto práca bavila odpoviete, že áno, no v kútiku duše rozmýšľate o tých zvyšných ponukách, či nebudú lepšie. alebo by ste zobrali prvú, ktorá vyjde a bude definitívna? (aj to je logické, v dnešnej dobe si človek nemôže asi vyberať a čakať, môže sa stať, že tie zvyšné tiež nevyjdu, že?) ďakujem za názory. pekný deň všetkým. ahojte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Samozrejme ber aj tú dohodu a choď aj na ďalšie pohovory. Nerob si starosti, robí sa to tak bežne. Keďže nie je práca, skutočne nemáš nič isté, lebo každý niekoho pozná, kto je nezamestnaný, a v prvom rade sa obsádzajú miesta príbuznými a známymi. Výberové konania (do štátnej správy) sú často fiktívne, lebo ich vyhlásiť musia, ale vedia vopred, kto bude vybraný.

    susana23 je offline (nepripojený) susana23

    susana23
    ahoj Mária, máš pravdu, aj ja som si vedomá toho, že miesto do štátnej správy už kľudne môže byť "obsadené" a test, ktorý sa má písať, už niekto možno získal vopred (a ja sa tu drvím zákony, ktoré majú byť na teste), no skúšať musím. inak, dalo by sa diskutovať na tému nezamestnanosť, väčšinou je spájaná s ľuďmi a kvalifikáciou atď, no neviem, či sa niekto zamyslí aj nad praktikami firiem, trebárs z 10 firiem, ktoré ponúkajú voľné pracovné miesto a ktorých VŠETKY POŽIADAVKY SPĹŇAM, mi odpíšu a pozvú na pohovor 2!!!!! sila....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    vieš to že sa ti ozvali 2 firmy z 10-tich, je už úspech len ešte chýba finále.... ja som síce zamestnaná v jednej "firme" 22-hý rok, ale ako je ťažké si hladať prácu viem veľmi dobre držím palce

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    lujza.j
    vieš to že sa ti ozvali 2 firmy z 10-tich, je už úspech
    Tak to je! Syn rok zasielal každý mesiac 5-10 žiadostí (toho papiera, poštovného čo sa poničilo a zaplatilo) a väčšinou sa nik neozval (neodpovedal).

    susana23 je offline (nepripojený) susana23

    susana23
    veru, veru, práve idem na úrad práce, dostávam papieriky, ktoré si mám potvrdzovať, o tom, že si hľadám zamestnanie, zasmiala som sa, dali mi jeden papier na mesiac, ja za jeden mesiac pošlem žiadostí aj sedem, no čo z toho!! momentálne mám rozposlaných toľko žiadostí o prácu, že keby mi teraz zavolali z nejakej firmy, tak musím poriadne dlho loviť v pamäti, kým si vybavím, o akú firmu ide a na akú pozíciu som sa hlásila. ukončila som vysokú školu, na prácu náročná nie som, posielam žiadosti aj na stredoškolské pozície a nič z toho. Lujza, ďakujem, držte palce, akokoľvek nad tým uvažujem, som absolvent VŠ a hneď po skončení školy som šla na materskú 2 roky, patrím medzi znevýhodnených uchádzačov a pritom si firmy možno neuvedomujú, že práve absolventa, hoci nemá prax (alebo len minimálnu) si vedia "pretvoriť" podľa svojich požiadaviek, vedia ho zaučiť, absolvent si to nemá s čím porovnať, myslím, že firmy tým prichádzajú o mnoho šikovných ľudí, lebo bazírujú iba na praxi. darmo, tak to to je, vysokoškoláci si zvolili kvalifikáciu namiesto praxe, tí, čo prax majú, nemajú zas potrebnú kvalifikáciu....ja neviem, je to celé také čudné, no veriť musím, no nie? prajem pekný deň, ďakujem za príspevky.. a Lujza, gratulujem ku práci, v ktorej si 22 rokov, to musí byť super, viem, asi je to stereotyp, že? ale aspoň si mohla byť verná nejakej firme, ja keď sa zamestnám, lojalita voči firme bude u mňa na prvom mieste...MISOFT, máš pravdu, presne tak aj ja posielam tie žiadosti a z neznámych dôvodov ti firma nedá ani len vedieť, že ťa aspoň EVIDUJE že máš záujem!!!! nakoniec sa mu to podarilo? Tvojmu synovi? ako dlho bol nezamestnaný? Bol absolvent??? vďaka za radu.

    jazumalu je offline (nepripojený) jazumalu

    jazumalu
    Dobry den, pripravujem sa na pohovor do statnej spravy na obvodny urad. Mohol by mi dat niekto informaciu, kolko pohovor asi tak trva - pisomna cast, vyhodnotenie a v pripade uspesnosti ustna cast? Pohovor je totiz v BA, musim cestovat, tak aby som si vedela doriesit parkovanie. Vopred dakujem.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    jazumalu Pozri príspevok
    Dobry den, pripravujem sa na pohovor do statnej spravy na obvodny urad. Mohol by mi dat niekto informaciu, kolko pohovor asi tak trva - pisomna cast, vyhodnotenie a v pripade uspesnosti ustna cast? Pohovor je totiz v BA, musim cestovat, tak aby som si vedela doriesit parkovanie. Vopred dakujem.
    Myslis, ze su univerzalne testy ako na maturite?

    jazumalu je offline (nepripojený) jazumalu

    jazumalu
    No pokial este plati to, co som si precitala v predchadzajucich prispevkoch, tak pisomna cast pozostava z 25 otazok - chcela som vediet, kolko casu je na to.....kolko casu si nechavaju na vyhodnotenie.....kolko casu trva ustny pohovor v pripade uspesnej pisomnej casti (pricom z predchadzajich prispevkov by som si tipla, ze sa tam dostane cca 20% ludi, pricom na moj pohovor je pozvanych takmer 100 ludi, nech pride polovica)....
    Alebo ci je uz odvtedy iny system....

    ako postupovať pri výbere práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.