Zavrieť

Porady

Odstupenie zo zmluvy o ubytovaní

Dobrý deň/večer

Chcel by som sa opýtať, či je nejaká možnosť výpovede/odstúpenia od zmluvy, ak som podpísal takúto zmluvu:


Zmluva o ubytovaní
Uzatvorená podľa paragrafu 754 a následne zákona č. 40/1964 Zb., Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov medzi zmluvnými stranami:

-ako Ubytovateľ
-ako Objednávateľ

Článok 1: Predmet zmluvy
(1)Ubytovateľ je prevádzkovateľom ubytovacieho zariadenia, kategórie Turistická ubytovňa...(ďalej UZ)
(2)Predmetom tejto zmluvy je dohoda o poskytnutí ubytovania Objednávateľovi v UZ Ubytovateľa za podmienok dohodnutých v tejto zmluve.
...

Článok 2: Doba trvania zmluvy
(1) Zmluvné strany sa dohodli, na ubytovaní na dobru určitú, ktorá začína plynúť odo dňa podpisu zmluvy a končí 30.6.2012
(2) Zmluvné strany sa dohodli, že zmluvu sa skončí
a, uplnutím dojednanej doby
b, dohodov zmluvných strán
c, výpoveďou zo strany Ubytovateľa v prípade porušenia ustanovení tejto zmluvy alebo platného ubytovacieho poriadku zo strany Objednávateľa. Výpovedná doba je 14dní a začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho po odoslaní písomnej výpovede na adresu trvalého pobytu Objednávateľa
d, Zmluvné strany sa dohodli na vylúčení platnosti ustanovenia paragraf 759 ods. 1 OZ pre účely tejto zmluvy
(3)...




Ide o to, že tento internát je veľmi drahý (95€ za mesiac). Túto zmluvu som podpisoval kvôli tomu, že keby som ju nepodpísal, býval by som asi pod mostom. Toto ubytovanie mi dohodila univerzita v nejakej turistickej ubytovni, 15 km od školy a od mesta v nejakej dedine. Mam spolubývajúcich, s ktorými som sa nepohodol, pretože veľmi často pijú a húlia, a ja mam ťažkú školu, nemám čas na na alkohol a na zábavu. Keď sú naliatí v alkohole, sú dosť agresívni (búchajú zo stoličkami, rozbíjajú poháre...) a aj keď mám na sebe slúchadlá (štuple), veľmi ich počuť a nedá sa sústrediť na učivo a v študovni je tak povediac veľký bordel, kde je naplno zapnutý televízor, hluční študenti a mnohokrát si tam vypijú...

V poslednej dobe na internáte tečie iba chladná voda, kde sa dá osprchovať iba vo výnimočných chvíľach.

Keď som sa pýtal vedúcej o odstúpenia zo zmluvy, povedala iba, že keď nájdem za seba náhradu, tak ma odubytujú.


Ďakujem Vám za každú radu a prajem pekný deň.

-Saaapo0o-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    mam ten isty problem s tou istou ubytovnou...... prosim napis ako si to vyriesil.....dakujem

    verronny je offline (nepripojený) verronny

    verronny
    pokial je to tak ze su tam nevyhovujuce podmienky na byvanie tj. studena voda, plesen a pod. kludne za nimi chod stym ze musia ti podpisat odstupenie od zmluvy pretoze pocas vymahania by ste isli aj na sud a tam by nepochodili. este by si aj odskodne dostala. najdi si to v zakone o byvani a vysvetli im to. ked su rozumny a podla mna rozum maju kedze takto odrbavaju ludi tak to podpisu.

    Odstupenie zo zmluvy o ubytovaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.