Zavrieť

Porady

peniaze, ktoré len "prebehnú" cez BÚ v s.r.o.

dobrý večer,
mám problém, ktorý mi nedá spať:
s.r.o. vykonáva činnosť obchodného zástupcu, kde príjme na BU sro-čky finacie, ktoré následne vyberie a odovzdá hotovosť fyzickej osobe, ktorá potrebuje úver... tieto financie nie sú nijako zmluvne ošetrené (zmluvu má dotyčný len na províziu, ktorú fakturuje)... zaúčtovala by som to ako osobný vklad a výber spoločníka, ale osobne sa mi to nepáči a podľa môjho skromného názoru tie peniaze na firemnom účte namajú čo hľadať... stretli ste sa niekto s niečím podbným resp. aký máte na celú vec názor ?
vopred ďakujem za váš názor...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    - ak to spravne rozumiem, peniaze putuju bezhotovostne od poskytovatela uveru na ucet s.r.o., nasledne v hotovosti z s.r.o. k prijemcovi uveru,
    - na zaklade akeho zmluvneho vztahu pridu peniaze od poskytovatela uveru na ucet s.r.o.?
    - na zaklade coho poskytuje s.r.o. uvery fyzickym osobam? ma s.r.o. na to zivnostenske opravnenie?
    - ciste by bolo, keby uver isiel mimo s.r.o. a na ucte s.r.o. sa objavila iba provizia za sprostredkovanie uveru,
    - spravne sa Vam nepaci, ze uctovanie ako osobny vklad a vyber spolocnika nie je spravne,
    - mate pravdu, prostriedky uveru nemaju co hladat na ucte s.r.o. (lebo na to nie je ziadna zmluva),
    - kedze to vyplacate v hotovosti, do pozornosti davam zakon 511/1992, §32, ods. 5,
    - skuste sa porozpravat s konatelom a vysvetlit mu, ze aby ste to mohli cisto zauctovat, musi to zmluvne dotiahnut s poskytovatelom uveru,

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    od spoločnosti, s ktorou má zmluvu o obchodnom zastúpení, ale na základe tej má len fakturovať províziu, nič o tomto sa tam nepíše

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kremienok76 Pozri príspevok
    s.r.o. vykonáva činnosť obchodného zástupcu, kde príjme na BU sro-čky finacie, ktoré následne vyberie a odovzdá hotovosť fyzickej osobe, ktorá potrebuje úver...
    aký je vzťah (prepojenosť) medzi s.r.o a tou fyzickou osobou ?

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    prepojenie vôbec žiadne sú to cudzí ľudia, ktorý potrebujú úver a ten im je vlastne vyplatený cez obchodného zástupcu spoločnosti, ktorá ho poskytuje... obchodný zástupca je konateľom a spoločníkom menovanej s.r.o.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kremienok76 Pozri príspevok
    prepojenie vôbec žiadne sú to cudzí ľudia, ktorý potrebujú úver a ten im je vlastne vyplatený cez obchodného zástupcu spoločnosti, ktorá ho poskytuje...
    kremienok76 Pozri príspevok
    ... zaúčtovala by som to ako osobný vklad a výber spoločníka, ale osobne sa mi to nepáči...
    ... takže ako osobný vklad a výber to nevidím ako priechodné.

    Okrem toho, nechce sa mi veriť, že v dnešnej dobe osoba, ktorá prevzala hotovosť - úver nepodpísala žiadnu zmluvu...

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    osoba, ktorá preberá hotovosť podpisuje PPD, vystavený z tejto s.r.o. na tú fyzickú osobu, ale zmluvný vzťah tam nie je medzi s.r.o. a FO, ale medzi poskytovateľom úveru a FO.... s.r.o.-čka tam nikde na papieri nie je, len na PPD..... to je výmysel konateľa/spoločníka ... toto účtovníctvo preberám po inej ekonómke, ale tá od začiatku roka nezaúčtovala nič, len urobila v exeli DPH priznania

    Dana L je offline (nepripojený) Dana L

    Dana L
    Podľa mňa to treba ošetriť zmluvne medzi poskytovateľom pôžičky a vyplácajúcim. Potom by to mohla byť nejaká prechodná položka.

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    ak to spravne rozumiem, peniaze putuju bezhotovostne od poskytovatela uveru na ucet s.r.o., nasledne v hotovosti z s.r.o. k prijemcovi uveru,
    - na zaklade akeho zmluvneho vztahu pridu peniaze od poskytovatela uveru na ucet s.r.o.? - žiadny vzťah nikde ošetrený
    - na zaklade coho poskytuje s.r.o. uvery fyzickym osobam? ma s.r.o. na to zivnostenske opravnenie? - neposkytuje s.r.o. ale tretia strana (zahraničná banka)
    - ciste by bolo, keby uver isiel mimo s.r.o. a na ucte s.r.o. sa objavila iba provizia za sprostredkovanie uveru, - toto je aj môj názor...
    - spravne sa Vam nepaci, ze uctovanie ako osobny vklad a vyber spolocnika nie je spravne, - ) klient to tak chce, chcieť môže
    - mate pravdu, prostriedky uveru nemaju co hladat na ucte s.r.o. (lebo na to nie je ziadna zmluva),
    - kedze to vyplacate v hotovosti, do pozornosti davam zakon 511/1992, §32, ods. 5,
    - skuste sa porozpravat s konatelom a vysvetlit mu, ze aby ste to mohli cisto zauctovat, musi to zmluvne dotiahnut s poskytovatelom uveru,

    ....ďakujem za pomoc, konateľovi som už oznámila, buď nech si to dotiahne alebo to na firemnom účte nechcem vidieť ..... že berie na vedomie ))

    peniaze, ktoré len "prebehnú" cez BÚ v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.