Zavrieť

Porady

fakturácia do zahraničia - nehnuteľnosť, rôzne situácie

Dobrý deň,

naša firma so sídlom a registráciou pre DPH v SR bude montovať garážové brány na stavby v Rakúsku, preto mám viacero otázok (dočítala som sa tu toho veľa, ale potrebovala by som odpoveď na náš konkrétny prípad).

1. prípad - montujeme brány pre slovenskú firmu, ale na stavbu v Rakúsku. Miestom dodania je teda Rakúsko. Fakturujeme SR firme bez DPH, kto má potom povinnosť zaplatiť DPH? Do faktúry píšem odvolávku na §16?

2. prípad - montujeme brány pre rakúsku firmu na Rakúsku stavbu. Miesto dodania opäť Rakúsko. Prechádza teda povinnosť zaplatiť daň na príjmateľa služby? Odvolávka vo faktúre na §16?

3. prípad - ako to bude s DPH, ak montáž pre rakúsku firmu na rakúsku stavbu pre nás vykoná slovenská firma a potom to my budeme fakturovať rakúskej, ktorá si celú službu objednala? Slovenská firma nám bude fakturuovať bez DPH a my rakúskej tiež bez DPH?

V všetkých prípadoch nie sme povinní podať súhrnný výkaz?

Ako to bude vyzerať v daňovom priznaní k DPH?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    1. prípad - keďže nemáte na koho preniesť daňovú povinnosť, potrebné preveriť povinnosť registrácie v Rakúsku
    2. prípad - v poriadku
    3. prípad - Vás slovenský subdodávateľ nemá na koho preniesť daňovú povinnosť, potrebné preveriť povinnosť registrácie v Rakúsku, Vy fakturujete rakúskej firme bez DPH


    Súhrnný výkaz nepodávate a v priznaní DPH to tiež nikde neuvádzate.

    fakturácia do zahraničia - nehnuteľnosť, rôzne situácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.