Zavrieť

Porady

Opakovana reklamacia Notebooku ASUS

1.Som reklamoval notebook kvoli uvolnenej klavesnici ( riešenie=oprava klavesnice )
2.Som reklamoval notebook presne pre tu istu chybu ( riešenie=výmene klavesnice )
3.Bola reklamacia zasa pre tu istu chybu a opat mi len zafixovali klavesnicu,dnes mi volali že si možem prist pre notebook,avsak ide o tretiu tu istu chybu a ja by som chcel radsej peniaze,mam nato narok?Ak ano akym sposobom?..Možem odmietnut prebrat notebook a ziadat peniaze ?
Dakuejm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    V tomto prípade je potrebné sa odvolať na § 623 Občianskeho zákonníka. Ten hovorí nasledovné:
    § 623
    (1) Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.

    Absentuje tu však, čo znamená opätovný výskyt po oprave. Z čisto gramatického hľadiska túto podmienku spĺňa tretia oprava tej istej závady. Je však potrebné si pozrieť reklamačný poriadok toho-ktorého predajcu, kde môže byť presne určený počet reklamácií. A keďže ste so VOP súhlasili, tak sa nimi treba riadiť.

    Opakovana reklamacia Notebooku ASUS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.