Zavrieť

Porady

Zimná bunda z peria

Ahojte poraďáci. Mám páperovú bundu, ktorá kým nebola v čistiarni tak bolo všetko OK. Ale po vyčistení mi z nej perie zvnútra cez podšívku vychádza a lepí sa na oblečenie. Poradíte? Rozmýšľam či by nepomohol impregnačný sprej, ale tie som zatiaľ našla len proti vode, a neviem či by taký urobil na bunde zvnútra film ktorý by zabránil pierkam vychádzať. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Posudzovanie reklamácií
    Najčastejšie typy reklamácií – príklad 4 – únik peria z textílie
    Vyteplená bunda – MZ: Vrchný materiál: 100 % polyamid
    Výplň: Prachové perie
    Podšívka: 100 % bavlna
    Reklamácia: bunda púšťa perie (po roku užívania)
    Mikroskopickým pozorovaním bolo identifikované perie, a zároveň
    zdokumentovaný únik peria cez tkaninu (podšívku, resp. vrchnú
    tkaninu) ale najmä spod švov. Rozmery uvoľneného peria boli menšie
    ako rozmery ôk podšívky.
    Posudok v prospech spotrebiteľa.
    z:http://www.unms.sk/swift_data/source...vnencakova.pdf

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...impregnácia zo vnútra ti nepomôže...skôr ušiť futro z nejakej tenšej látky a všiť do bundy, to sa dá, lebo inak zachytávaniu peria na odev nezabrániš...
    ...na takýchto bundách je obyčajne zákaz prať doma, ale ja som bundy mojich synov vždy prala doma, síce dlhšie trvalo, kým uschli, ale uschli a perie, ktoré sa dalo do hrudky, keď sa namočilo, sa pekne oddelilo...a neprenikalo cez futro...čistiareň "spáli" (poškodí) aj vrchnú vrstvu a potom často nepomôže ani impregnácia...

    snúbenica je offline (nepripojený) snúbenica

    snúbenica
    Reklamácia nehrozí, už ju mám viac ako 2 roky. A skúsenosti mám také, že predajcovia by mi ani takú reklamáciu neuznali, a kto vie či tá predajňa ešte funguje. A naťahovať sa cez inštitúcie, tak to by ma nebavilo. Škoda že tá impregnácia nepomôže. Neviem, musím niečo vymyslieť, lebo je to dosť otravné

    mirroo12 je offline (nepripojený) mirroo12

    mirroo12
    Vidim ze je to starsia debata toto plznutie paperie, ale problem je urcite aktualny pre viacerych, preto to chcem ozivit, ci nema niekto nahodou recept ako zabranit unikaniu/ plznutiu paperia z bundy. Ak niekto ma nejaky grif/ navod ako tomu zabranit, tak to sem napiste. Vdaka
    Naposledy upravil mirroo12 : 07.02.16 at 20:42 Dôvod: gram. chyba
    arizona Ked je nekvalitna podsivka,alebo vrchna vrstva,tak neurobis nic. A paperova bunda nesmie ist nikdy do avivaze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.