Zavrieť

Porady

Myslite si, ze niekto miesa do "plynu" privela vzduchu?

Samuel
Zdravim vas..

Cim dalej varim, tym dlhsie to trva, kym sa ta voda zohreje a pritom mam v kuchyni takmer konstantnu teplotu (aj teplota vody plus minus) ale o to nejde, ide mi o to, ze ci je mozne, ze dodavatel zemneho plynu si priviraba formou miestania obycajneho vzduchu do zemneho plynu, ono totiz nikto si to nevsimne, ked to hori o par per cent menej, avsak plynomer si to vsimne a to celkom presne, napicita vsetko, bez milosti a je mu sumafuk ci je to vzduch, alebo plyn.

Alebo ma chyta prilisna paranoja ?
Usporiadat
2weird2die 2weird2die

2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

Neplašte... však vzduch+plyn=výbušná zmes.. a do Silvestra ďaleko...
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misomiso Pozri príspevok
No myslim, ze SPP nie je odkazany na to, aby kupoval nieco vo flasiach. Autoservis tiez nekupuje oleje v spotrebitelskych baleniach a vyrobca aut uz vobec nie.
Už mi je jasné prečo sa zdražuje plyn. Veď keď tam pridávajú ten dusík a jeho výroba zo skvapalneného vzduchu niečo stojí.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

SamuelSK Pozri príspevok
Gapo, a pocul si uz o prebalovani masa, syrov, parkov, atd ?
samuel pridaj ešte nejakú zaručenú tému napr Ak ma platonická láska neche je to preto lebo mi je príliš neverná?
alebo niečo lepšie dostaneš spústu dobrých odpovedí na pobavenie tak nemotaj ľudí!!!!!!!!!
2 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

peterkos2 Pozri príspevok
Pri nízkom tlaku voda nezovrie,ale sa odparí-preto na Lomničáku je problém uvariť čaj.Ja som videl vodu odparovať už pri 6stupňoch celzia-v hlbokom vákuu.Ešte k tej výhrevnosti-je meraná pri konštantnej teplote 15 stupňov a tlaku 101,325 kPa.Takže by som povedal,že musí byť závislá na tlaku vzduchu.Ak sa mýlim,prosím opravte ma
Máš pravdu.
Pri väčšom odbere je pri plynomere aj tzv. prepočítavač, ktorý koriguje údaj plynomeru vzhľadom k teplote. Do istého času tieto prepočítavače korigovali aj na tlak. V súčasnosti sa koriguje iba na teplotu plynu a výsledok sa násobí koeficientom, ktorý je stanovený pre každú obec (podľa nadmorskej výšky) zvlášť.
Pri kategórii Domácnosť sa teplota nezohľadňuje a údaj sa násobí iba koeficientom tej ktorej obce.
Ešte pred 15-timi rokmi sa tlak do vzorca pre veľkoodberateľov vyhlasoval na obed v rádiu.
2 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

ano je to pravda, primiešavajú vzduch, totiž od nového roku plyn rozdelia na hnedý, čierny a koksový, ako uhlie.
Smotný vývod plynu nekončí tryskou ale ešte pred, a strháva zo sebou vzduch, kvalita teploty záleží práve od pomeru zmiešanie vzduch plyn, na komunistických Morách býval na rozvode pod horákmi v trubke pred každým horákom šrób ktorým sa reguloval pomer zloženia zmesi
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
No ja by som to nevidel tak, ze je to hlupost, ktoru treba jednoznacne vylucit.

Napriklad mne rychlost internertu od Tcomu nedosahuje ani tretinu urovne, ktoru platim, po reklamacii Tcom vyhlasil, ze o probleme vie, ale nechysta sa ho v nasej lokalite riesit.

Svagor na vychode ma zas bezne doma v zasuvke v niektorych castiach dna 180 - 190 Voltov. Kto sa trocha vyznate v elektrike viete, ze elektormer sa tociz rovnako, ako keby tam bolo 220 ale napriklad uvarit vodu trva dvojnasobok casu. Reklamoval to, elektrarne stale natahuju cas...
Veď presne to Máš deklarované určité napätie nedosiahneš môžeš reklamovať
Máš deklarovanú prenosovú rýchlosť nedosahuje môžeš reklamovať
Máš deklarovanú výhrevnosť plynu nedosahuje môžeš reklamovať

Ale nedá sa rozvíjať teória na nezmysloch
Je v zmluve napísané s akou výhrevnosťou dostávaš zemný plyn alebo nie je? Výhrevnosť môžeš merať rovnako ako menovité napätie alebo prenosovú rýchlosť
Vieš o tom že Handlovské bane primiešavajú do uhlia hlinu. lebo nie je tak výhrevné ako ostravské čierne. súhlasíš alebo nie?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
Ale mohli by tam bez obav pridavat napriklad dusik.
koľko stojí výroba jedného m3 dusíku? Koľko na to spotrebuješ plynu a elektriny ?
1 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

misomiso Pozri príspevok
Ale mohli by tam bez obav pridavat napriklad dusik.
No kupovávam technický dusík vo flašiach,nieje práve najlacnejší-je ich viacej druhov a ten kvalitnejší je fakt"masný"
1 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Je to nezmysel.
Namiesto omáčok o spracovaní, zložení, distribúcii zemného plynu prikladám link na tabuľku, ktorú laboratórium SPP mesačne aktualizuje a sú v nej uvedené konštanty, ktoré tvoria súčsť a násobitele pri výpočte mesačnej ceny ZP pre veľkoodberateľov. Nie sú tam žiadne veľké zmeny, sledujem to už dlhé roky. GCV = výhrevnosť
http://www.spp.sk/zakaznici/velki-za...jova-zakladna/
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marjankaj
Akosi tam neviem nájsť koľko vzduchu alebo dusíku tam primiešavajú. Alebo táto téma je o inom?
Tu je zloženie:
http://www.spp-distribucia.sk/sk_dis...-emisny-faktor
1 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

marjankaj Pozri príspevok
Akosi tam neviem nájsť koľko vzduchu alebo dusíku tam primiešavajú. Alebo táto téma je o inom?
Keby tam primiešavali vzduch (vysoká výbušnosť) alebo dusík (drahý) alebo vodu (poruchy čerpadiel, membrán, meračov, prepočítavačov a i. techniky, prejavilo by sa to na koeficiente výhrevnosti. Ale máš pravdu, chcel som prilepiť inú tabuľku:
http://www.spp.sk/o-zemnom-plyne/emisie/
pardon.
Tu je vidieť viac, príjemné štúdium, sú tam dáta od r. 2007
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zemný plyn je fosílnym palivom, ktoré sa privádza na horák v plynnom stave. Pri spaľovaní zemného plynu vzniká najmenší podiel oxidu uhličitého zo všetkých fosílnych palív. To pomáha dodatočne ušetriť energiu pri splyňovaní paliva a manipulácii, čo prispieva k ochrane životného prostredia. Zemný plyn prakticky neobsahuje zložky podmieňujúce vznik škodlivín. Ide o zložky ako napr. síra, fluór, chlór a ich zlúčeniny. Preto sú plynné splodiny zo spaľovania zemného plynu bez zápachu, nejedovaté, bez dymu a sadzí. Použitie moderných plynových horákov mnohonásobne redukuje vznik oxidov dusíka. Na základe vyššie uvedených faktov je zemný plyn najvýhodnejším prírodným palivom, ktoré chráni životné prostredie.
http://www.spp.sk/o-zemnom-plyne/vyh...y-k-prostredi/
On tam už je od "narodenia" (teda "vycucania zo zeme").
Približné percentuálne zloženie zemného plynu:
  • Metan CH4 - 95,0%
  • Etan C2H6 - 2,3%
  • Propan C3H8 - 0,7%
  • Butan C4H10 - 0,3%
  • Oxid uhl. CO2 - 0,2%
  • Dusik N2 - 1,5%
1 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Asi nemám len tak zo srandy na prívodnom plynovom potrubí do baráku odvodňovaciu zátku.http://www.stavba-online.sk/plynoins...lezaty-rozvod/
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V našom banánovom štátiku by som sa ničomu nečudoval.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

a to sa dá??
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ja by som si skor dala prekontrolovat a vycistit trysky na plynovom sporaku
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
no tie veci som nedavno precistil, neviem co presne je tryska, ale pokial je to ta strieborna formicka pod tym ciernym poklopom, tak to som cistil

no par percent vzduchu by sa tam isto stratilo.. neviem presne v akom mnozstve to este hori, ale niekde som toto cital davnejsie.. a na slovensku ma mfakt strach
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ešte vám tam chýba iskra.A výbušná len v uzatvorenom priestore.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
220870 Pozri príspevok
Ešte vám tam chýba iskra.A výbušná len v uzatvorenom priestore.
A ty to čím zapaľuješ?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
2weird2die Pozri príspevok
Neplašte... však vzduch+plyn=výbušná zmes.. a do Silvestra ďaleko...
A plyn + plyn ?

Podla mna vzduch hori (kyslik prensejsie), ale treba k tomu aj tu spominanu iskru.. ale ak vzduch + plyn = BUM, tak by som uz 10000x buchol, kazdy krat co pustim plyn na vzduch teda ak sa bavime o tom sporaku..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať