Zavrieť

Porady

Myslite si, ze niekto miesa do "plynu" privela vzduchu?

Samuel
Zdravim vas..

Cim dalej varim, tym dlhsie to trva, kym sa ta voda zohreje a pritom mam v kuchyni takmer konstantnu teplotu (aj teplota vody plus minus) ale o to nejde, ide mi o to, ze ci je mozne, ze dodavatel zemneho plynu si priviraba formou miestania obycajneho vzduchu do zemneho plynu, ono totiz nikto si to nevsimne, ked to hori o par per cent menej, avsak plynomer si to vsimne a to celkom presne, napicita vsetko, bez milosti a je mu sumafuk ci je to vzduch, alebo plyn.

Alebo ma chyta prilisna paranoja ?
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mozno ta voda uz nie je co byvala .

Skus reklamovat vo vodarni .
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

niella Pozri príspevok
Samuel, niečo podobné som si všimla u nás na chalupe už pred dvomi rokmi, a to sme tam kúpili nový sporák !!! Pritom v meste, kde bývame, je to niečo celkom iné. Na chalupe nie a nie zovrieť hrnček vody !!! Bolo to také očividné, že ma tiež napadlo, či na tej dedine nie je znížená kvalita plynu....
Možno nižší tlak vzduchu-nie som si istý,ale je možné,že výhrevnosť je závislá aj na lokalite,v ktorej sa nachádzate
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nizsi tlak vzduch znamena, ze voda vrie pri nizsej teplote ako 100% (preto je na Lomnicaku problem uvarit caj), teda cas ohrevu po bod varu by sa tymto mal skratit.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

misomiso Pozri príspevok
Nizsi tlak vzduch znamena, ze voda vrie pri nizsej teplote ako 100% (preto je na Lomnicaku problem uvarit caj), teda cas ohrevu po bod varu by sa tymto mal skratit.
Pri nízkom tlaku voda nezovrie,ale sa odparí-preto na Lomničáku je problém uvariť čaj.Ja som videl vodu odparovať už pri 6stupňoch celzia-v hlbokom vákuu.Ešte k tej výhrevnosti-je meraná pri konštantnej teplote 15 stupňov a tlaku 101,325 kPa.Takže by som povedal,že musí byť závislá na tlaku vzduchu.Ak sa mýlim,prosím opravte ma
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Prepac, musim ta opravit, voda zovrie. V tlakovom hrnci zovrie pri vyssej teplote ako 100 (myslim, ze az 130 st,), preto sa tam tak rychlo uvari maso a na Lomnicaku je to myslim dokonca pod 90 st, ak niekto pozna presnu hodnotu, tak nech ma opravi.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

niella Pozri príspevok
Samuel, niečo podobné som si všimla u nás na chalupe už pred dvomi rokmi, a to sme tam kúpili nový sporák !!! Pritom v meste, kde bývame, je to niečo celkom iné. Na chalupe nie a nie zovrieť hrnček vody !!! Bolo to také očividné, že ma tiež napadlo, či na tej dedine nie je znížená kvalita plynu....
ani horolezci na 8-tisícovkách nepoužívajú bežné propán butánové fľaše lebo by si nič neuvarili.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

SamuelSK Pozri príspevok
Gapo, a pocul si uz o prebalovani masa, syrov, parkov, atd ?
samuel pridaj ešte nejakú zaručenú tému napr Ak ma platonická láska neche je to preto lebo mi je príliš neverná?
alebo niečo lepšie dostaneš spústu dobrých odpovedí na pobavenie tak nemotaj ľudí!!!!!!!!!
2 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

misomiso Pozri príspevok
Prepac, musim ta opravit, voda zovrie. V tlakovom hrnci zovrie pri vyssej teplote ako 100 (myslim, ze az 130 st,), preto sa tam tak rychlo uvari maso a na Lomnicaku je to myslim dokonca pod 90 st, ak niekto pozna presnu hodnotu, tak nech ma opravi.
Jasné,ale ja som to bral tak,že voda "vrie" pri 100 a viac stupňoch,keď je nižší tlak,tak sa jednoducho odparuje-máš pravdu.Ktej výhrevnosti nikto nič?
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

peterkos2 Pozri príspevok
Pri nízkom tlaku voda nezovrie,ale sa odparí-preto na Lomničáku je problém uvariť čaj.Ja som videl vodu odparovať už pri 6stupňoch celzia-v hlbokom vákuu.Ešte k tej výhrevnosti-je meraná pri konštantnej teplote 15 stupňov a tlaku 101,325 kPa.Takže by som povedal,že musí byť závislá na tlaku vzduchu.Ak sa mýlim,prosím opravte ma
Máš pravdu.
Pri väčšom odbere je pri plynomere aj tzv. prepočítavač, ktorý koriguje údaj plynomeru vzhľadom k teplote. Do istého času tieto prepočítavače korigovali aj na tlak. V súčasnosti sa koriguje iba na teplotu plynu a výsledok sa násobí koeficientom, ktorý je stanovený pre každú obec (podľa nadmorskej výšky) zvlášť.
Pri kategórii Domácnosť sa teplota nezohľadňuje a údaj sa násobí iba koeficientom tej ktorej obce.
Ešte pred 15-timi rokmi sa tlak do vzorca pre veľkoodberateľov vyhlasoval na obed v rádiu.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Pôvodca textu príspevku: SamuelSK
Gapo, a pocul si uz o prebalovani masa, syrov, parkov, atd ?

samuel pridaj ešte nejakú zaručenú tému napr Ak ma platonická láska neche je to preto lebo mi je príliš neverná?
alebo niečo lepšie dostaneš spústu dobrých odpovedí na pobavenie tak nemotaj ľudí!!!!!!!!!
....napríklad "plazmová televízia vysiela plazmové lúče do sietnice oka a vypaľuje mozgové bunky" (asi tušíme u koho )
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Najhoršie je to vraj v 3D sústavách a aby sa predišlo nebezpečiu ochrnutia tak si treba jedno oko prelepiť alebo aspoň prekryť
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aj ja som si dávno všimol,že niekedy vodu nie e nie uvariť.Ale načo by niekto miešal plyn,keď mu stačí na zbohatnutie dvihnúť cenu a má legálne zarobené?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

keď mu stačí na zbohatnutie dvihnúť cenu,poslať manipulačný poplatok na ten správny účet a má legálne zarobené
+ pridať koeficient priemeru rúry plynovej prípojky a pripočítavať produkciu plynov, spotrebiteľom vyprodukovaných (zo zadnej časti z istého otvoru ).
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Ono je to asi takto: plyn sa ťaží z vrtov (z ložísk plynu). Aký sa v ktorom vrte vyťaží, taký je. Ak obsahuje väčšie percento nehorľavých plynov, tak to horí menej. Asi by bolo pracné ho vždy upravovať a pridávať/uberať jednotlivé zložky aby bol vždy rovnaký.

Tiež k nám putuje cez Ukrajinu, možno tam niečo z neho ukradnú a nahradia niečím iným, čoho majú nazvyš.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
SamuelSK Pozri príspevok
Gapo, a pocul si uz o prebalovani masa, syrov, parkov, atd ?
Akosi mi unikla pointa, takže asi sa je zbytočné ďalej o tom baviť.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Vymýšľate tu konšpiračné teórie, ktoré k ničomu rozumnému nevedú... Niekoľkokrát je tu linka na zloženie plynu po mesiacoch pár rokov dozadu, myslím že je to jasné... Teotericky by mohol byť problém ešte s kondenzom vody v potrubí, ale to je celkovo dosť ošemetná vec dokazovať...
Radšej nech si Samuel pozrie regulačný ventil čo má v sporáku.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

dalid Pozri príspevok
Vymýšľate tu konšpiračné teórie, ktoré k ničomu rozumnému nevedú... Niekoľkokrát je tu linka na zloženie plynu po mesiacoch pár rokov dozadu, myslím že je to jasné... Teotericky by mohol byť problém ešte s kondenzom vody v potrubí, ale to je celkovo dosť ošemetná vec dokazovať...
Radšej nech si Samuel pozrie regulačný ventil čo má v sporáku.....
Aké konšpiračné teórie mi s Misoftom to môžeme potvrdiť že tá plazma vypaľuje mozgové buňky aj 3D spôsobuje trvalé následky ak pozeráš oboma očami ale tá destilovaná voda to spraví treba ju piť každý deň a pri tom rátať molekuly vzduchu v plyne( v zemnom nie vo vlastnom). To sú nekonečne odbavujúce sa témy.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja sa mu s tou vodou ani nedivím, keď náhodou videl toto
ZIVOT TROPÍ HLOUPOSTI.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať