Zavrieť

Porady

Intrastat a DPH

Prosim Vas, davate si niekto Intrastat robit nejakej firme? Nam Intrastat hlasenia robi Ten Expres Transsped na zaklade zmluvy.
Na fakture napr. za maj je dnom dodania sluzby 30.6.04, datum splatńosti je 29.7.04, ktory den je vznikom dan. povinnosti, 30.6.04 alebo az datum splatnosti? Ja som si narokovala odpocet podla datumu dodania, ale neviem, ci nahodou nejde o ciastkove/opakovane plnenie, cim by som narok na odpocet mala az v juli.
Takisto aj odvoz smeti, ktory je realizovany kazdy mesiac, dnom dan.povinnosti bude az datum splatnosti?
Som z toho zufala, prosim o pomoc, urcite ma niekto podobne faktury, poradte, ako to riesite vy!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    V oboch prípadoch by som do DP dala podľa faktúry ako je deň dodania služby, čiže 30.6. Nám odvoz smetí faktúrujú štvrťročne, a dávam to do DP podľa toho ako je na faktúre deň dodania služby. Podľa mňa v tomto prípade nejde o opakované dodávky. Sú to jednoducho služby. Aj keď suma je vždy rovnaká.
    Naposledy upravil marianna : 09.09.04 at 05:27

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Misurka, nám robí Intrastat tiež externá firma a keď mi príde faktúra, tak sa orientujem podľa dátumu dodania. Vieš, štyri mesiace po novele zákona o DPH sa už na faktúrach nerozučuľujem, veď predsa za nich zodpovedá firma, ktorá ich vystavuje. Toto vystavovanie Intrastatu sa môže považovať za opakované plnenie... počkaj ... pozriem na faktúru, že ako to mám ja... takže za júlový intrastat mám dátum dodania 19.8.2004, čo je aj dátum splatnosti. Takže do DPH som to dávala do 08-2004.
    Misurka, pre teba je smerodajný DÁTUM DODANIA :-)))
    Pekný deň

    rasťo je offline (nepripojený) rasťo

    rasťo
    Podľa 4. zasadnutia komisie na zabezpečenie jednotného metodického výkladu za oblasť DPH z 280604 by sa mal za vznik daňovej povinnosti považovať ktorykoľvek deň odo dňa vystavenie Fa do dňa, kedy ma byť za plnenie zaplatené podľa zmluvy..... dúfam, že pomohlo

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    to Vladan.

    No ale ja mam napr. za intrastat na fa uvedene

    Intrastat za jun:

    Dátum dodania 15.7.04

    Dátum vystavenia 25.7.04
    Datum splatnosti: 8.8.04

    Myslim, ze oni maju zle vystavenu fakturu a datum dodania by mal byt zhodny s datumom splatnosti, podla mna ide o opakovane plnenie, pretoze nam fakturuju kazdy mesiac pausal na zaklade zmluvy, ktory sa nemeni. Myslim,ze mam narok uplatnit si to aj v juli, kedze na ich fa je datum dodania julovy. Alebo to mam teraz obvolavat vsetkych dodavatelov, ci to povazuju za opakovane, ciastocne al. riadne plnenia? Som z toho naozaj blazon!!!!!

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Misurka, ten dátum dodania ti dali (podľa mňa) preto, lebo Intrastat sa odovzdáva najneskôr 15teho nasledujúceho dňa po mesiaci, ktorého sa týka. Ale mala by si to dať do 07/2004, resp. 08/2004 (v prípade, ak ti faktúra prišla v 08/2004 a ty si už za 07/2004 mala podané DP). Ale v podstate to je jedno, lebo aj dátum dodania aj dátum vystavenia je v rovnakom mesiaci, a myslím, že ak máš na faktúre uvedený deň dodania, tak by si nemala vôbec pozerať na dátum splatnosti. No vôbec, ako vôbec - veď tú faktúru treba uhradiť :-)
    Pekný deň

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Vladan,

    a co povies na taky kazdomesacny odvoz smeti na zaklade zmluvy, nejde nahodou o opakovane plnenie. Hoci kazdy mesiac nie je "doslovne" zarucene, ze sa budu odvazat smeti rovnakeho druhu. V ich fa je datum dodania a vystavenia: 31.8.04, datum splatnosti: 14.9.04. Ja by som si to uplatnila uz v auguste, ale nejde tam zase o §19 ods.3? Alebo mi potom dodavatelia vystavuju nespravne fa, alebo nepovazuju tieto plnenia za opakovane. Myslim, ze to ale budem robit podla datumu dodania a splatnost ma nebude zaujimat, lebo sa z toho naozaj zblaznim.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    misurka, máš zmluvu, tak do nej pozri, ako máte dohodnutú splatnosť. Ale podľa ich faktúry, môžeš dať DPH do 08/04, resp. 09/04(ak ti fa prišla po podaní DP za 08/04). Opäť vidíš, že je dátum dodania v 08/04, takže to môže ísť do 08/04. Pozri do zmluvy ako máš dohodnutý článok o úhrade faktúr, resp. splatnosti :-)
    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.