Zavrieť

Porady

Darovanie zvieratka na Vianoce

PROSÍM všetkých - na Vianoce nedávajte zvieratko ako darček, keď nemáte ujasnené, čo s ním po sviatkoch!!!
Veľmi veľa s týchto "darčekov" je vyhodených na ulicu a v tom najlepšom prípade skončí v smutnom útulku!!!!!!!!!!!!!!
Ďakujem za všetky zvieratká, ktoré takto neskončia!!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Opat sa blizia Vianoce a inzeraty na vianocne steniatka su v mnohych inzertnych novinach, ci strankach.

Malokto si uvedomi, ze takyto darcek hlavne malym detom vie aj za par dni omrziet a potom sa psika bez problemov da zbavit, vyhodenim ku kontajneru, uviazanim pred obchod, ci len tak- vylozenim z auta vedla cesty.

Zelam mnozitelom staniat bPP, ktori sa vzdy pred Vianocami dobre nabalia, a hlavne majitelom takychto psikov, aby aj oni raz museli zazit ten pocit nechcenosti,. odvrhnutia.
ilustracne foto- STOP vianocnym steniatkam.
Naposledy upravil alaya1 : 04.11.12 at 07:43 Dôvod: popis fotografie, koli nepochopeniu urcitymi ludmi.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

môžete aj v vo svojom najbližšom okolí, rodine, medzi priateľmi hovoriť o tomto, ak príde reč na vianočné darčeky, hovorte, že zvieratko nie je darček, je to živý tvor, ktorý bude odkázaný na vás, bude potrebovať veľa času a pozornosti, okrem plného bruška potrebuje LÁSKU a váš ČAS
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...a nielen na Vianoce...
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

A opicu manželke môžem?
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

KoxXxo Pozri príspevok
A opicu manželke môžem?
To sa vieš tak doriadiť?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

KoxXxo Pozri príspevok
A opicu manželke môžem?
a najlepšie prebrať sa 26.12. na lavičke v parku po lavici stromček po pravici kapor... a zastonať: "žena ma zabije..."
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Všetkým, ktorým to nie je ľahostajné, ďakujem!!!!!!!!!!!!!!!!

.........a tá opica!? hm len aby sa s tvojej ženy nestala tygrica
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

My sme tým tiež prešli. Mama kúpme si psíka. Dobre bolo dovtedy, kým my sme išli už ráno do škôlky šmykom a iné deti ešte venčili v treskúcej zime psíka. Takže to hneď pochopil. Potom nasledovalo morča, škrečok, rybičky ... a dnes. Ja mám psíka a priateľ rybičky Ale nemenila by som práve naopak som rada, že mám sa ským porozprávať a nikto mi neodvráva aj keď niekedy mám pocit, že mám malé bábätko.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Je to vhodné toto video do tejto témy? Myslím si, že áno, aj keď je z minulého roka ...

0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

verkaz Pozri príspevok
O tom by som mohla písať. Okrem môjho psíka mám aj teraz už 2 týždne malého psíka z útulku. Ide o pouličnú zmesku, ktorá v koterci veľmi prechladla, mala zápal priedušiek a hlasiviek. Vzala som ju na preliečenie, po týždni sa jej v teple vrátil aj hlas. Nebola zvyknutá na pobyt v byte a aj teraz po dvoch týždňoch musím s ňou chodiť von každé dve hodiny a veru veľa razy sa mi nechce. Ale dať ju naspäť do tej zimy ju nechcem. Tak jej spolu s útulkom hľadáme nový domov. Rozpísala som sa preto, lebo naozaj po Vianociach sa veľa zvieratiek ocitne na ulici a len preto, že si ich darcovia nezistia, čo to všetko obnáša.
Hlavne je treba veľa lásky a veľa trpezlivosti po dobu kým sa malé zvieratko naučí na určitý režim a poriadok.

A tam začínajú problémy. To zvieratko má svoje požiadavky a nepýta sa, či máme práve náladu sa mu venovať, alebo či sme unavení, či sa nám ho chce ísť vyvenčiť. Je to nový obyvateľ v našej domácnosti a vyžaduje veľa času. To si veľa ľudí uvedomí o niekoľko dní a zvieratko vo veľkej väčšine končí na ulici.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

sisima Pozri príspevok
psík z útulku je jedinečný, nikde vo svete nenájdete takého istého... čo sa o papierákoch povedať nedá...))
Nepochopila som, dany odkaz, nakolko, keby nebolo psikov s rodokmenom, nikdy by neboli aj bastardiky, ktore vznikli krizenim PP psov, vyradenych z chovu, pre chorobu, dedicne chyby, pripadne exterierove odlisnosti. Co je zle na ktoromkolvek psovi.?Ci ma PP, alebo je z utulku....mnozitelov neratam, aj ked vsetky psy v utulku su nasledkom mnozenia psov.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

alaya1 Pozri príspevok
Nepochopila som, dany odkaz, nakolko, keby nebolo psikov s rodokmenom, nikdy by neboli aj bastardiky, ktore vznikli krizenim PP psov, vyradenych z chovu, pre chorobu, dedicne chyby, pripadne exterierove odlisnosti. Co je zle na ktoromkolvek psovi.?Ci ma PP, alebo je z utulku....mnozitelov neratam, aj ked vsetky psy v utulku su nasledkom mnozenia psov.
Nechcela som uraziť šľachtené psy, ale práve tým cieľavedomým krížením zanikajú nietoré dobré vlastnosti psov. Mali sme už doma nem. ovčiaka fenu, 3 špicov, 3 nemeckých bradáčov a jedného Španiel Kráľ Karol, ale som pozanala aj veľa krížencov a musím povedať, že tie povahovo u mňa vyhrávajú. Ale tým nechcem povedať, že nemám rada tie čistokrvné. Oplakala som všetky - špica fenu nám zrazilo auto, špica psa nám zastrelil "kamarát", pretože mu nakryl čistokrvnú fenu, bradáča fenu nám otrávila "tiež priateľka" - v živote fena z dvora neodišla, ďalšiu fenu bradáčku sme museli dať utratiť vo veku 12 rokov, mala rakovinu lymfatických uzlín. A je mi ich všetkých ľúto aj teraz.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

sisima Pozri príspevok
aby si to pochopila, myslela som to tak, že môj pes je jedinečný vzrastom, srsťou, povahou..., celkovým zjavom, a práve tým krížením na dedine, je taký aký je a nikde vo svete nemôžeš nájsť jeho kópiu... a vďaka bohu, že ho jeho majitelia už ako malinké mesačné šteniatko nezabili, ale vyhodili, a že ho niekto našiel a že ho odniesol do útulku, odkiaľ sme si ho vzali...

opravím ťa skôr boli "bastardíky" a až potom sa človek začal zaoberať rôznym krížením, lebo zistil, že pes mu môže byť aj osožnejší... založil rôzne spolky, zväzy atď. vymyslel rodokmeň, plemená a až omnoho neskôr, keď sa z toho stal obrovský biznis ľudia začali svojvoľne a bezhlavo "množiť" rôzne rasy za účelom zárobku, tým začali vznikať tie dedicne chyby a choroby...

a máš pravdu, keby existoval zákon proti "množiteľstvu" nejaká daň, poplatky a podobne, v útulkoch by nemuselo končiť toľko zvierat...tiež keby si človek, ktorý chce napr. yorkšíra, lebo je moderný kúpil radšej psa od kvalitného chovateľa, nie od množiteľa bol by tento svet krajší, ale to by musel za psíka vysoliť napr. 1000E nie nejakých 150E... ale človek je tvor divný a lakomý a teší sa ako "dobre nakúpil" lebo má yorkšíra za 150 a nie za 1000, čo je na tom, že má xy chýb a chorôb, že jeho matka rodí 2x do roka, že leží niekde v pivnici, že po pár rokoch ju majiteľ zabije, alebo v lepšom prípade ešte predá za dáke drobné...

ja útulky podporujem, snažím sa pomôcť kde môžem, celá naša rodina má psíkov z útulku alebo takých čo sme našli na ulici, či v poli... a môj pohľad na naše útulky je taký, že keď sa tam už psík dostane, má sa ako v raji (v porovnaní s podmienkami psov inde vo svete) dostane najesť, napiť, má veterinárnu starostlivosť...
Chápem, že táto odpoveď je na iný príspevok, ale:
Súhlasím so všetkým! lenže žiaľ v tom útulku sú práve vo väčšine tie kríženčeky. Asi práve preto, že nie sú cenené, sú nezmyselne darované
Ale keďže sú väčšinou zadarmo a majiteľ je rád, že sa ich zbaví, nového majiteľa po sviatkoch prestane baviť prispôsobovanie sa a povinnosti, ktoré sú a nie malé, tak zvieratko vo väčšine prípadov končí na ulici ako bezcenné. a práve nový majiteľ si pomyslí - veď si ho niekto zoberie alebo bude v útulku. A žiaľ, stačí pozrieť na tie stránky útulkov. Preto znovu prosím:
NEDÁVAJTE ZVIERATKO AKO DARČEK!!!!!!!! Ďakujem za všetky vyhodené, týrané, opustené zvieratká!!!!!!!!!!!!!
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Ešte som zabudla na jednu pesničku od Petra Nagya - ........vznešení bastardi......... a oni sú skutočne vznešení
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

sisima Pozri príspevok
aby si to pochopila, myslela som to tak, že môj pes je jedinečný vzrastom, srsťou, povahou..., celkovým zjavom, a práve tým krížením na dedine, je taký aký je a nikde vo svete nemôžeš nájsť jeho kópiu... a vďaka bohu, že ho jeho majitelia už ako malinké mesačné šteniatko nezabili, ale vyhodili, a že ho niekto našiel a že ho odniesol do útulku, odkiaľ sme si ho vzali...
Ja som to pochopila.....ale len jednu vetu....myslim, ze na zaciatku bol vlk-))


opravím ťa skôr boli "bastardíky" a až potom sa človek začal zaoberať rôznym krížením, lebo zistil, že pes mu môže byť aj osožnejší... založil rôzne spolky, zväzy atď. vymyslel rodokmeň, plemená a až omnoho neskôr, keď sa z toho stal obrovský biznis ľudia začali svojvoľne a bezhlavo "množiť" rôzne rasy za účelom zárobku, tým začali vznikať tie dedicne chyby a choroby...

a máš pravdu, keby existoval zákon proti "množiteľstvu" nejaká daň, poplatky a podobne, v útulkoch by nemuselo končiť toľko zvierat...tiež keby si človek, ktorý chce napr. yorkšíra, lebo je moderný kúpil radšej psa od kvalitného chovateľa, nie od množiteľa bol by tento svet krajší, ale to by musel za psíka vysoliť napr. 1000E nie nejakých 150E... ale človek je tvor divný a lakomý a teší sa ako "dobre nakúpil" lebo má yorkšíra za 150 a nie za 1000, čo je na tom, že má xy chýb a chorôb, že jeho matka rodí 2x do roka, že leží niekde v pivnici, že po pár rokoch ju majiteľ zabije, alebo v lepšom prípade ešte predá za dáke drobné...

ja útulky podporujem, snažím sa pomôcť kde môžem, celá naša rodina má psíkov z útulku alebo takých čo sme našli na ulici, či v poli... a môj pohľad na naše útulky je taký, že keď sa tam už psík dostane, má sa ako v raji (v porovnaní s podmienkami psov inde vo svete) dostane najesť, napiť, má veterinárnu starostlivosť...
Ja som to pochopila.....ale len jednu vetu....myslim, ze na zaciatku bol vlk-))
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

luja5 Pozri príspevok
Je to vhodné toto video do tejto témy? Myslím si, že áno, aj keď je z minulého roka ...


Veľmi vhodné video!!! A včera sa mi konečne podarilo si ho pustiť.

Ďakujem, je to krásne!!!
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

alaya1 Pozri príspevok
Ja som to pochopila.....ale len jednu vetu....myslim, ze na zaciatku bol vlk-))
na začiatku bolo nič a z toho nič vznikol vesmír... hahaha "začiatok" je veľmi relatívny pojem, aj pred vlkom bolo niečo... to by sme sa mohli hádať či bolo skôr vajce a či sliepka...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

sisima Pozri príspevok
na začiatku bolo nič a z toho nič vznikol vesmír... hahaha "začiatok" je veľmi relatívny pojem, aj pred vlkom bolo niečo... to by sme sa mohli hádať či bolo skôr vajce a či sliepka...

to je fakt hlboké zamyslenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...........ale asi ani do dôchodku nevyriešime, čo bolo pred - vlkom, sliepkou atď.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

sisima Pozri príspevok
na začiatku bolo nič a z toho nič vznikol vesmír... hahaha "začiatok" je veľmi relatívny pojem, aj pred vlkom bolo niečo... to by sme sa mohli hádať či bolo skôr vajce a či sliepka...
Preco by som sa tu mala s niekym, hadat, to nechapem.
No v kynologii sa ako "praotec" vsetkych psich ras uvadza vlk....ja len tolko k tomu. urcite o velkom tresku v teme o nevhodnosti darcekov na Vianoce nebudem polemizovat -)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať