Zavrieť

Porady

Usporiadat
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Mozno mam zase stastie, ale po tyzdni nic. Tak som mu napisal a odpisal mi toto:

Hi,
There were some problems with Paypal, so the first refund was not successful, sorry that we did not realize that until your message. We just manually refunded to you, please log in Paypal and check.
Please get back to us if you still got problem with the refund. Thank you.
Best regards,
Tim

Mam taky pocit, ze skusa.

V zapati prisiel mail z paypal ohladom refundacie:

Hello MIROSLAV ZÁVODSKÝ,
Ng Sharon (bonprixp@gmail.com) has issued a full refund for your payment.
Thanks,
PayPal
Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

A hned na to prisiel mail aj z ebay:

Hello focus3ccd,
goodssss recently opened a case to cancel a transaction for an item you recently purchased: Ultimate Ears Super Fi SuperFi 4 Earphones Headphones Isolating NEW GENUINE. Reason for request to cancel the transaction: The seller did not provide a specific reason.
Click the 'Respond now' button to accept or decline this cancellation.
If you don't take action by 18-Jun-2012, the seller will be able to cancel the purchase without your consent.


Na ebay je pozadovany respond now, ale je tam doporucene odpovedat az v pripade, ze ste neurobili uhradu, alebo ze refund uz je zrealizovany.


No clovek sa vselico nauci. A teraz opat cakat, ci to naozaj pride.... hmmmm.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

tak som sa dockal. dnes 14.6. prisli prachy spat. Takze to trva cca 3 dni.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

focus3ccd Pozri príspevok
tak som sa dockal. dnes 14.6. prisli prachy spat. Takze to trva cca 3 dni.
No vidíš - koniec dobrý, všetko dobré. Chce to len trpezlivosť, nie všetko v živote ide rýchlo.
0 0
Majo1988 Majo1988

Majo1988 je offline (nepripojený) Majo1988

ľudia prosím Vás paypal mi zablokoval peniaze (pending balance) ako je to s tými 21 dňami ? Máte skúsenosti ? Už som si verifikovať účet a aj kartu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať