Zavrieť

Porady

zrušenie živnosti (odvody)

Ahojte, mám na Vás prosbu našiel som niečo o tom tu ale nie všetko čo by som chcel. Rozmýšľam že založím živnosť teraz, budem podnikať do 31.12.2006 kedy živnosť zruším. V novom roku 2007 založím sro a budem pokračovať v podnikaní (ak sa bude dariť ) Nejasno mám v tom že keďže za prvý rok zarobím pravdepodobne dosť veľa, nezaplatím z tých príjímov odvody (iba základ zo ZP co sa plátí povinne) Otázka je v tom že či náhodou keď založím znovu živnosť za 3,4 roky nebudu odomňa chcieť aby som platil odvody podľa toho čo som zarobil prvý rok (aj keď to je 3 roky dozadu). Človek nikdy nevie kedy zase bude musieť mať živnosť. Inak v sro nebudem mať žiadny plat, iba ako konateľ bez odmeny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Určite nebudú brať Tvoj predošlý príjem do úvahy. Ak začneš znova podnikať budeš podľa mňa ako začinajúci podnikateľ, čiže odvody si môžeš určiť sám ale minimálne tak ako je stanovené zákonmi.

    zrušenie živnosti (odvody)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.