Zavrieť

Porady

Usporiadat
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

hm...nech žije odbúravanie byrokracie...
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

A od 1.1.2012 by sa mal podávať každý mesiac a len elektronicky že ? A platí to uz o 4.Q roku 2011 alebo až od januárovej mzdy zamestnanaca čiže od februára 2012 ?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mertinkova Pozri príspevok
A od 1.1.2012 by sa mal podávať každý mesiac a len elektronicky že ? A platí to uz o 4.Q roku 2011 alebo až od januárovej mzdy zamestnanaca čiže od februára 2012 ?
- áno od 1.1.2012 sa podáva každý mesiac, prvý krát vo februári za január 2012
- len elektronicky - platí pre platcov DPH - prvý krát v januári 2012 - všetky podania, ktoré sa budú vykonávať v roku 2012, aj keď sa týkajú roku 2011 (teda aj DPH za 12/2011, resp. 4. Q / 2011, DzMV, štvrťročný prehľad....) - Túto časť mi, prosím, opravte, ak sa mýlim. Ja osobne som to pochopila takto
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

mertinkova Pozri príspevok
A od 1.1.2012 by sa mal podávať každý mesiac a len elektronicky že ? A platí to uz o 4.Q roku 2011 alebo až od januárovej mzdy zamestnanaca čiže od februára 2012 ?
Áno, platí to až od januárovej výplaty, elektronická forma podľa mňa bude, ale ešte nie je zverejnená, takže don´t panic:-)
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

Ale elektronická forma podavania mesačných prehladov bude vraj aj pre neplatcov DPH, aspon tak som počula ja. či ?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Pozrela som si nové tlačivo. Takže každý mesiac budeme musieť podrobne uvádzať aj údaje o zamestnacoch?
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

Tlačivo som este nepozerala, ale podrobnejsie info chcú aj o dohodároch ?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mertinkova Pozri príspevok
Tlačivo som este nepozerala, ale podrobnejsie info chcú aj o dohodároch ?
áno
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mertinkova Pozri príspevok
Ale elektronická forma podavania mesačných prehladov bude vraj aj pre neplatcov DPH, aspon tak som počula ja. či ?
citujem § 14 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z.
"Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 finančnej správe má
a) daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty
b) daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní
c) advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní"

takže upresňujem svoj príspevok č. 4 - elektronicky podávajú platitelia DPH - všetci, daňový poradcovia a advokáti za firmy, ktoré zastupujú pri správe daní
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Už som z toho jeleň. Mám v spoločenstve vlastníkov bytov troch nepravidelných dohodárov - odmena sa vypláca 1 x za tri mesiace. Budem musieť aj ja posielať mesačný prehľad elektronicky a aj ten mesiac , keď je prehľad nulový ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

môj názor, ak nie ste platcami DPH tam elektronicky nemusíte, ale každý mesiac v papierovej forme, máte zamestnancov.....
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Na tlačive riadok=okienko pre označenie, že ide o nulový Prehľad, nie je
budeme posielať vyplnené s nulami, alebo je možnosť neposielať? /podobne ako netreba SV?/
==============
tlačivo nového prehľadu som si pozrela ale nič také tam nevidím
rovnako v poučení nie je jednoznačne uvedené, že by sa nemusel predkladať. Z toho mi vychádza, že ho bude treba posielať vždy bez ohladu na to, či bolo, alebo nebolo niečo vyplatené.
Naposledy upravil KEJKA : 27.11.11 at 15:17 Dôvod: odpovedala som si sama.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

KEJKA Pozri príspevok
je na tlačive riadok=okienko pre označenie, že ide o nulový Prehľad?
Aby sme si to zjednodušili?
alebo budeme posielať vyplnené s nulami?
pozerala som - a nie je...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, svoj povodny príspevok som upravila - prečítala som si poucenie este raz pozrela do tlaciva.
Takže budeme posielat nulové, este stastie, že len elktronicky.
Alebo zrusit registráciu, hm, aj to je moznost.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

budú nulové výkazy, pretože ak ZC je napr. na PNS musí ZĽ zaslať výkaz a nemôže zrušiť registráciu....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
V papierovej forme sa tiež posielali nulové výkazy, takže logicky aj elektornickou formou sa budú musieť posielať nulové výkazy a následne ročné hlásenie.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Až tak logické sa mi to nezdá. Napr keď robíš súhrný výkaz tak nulový sa nepodáva,nie si povinná. Takisto aj s nulovými výkazmi do poisťovní bol problém elektronický zasielať. A tuším aj pokiaľ si nevyplácala mzdu zamestnancovi nebola si povinnná posielť prehľady.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

neposielali sa vtedy ak neboli zamestnanci.....
nulovú daň. povinnosť dosiahneš napr. pri čiastočnom úväzku.......nízkej mzde....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

595/2003 od 01.01.2012:

V § 49 odsek 2 znie:
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac.

a § 39/11 má od 01.01.2012 nové znenie kde už neni toto:

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

a starý odsek 11 sa označuje ako 12:

12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Naposledy upravil srska : 27.11.11 at 18:54
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať