Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mona091 Pozri príspevok
vysvetli mi najprv, co ziska nemocnica transformaciou ine, ako za stavu bez transformacie, ale s dokladnym hospodarnym kontrolnym vedenim aj s uctovnictvom
No ziska to, ze to dokladne uctovnictvo bude mat konecne kto aj nariadit a vyzadovat. Skor nam ty napis, co transformaciou strati.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja osobne najviač čakám na stávku pracovníkov Daňových úradov. Aj ke´d ich portál tuším na také niečo trénuje pravidelne
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Luna Pozri príspevok
Som zvedavá ako skončí tento kolotoč. Čo ak príde ďalší kolotoč napr. policajti,hasiči. Však chudák hasič ten musí byť všade pri povodni, pri lavíne, pri požiari,pri haváriách alebo sa niekto topí, alebo pri zachrane zvieratka ktoré práve padlo do žumpy.Neviem si predstaviť keby hasiči dalivýpovede.
...výpoveď aj hej .....len s tým štrajkovaním by to bolo horšie .....patria totiž pod ozbrojené zložky a tie nárok na takúto " činnosť " nemajú ...
Neviem čihasiči majú nejakú prísahu.
...majú.....
Táto diskusia je hlavne o tom že ľudia lekárom neprajú, lebo lekár stratil postavenie lekára.
...nie nestratil ..........sám ( ten alebo onen ) o ten kredit prišiel .......sám .....
Všetci máme zlé skúsenosti s lekárom. Aj ja mám v rodine lekárov, sestričky,susedu doktoru teda už bývalu, bo sa do domu presťahovala. Tiež si myslím že mladý doktor urobí viac ako starší, ktorý je skazený systémom.
...hm.....mladí sú teraz nenažratí viac.......jak sivý vlci ...musia - chcú sa vyrovnať starším kolegom , čo sa úrovne života týka ......
Tiež som fandila lekárom ale ...

....či ...??????
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

mona091 Pozri príspevok
vysvetli mi najprv, co ziska nemocnica transformaciou ine, ako za stavu bez transformacie, ale s dokladnym hospodarnym kontrolnym vedenim aj s uctovnictvom
Akože čo získava.5 členné riaditeľstvo a 6 člennú dozornú radu predsa.
3 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

misomiso Pozri príspevok
No ziska to, ze to dokladne uctovnictvo bude mat konecne kto aj nariadit a vyzadovat. Skor nam ty napis, co transformaciou strati.
- to co si napisal sa da realizovat aj bez transformacie
- ale transformacia u mna predstavuje buducu premenu povinnych odvodov na zisk, presne tak ako v zdravotnych poistovniach
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A uz je to tu.

http://spravy.pravda.sk/podla-sas-ne..._sk_domace_p12

Kazdy si na tom zacne prihrievat pred volbami svoju polievocku, este aj SAS. Mali by tam dat Galka, ten je teraz bez roboty, nariadil by vsetkych lekarov odpocuvat, alebo by im rovno vypol telefony, aby sa nemohli dohovorit na ziadnom postupe.

Potom by rozdal marihuanu, a nam vsetkym by bolo dobre, lekara by nebolo treba.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Keby že ho ja dostanem do rúk
1079298_marian-kollar-lekari-platy-odoborari-crop.jpg  
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mona091 Pozri príspevok
- to co si napisal sa da realizovat aj bez transformacie
- ale transformacia u mna predstavuje buducu premenu povinnych odvodov na zisk, presne tak ako v zdravotnych poistovniach
????? Vidim dobre ???

Akych povinnych odvodov?

Aha, ty myslis zdravotnych odvodov ktore platime vsetci?

A co je lepsie, aby nemocnica generovala majitelovi zisk, alebo aby neustale generovala stratu a vytvarala tym dieru v statnom rozpocte?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_ Pozri príspevok
Ja osobne najviač čakám na stávku pracovníkov Daňových úradov. Aj ke´d ich portál tuším na také niečo trénuje pravidelne
Daňováci v štrajku by bodli,ale bojím sa,že sa schyľuje u pediatrov-vid na TA 3 príspevok o ohrozenom očkovaní.Inak to je presne vysvetlené akým systémom si vlastne štát požičiava zo zdravotníctva.Prijme zákonom povinnosti a potom si prijme že to nakupia a prípadné straty budú znášať lekári a on to-možno-cez poistovne zaplatí do 3 mesiacov.Počítam že trojmesačná splatnosť faktur je snom každého uspešného podnikateľa.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

misomiso Pozri príspevok
????? Vidim dobre ???

Akych povinnych odvodov?
stale vychadzam z toho, ze ZP prijimaju nase povinne odvody, ktore prerozdeluju, aj na platy lekarov, aj na svoje, a akciovky su tvrene tiez s ucelom vyt´varania zisku, a ak budu a.s.-ky, kde budu statne?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
No ziska to, ze to dokladne uctovnictvo bude mat konecne kto aj nariadit a vyzadovat. Skor nam ty napis, co transformaciou strati.
vyššiu cenu na dodavateľských faktúrach- čakačkách. Viac psov potrebuje viac, to si myslíš že úplatky sa stratia nie len ich bude treba pre viacerých a z čoho no predsa z ceny tovaru alebo si myslíš že to dá dodávateľ zo svojho?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

BXLmiami Pozri príspevok
Daňováci v štrajku by bodli,ale bojím sa,že sa schyľuje u pediatrov-vid na TA 3 príspevok o ohrozenom očkovaní.Inak to je presne vysvetlené akým systémom si vlastne štát požičiava zo zdravotníctva.Prijme zákonom povinnosti a potom si prijme že to nakupia a prípadné straty budú znášať lekári a on to-možno-cez poistovne zaplatí do 3 mesiacov.Počítam že trojmesačná splatnosť faktur je snom každého uspešného podnikateľa.
VšZP upozornila, že splatnosť faktúr s liekmi a ŠZM bude do 10 dní....toto opatrenie má platiť od 01 11 2011 do 31 03 2012 (uverejnené na web. stránke ZP)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

BXLmiami Pozri príspevok
Slovenskí obyčajní ľudia by nás nepodporili nikdy.A na rozdiel od Vás tí mladí chlapi maju kam isť.
BXLmiami, čím si Ty neobyčajná? Ty si nadčlovek? Ty si lekár, manžel lekár, dieťa tiež?
Takéto vyjadrenie z Tvojich úst ma prekvapuje a len potvrdzuje fakt, že lekári sa vždy považovali za vyššiu kastu... Akoby si neuvedomovali, že tí "obyčajní ľudia" sú /teda mali by byť/ ich pacienti a teda ich živobytie.
Ápropos, prečo zdravotné sestry nemali problém s podporou "obyčajných ľudí" a zozbieraním podpisov? A prečo vtedy lekári netiahli do boja s nimi a nechali ich bojovať samé? A teraz nedokážu prežiť, že by vraj nejaká sestra mohla mať svoj legálne vybojovaný plat vyšší ako oni...
15 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

misomiso Pozri príspevok
????? Vidim dobre ???

Akych povinnych odvodov?

Aha, ty myslis zdravotnych odvodov ktore platime vsetci?

A co je lepsie, aby nemocnica generovala majitelovi zisk, alebo aby neustale generovala stratu a vytvarala tym dieru v statnom rozpocte?

akym zazrakom sa cierna diera premeni na zisk? ten tam je stale, ale je neprehladne strceny medzi naklady, alebo zacnu tlacit na tlaciarnicke bamnkovky? staci zacat spravne hospodarit, a na to netreba zmenu nazvu a pravnej formy
- a naco potom zivime cely vladny ansambl, ked si nevykonavaju svoje ulohy poriadne? potom ich povyhadzovat, zalozit a.s.k-ky, zrusit odvody a kazdy nech sa stara sam o seba,

alebo vymenit cely aparat a nech konecne zacnu robit co maju, nedrzat darmozracov,

inac, uspesne sa im podarilo odobrat pozornost davu od seba, zmatok im naramne vyhovuje, a gazduju si podla povodnych planov aj s podporou ludu
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

BXLmiami Pozri príspevok
Slovenskí obyčajní ľudia by nás nepodporili nikdy.A na rozdiel od Vás tí mladí chlapi maju kam isť.
A divíš sa slovenským obyčajným ľuďom, keď garantovaná minimálna mzda je 317€? Na východnom Slovensku sa ani za takú nevedia zamestnať ľudia a aj VŠ vzdelaní by za takú šli pracovať?
Kde to žijeme, že nevidíme v akom bahne sa nachádza Slovensko, to si vzdelaní a atestovaní odborníci neuvedomujú, že preboha je hospodárska kríza, ktorá sa bude ešte viac prehlbovať a jednoducho to tak je a ešte dlho nebude priestor na zvyšovanie platov v akomkoľvek sektore?
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

jozka56 Pozri príspevok
marjankaj to čo píšeš?????? skúsme sa odosobniť.....myslím že väčšina rozmýšľa ako pacient, a čo dr.....nechápem, naozaj. A buďme si vedomí, že žijeme v kapitalistickej spoločnosti. Treba trochu prekutrať vo vedomostiach. A hlavne musíme byť zdravíííí
Absolut súhlas! Veď ako ujo Jakubisko povedal: Lepšie je byť zdravý a bohatý, ako chudobný a chorý...

PS: Mne sa to javí tak, že BXLmiami je zatiaľ v tom prvom leveli, tak nech jej to dlho vydrží... A ostatným poraďákom želám, aby sa tam dostali tiež a podľa možnosti tam aj zotrvali, a aby ich nikdy nijaký hroziaci výnimočný stav neohrozil na zdraví...
Som trochu rozčarovaná z niektorých jej názorov, lebo v téme zdravie som natrafila na jej niektoré nezištné rady poraďákovi, ktorý potreboval pomoc a odmietal navštíviť lekára, resp. zachraňovala to, čo jej kolega zrejme pobabral...
A ešte ma zaráža v tejto debate jedna vec, že sa to vyprofilovalo tak /aspoň sa mi zdá/, že za lekárov osobne tu je aktívna len BXLmiami, a na druhej strane sme my ostatní - obyčajní ľudia, ktorí ju podľa jej vlastných slov nikdy nepodporíme, či vlastne nepochopíme... Neviete náhodou prečo???
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Absolut súhlas! Veď ako ujo Jakubisko povedal: Lepšie je byť zdravý a bohatý, ako chudobný a chorý...

PS: Mne sa to javí tak, že BXLmiami je zatiaľ v tom prvom leveli, tak nech jej to dlho vydrží... A ostatným poraďákom želám, aby sa tam dostali tiež a podľa možnosti tam aj zotrvali, a aby ich nikdy nijaký hroziaci výnimočný stav neohrozil na zdraví...
Som trochu rozčarovaná z niektorých jej názorov, lebo v téme zdravie som natrafila na jej niektoré nezištné rady poraďákovi, ktorý potreboval pomoc a odmietal navštíviť lekára, resp. zachraňovala to, čo jej kolega zrejme pobabral...
A ešte ma zaráža v tejto debate jedna vec, že sa to vyprofilovalo tak /aspoň sa mi zdá/, že za lekárov osobne tu je aktívna len BXLmiami, a na druhej strane sme my ostatní - obyčajní ľudia, ktorí ju podľa jej vlastných slov nikdy nepodporíme, či vlastne nepochopíme... Neviete náhodou prečo???
...názory , rady versus peniaze .........trochu rozdiel ...no nie ?

...každý svoju " bandu " chráni .....
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Oliwa Pozri príspevok
a na druhej strane sme my ostatní - obyčajní ľudia, ktorí ju podľa jej vlastných slov nikdy nepodporíme, či vlastne nepochopíme... Neviete náhodou prečo???
- ja viem preco, lebo NEMAME INFORMACIE a vnimame len to, co nam dava TV, denniky cas, sme a tak.

a dav sa vy/zneuzival od nepamati
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Pán Kollár by sa mal hanbiť-presne ako on sa správajú originálni vydierači a výpalníci...!!!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
BXLmiami, čím si Ty neobyčajná? Ty si nadčlovek? Ty si lekár, manžel lekár, dieťa tiež?
Takéto vyjadrenie z Tvojich úst ma prekvapuje a len potvrdzuje fakt, že lekári sa vždy považovali za vyššiu kastu... Akoby si neuvedomovali, že tí "obyčajní ľudia" sú /teda mali by byť/ ich pacienti a teda ich živobytie.
Ápropos, prečo zdravotné sestry nemali problém s podporou "obyčajných ľudí" a zozbieraním podpisov? A prečo vtedy lekári netiahli do boja s nimi a nechali ich bojovať samé? A teraz nedokážu prežiť, že by vraj nejaká sestra mohla mať svoj legálne vybojovaný plat vyšší ako oni...
Ja neviem, nehovorím že BXL je zlá alebo niečo také, to by som nedovolil-ale jej názory sú pre mňa také zvláštné...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať