Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hmm a lekárov vôbec nezaujíma, že štát opäť raz zoberie obyčajným ľuďom, chorým, postihnutým či dôchodcom,živnostníkom... aby napchal ich vrecká, ktoré sa už roky plnia "úplatkami" práve od tých istých ľudí... a to nehovorím o províziách, darčekoch, dovolenkách od farmaceutických firiem...
ja by som zvýšila plat práve tej hŕstke lekárov, ktorí robia to čo robia a robia to s úctou k človeku, nie kvôli sebe...

a takých lekárov je naozaj málo...

moja mama po chir. zákroku chodí od jedného lekára k druhému a ruku jej aj tak musím previazať ja...

môjmu otcovi sa venovalo toľko pozornosti, že roky nepotreboval žiadne vyšetrenie, nikto mu vlastne nič nezistil, nebol podľa nich hodný akéhokoľvek vyšetrenia či ľudského slova, lebo mal diagnózu cirhóza pečene, takže ho všetci niekoľko rokov odpisovali ako posledného alkoholika, až som mu musela "zaplatiť" akú takú úctu aby mu na opačnom konci republiky zistili, že už je aj tak neskoro... a keď človeku na smrteľnej posteli ( o státisícoch odvedených tomuto štátu ani nehovorím) nemá kto vymeniť posteľnú bielizeň, alebo nakŕmiť... lebo sestrička má na starosti 40 pacientov a ona je tiež len človek, lekár tam je ale vlastne vôbec neviem ako vyzerá, lebo som žiadneho nikdy nevidela, šak načo? keď môj otec tam vlastne len zomiera a on už vlastne nič nepotrebuje, ani liek na utíšenie bolesti...

keď som si na dovolenke vyvrtla nohu, absolvovala som let v bolestiach, došla na SVK a na prázdnej chodbe pohotovosti na Kramároch som musela hodinu čakať na lekára... ktorý bol sám celý čas zavretý v tej ambulancii... ja na chodbe... ??? dodnes to nechápem... asi sa vzdelával... a mňa len bolela noha...

bola by som zvedavá, čo by sa stalo, keby štát pristúpil na všetky ich pripomienky a splnil by to do bodky alebo aspoň, keby im zvýšili tie platy, a ešte im niečo pridali... s čím by vyrukovali potom?
2 0
Rico78 Rico78

Rico78 je offline (nepripojený) Rico78

Podotýkam,že lekári by radi tiahli kade tade,ale vláda sa im vyhráža stanným právom
nesranduj, je iba naivna predstava ludi ze nasi "odbornici" maju dostatocne jazykove znalosti aby sa mohli zamestnat niekde v zahranici..a kazdeho do Ciech nezoberu..absolutna vacsina z nich bola v zahranici tak na dovolenke, neviem ako si oni predstavuju presun do ineho statu...takze tak ako je navine tvrdit ze sem pridu ukrajinci a sopl takisto je naivne verit v schopnosti nasich "lekarov".
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

tictac7 Pozri príspevok
...teraz ma tak napadlo, ako som si dočítala všetky príspevky od piatku - párkrát som si myslela, že prispievateľ urobil preklep a chýba mu jeden mäkčeň.... Naozaj a nie v jednom príspevku si skúste doplniť namiesto LOZ "LOŽ" - a tie príspevky majú zmysel....

....Počkáme si na vyjadrenia aj druhej strany, koľko je tých výpovedí skutočne....

....a premýšľala som aj ďalej a už som na to prišla - lekári sa nemusia hlásiť na ÚP, ani nikam do zahraničia chodiť lebo:
- všetci si predsa otvoria po vzore svojho predsedu súkromnú prax - inak to je sila, nechať sa takto manipulovať človekom, ktorý má o živobytie postarané
- peniaze na to majú-nemajú?
- horšie je to s umiestnením anesteziológov - ale tí by mohli napríklad chodiť večer po bytoch a domoch ľudí uspávať nejakým dobrým mixom aby sa nám len pekné sníčky snívali....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7 Pozri príspevok
...teraz ma tak napadlo, ako som si dočítala všetky príspevky od piatku - párkrát som si myslela, že prispievateľ urobil preklep a chýba mu jeden mäkčeň.... Naozaj a nie v jednom príspevku si skúste doplniť namiesto LOZ "LOŽ" - a tie príspevky majú zmysel....

....Počkáme si na vyjadrenia aj druhej strany, koľko je tých výpovedí skutočne....

....a premýšľala som aj ďalej a už som na to prišla - lekári sa nemusia hlásiť na ÚP, ani nikam do zahraničia chodiť lebo:
- všetci si predsa otvoria po vzore svojho predsedu súkromnú prax - inak to je sila, nechať sa takto manipulovať človekom, ktorý má o živobytie postarané
- peniaze na to majú-nemajú?
- horšie je to s umiestnením anesteziológov - ale tí by mohli napríklad chodiť večer po bytoch a domoch ľudí uspávať nejakým dobrým mixom aby sa nám len pekné sníčky snívali....

...ešte sa doplním a potom tí lekári, keď si otvoria súkromnú prax, nech si na svoju webstránku nezabudnú do priebehu praxe dať " Od xxxxx do 30.11.2011, kým som sa nedal nachytať vtedajším predsedom a vedením LOZ (viď stránku www.loz.sk alebo, žeby www.klamstvo.sk?) som pôsobil tam tam ako ....)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

tictac7 Pozri príspevok
...teraz ma tak napadlo, ako som si dočítala všetky príspevky od piatku - párkrát som si myslela, že prispievateľ urobil preklep a chýba mu jeden mäkčeň.... Naozaj a nie v jednom príspevku si skúste doplniť namiesto LOZ "LOŽ" - a tie príspevky majú zmysel....

....Počkáme si na vyjadrenia aj druhej strany, koľko je tých výpovedí skutočne....

....a premýšľala som aj ďalej a už som na to prišla - lekári sa nemusia hlásiť na ÚP, ani nikam do zahraničia chodiť lebo:
- všetci si predsa otvoria po vzore svojho predsedu súkromnú prax - inak to je sila, nechať sa takto manipulovať človekom, ktorý má o živobytie postarané
- peniaze na to majú-nemajú?
- horšie je to s umiestnením anesteziológov - ale tí by mohli napríklad chodiť večer po bytoch a domoch ľudí uspávať nejakým dobrým mixom aby sa nám len pekné sníčky snívali....
Tak o anesteziologov sa ja osobne bojím najviac.Aby boli ochotní sa vrátiť.Lebo bez nich tie nemocnice fungovať nebudú,aj keby všetci ostatní prišli.A v EU je ich taký nedostatok,že sa ani namáhať nemusia,presonálne agentury ich prídu zavolať domov.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

keďže sa tu vytvorila predstava že lekárov nepodporuje takmer nik okrem nich samých, pridám trošku aj iného názoru. Nie som lekárka, avšak jedna sa vyskytuje v mojom blízkom okolí, takže táto téma je moja srdcovka.4 roky praxe, zatiaľ bez atestácie, klasický tabuľkový plat. Médiami deklarované zvýšenie platu o 300 eur v jej prípade znamená necelých 180. Súčasne, v prípade že by sa dodržiaval zákonník práce, príde o mesačný príjem cca 300 eur (ktorý v súčasnosti získa vykonávaním služieb častejšie než je zdravé (a určite častejšie, než je zdravé pre jej 2ročné dieťa), ale niekto tie služby proste pokryť musí). Takže čistý výsledok -120 eur. A k tomu klasika hypotéka, 10 ročné auto, dovolenka u starých rodičov, atď... to všetci poznáme. Toť lukratívna ponuka ministra zdravotníctva. Požiadavky lekárov z tohto hľadiska preto vôbec nie sú premrštené, jednoducho zarábať normálne peniaze (a prosím nedosadzujte si za slovo normálne automaticky ťažké tisíce) a súčasne mať normálny pracovný čas (lebo momentálne sa síce teoreticky vedia dopracovať k normálnej sume, ale za cenu že sú v nemocnici takmer stále). Viem, každý by chcel zarábať "normálne" peniaze, a preto som vyslovene dúfala, že aj učitelia sa konečne vzchopia a zabojujú, pretože v ich prípade možno nepôjde o život, ale tiež majú silné páky na to, ako dosiahnuť zmeny. A takto by som stála za každým, kto je zo strany štátu demoralizovaný tabuľkovými platmi, ktoré absolútne neodrážajú kvalitu práce náročnosť práce a najmä ponuku a dopyt (hej, beriem to trhovo).
Na druhej strane, vidím aké peniaze miznú cez zdravotné poisťovne, ako lekári bojujú s limitmi (a nakoniec sú aj tak oni tí zlí, ktorí odmietnu vyšetrenie, hospitalizáciu a pod). Súčasný systém v zdravotníctve je chorý a neudržateľný a som neskutočne rada, že sa veci konečne začali hýbať. Jasné, propaganda záujmových skupín je silná a dotlačila to až tak ďaleko, že aj tu sa na lekárov znáša len kopa zlosti miesto podpory. Každý si hneď spomenie na nejakého frfľoša čo odflákol vyšetrenie, resp. ako dlho čakal a koľko platil v ambulancii (pričom o ambulantých lekárov vôbec nejde, ale je fajn to zamiešať dokopy, nie je nič lepšie ako zahmlievať). Ale sú lekári a lekári, a ja radšej pridám aj zlým ako ukrátiť Lekárom s veľkým L. Problémom slovenska je závisť, málokto dopraje zvýšenie príjmov niekom inému, ak sa nezvýši iným, väčšina len poukáže na to že tiež má málo, tak nech majú málo aj ostatní. Keď majú málo učitelia, plynári, pekári, nech majú málo aj lekári. Preto sa tu len málokedy niečo zmení... ale lekárom držím na 100% palce
6 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami Pozri príspevok
Tak o anesteziologov sa ja osobne bojím najviac.Aby boli ochotní sa vrátiť.Lebo bez nich tie nemocnice fungovať nebudú,aj keby všetci ostatní prišli.A v EU je ich taký nedostatok,že sa ani namáhať nemusia,presonálne agentury ich prídu zavolať domov.
Pani Dr. prepacte, vam uz nie je trapne pisat tu pomaly 4 dni tieto dezinformacie a strasit luidi, ktori su mozno vazne chori a boja sa o svoj zivot?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mlisa Pozri príspevok
keďže sa tu vytvorila predstava že lekárov nepodporuje takmer nik okrem nich samých, pridám trošku aj iného názoru. Nie som lekárka, avšak jedna sa vyskytuje v mojom blízkom okolí, takže táto téma je moja srdcovka.4 roky praxe, zatiaľ bez atestácie, klasický tabuľkový plat. Médiami deklarované zvýšenie platu o 300 eur v jej prípade znamená necelých 180. Súčasne, v prípade že by sa dodržiaval zákonník práce, príde o mesačný príjem cca 300 eur (ktorý v súčasnosti získa vykonávaním služieb častejšie než je zdravé (a určite častejšie, než je zdravé pre jej 2ročné dieťa), ale niekto tie služby proste pokryť musí). Takže čistý výsledok -120 eur. A k tomu klasika hypotéka, 10 ročné auto, dovolenka u starých rodičov, atď... to všetci poznáme. Toť lukratívna ponuka ministra zdravotníctva. Požiadavky lekárov z tohto hľadiska preto vôbec nie sú premrštené, jednoducho zarábať normálne peniaze (a prosím nedosadzujte si za slovo normálne automaticky ťažké tisíce) a súčasne mať normálny pracovný čas (lebo momentálne sa síce teoreticky vedia dopracovať k normálnej sume, ale za cenu že sú v nemocnici takmer stále). Viem, každý by chcel zarábať "normálne" peniaze, a preto som vyslovene dúfala, že aj učitelia sa konečne vzchopia a zabojujú, pretože v ich prípade možno nepôjde o život, ale tiež majú silné páky na to, ako dosiahnuť zmeny. A takto by som stála za každým, kto je zo strany štátu demoralizovaný tabuľkovými platmi, ktoré absolútne neodrážajú kvalitu práce náročnosť práce a najmä ponuku a dopyt (hej, beriem to trhovo).
Na druhej strane, vidím aké peniaze miznú cez zdravotné poisťovne, ako lekári bojujú s limitmi (a nakoniec sú aj tak oni tí zlí, ktorí odmietnu vyšetrenie, hospitalizáciu a pod). Súčasný systém v zdravotníctve je chorý a neudržateľný a som neskutočne rada, že sa veci konečne začali hýbať. Jasné, propaganda záujmových skupín je silná a dotlačila to až tak ďaleko, že aj tu sa na lekárov znáša len kopa zlosti miesto podpory. Každý si hneď spomenie na nejakého frfľoša čo odflákol vyšetrenie, resp. ako dlho čakal a koľko platil v ambulancii (pričom o ambulantých lekárov vôbec nejde, ale je fajn to zamiešať dokopy, nie je nič lepšie ako zahmlievať). Ale sú lekári a lekári, a ja radšej pridám aj zlým ako ukrátiť Lekárom s veľkým L. Problémom slovenska je závisť, málokto dopraje zvýšenie príjmov niekom inému, ak sa nezvýši iným, väčšina len poukáže na to že tiež má málo, tak nech majú málo aj ostatní. Keď majú málo učitelia, plynári, pekári, nech majú málo aj lekári. Preto sa tu len málokedy niečo zmení... ale lekárom držím na 100% palce
S vasim platom pravnicky, by som im drzala vsetky prsty, aj na nohach.Ale bezni ludia, ktori zarobia 320 eur..hm....no, sme taki, ak taki..A duafm, ze ak Vam nejaky lekar pripravi o zivot najblizsieho cloveka, tiez budete za to, ze treba pridat aj tym zlym...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja som kapitalista a tak s na to pozeram. Strajkovat a davat vypovede moze kazdy. kto je nahraditelny, toho nahradime, kto nie je, mame smolu. Zial si treba uvedomit, ze ludia si nie su povolaniami rovni. Isteze treba vsetky povolania, ale je to o ponuke a dopyte. Lekarov, ale i technikov je v celej EU neskutocny nedostatok. Viem to, lebo mam vybudovat vypoctarske oddelenie a nemozem zohnat v CR, SR, Ukrajine a Polsku ani jedneho vypoctara na patricnej urovni a plat je ponukany nad 1000€. Takto vzacni su aj lekari, ci chceme, ci nie. Ja podporujem, aby vzdelana maldez ostavala doma. S 550€ nastupneho platu to nedocielime. Dnes sa mozno smejeme, ale o 20 rokvo budeme plakat. Obdobne odisli lekari z Rumunska, ostali len najvacsi korupcnici, ktori bez kešu na ruku nechaju ludi zomriet. Toto nie je stav, po ktorom by sme mali tuzit. Navyse nastupujuce generacie nebudu natrcat vrecka, chcu uspech ako ich ini rovesnici.
1 1
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Rico78 Pozri príspevok
Podotýkam,že lekári by radi tiahli kade tade,ale vláda sa im vyhráža stanným právom
nesranduj, je iba naivna predstava ludi ze nasi "odbornici" maju dostatocne jazykove znalosti aby sa mohli zamestnat niekde v zahranici..a kazdeho do Ciech nezoberu..absolutna vacsina z nich bola v zahranici tak na dovolenke, neviem ako si oni predstavuju presun do ineho statu...takze tak ako je navine tvrdit ze sem pridu ukrajinci a sopl takisto je naivne verit v schopnosti nasich "lekarov".
Ceskoslovensko je prva krajina, kde sa vo vychodnom bloku transplantovalo srdce. To know-how tu urcite je. Uz dnes malde generacie priamo studuju v zahranici medicinu a cca polovica nastupujucich uteka po 2-3rokoch praxe. Buducnost? Nejasna...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

320€..a to sa maju akoze lekari ospravedlnit vsetkym, ktorym sa nechcelo v zivote moc snazit, ze ked oni chlastali na diskotekach,tak lekari sedeli nad knihami? Budicek, socializmus skoncil a coho je malo, to je drahe.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Viacero najrôznejších liniek tu bolo pripojených, tak aj ja si dovolím tu jednu zakvačiť. Je to záznam z TB SMERU, ktorá na TA3 nebola naživo vysielaná.

http://www.smertv.sk/c/303/1/0/tema-...avotnictve.htm

Nekomentujem, každý si urobí vlastný úsudok.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Téma znie: lekári a čo ďalej ?

...tu je jeden docela dobrý pohľad (aj prípadné rady pre lekárov) a nezainteresovaný pohľad od odborníka (lekár-právnik v jednej osobe) od fachu:

http://kovacpeter.blog.sme.sk/clanok_tlac.asp?cl=281774
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ciners
320€..a to sa maju akoze lekari ospravedlnit vsetkym, ktorym sa nechcelo v zivote moc snazit, ze ked oni chlastali na diskotekach,tak lekari sedeli nad knihami? Budicek, socializmus skoncil a coho je malo, to je drahe.
Tak to PŔŔŔ!!
Tí "všetci" sú tiež normálni ľudia, mnohí vyštudovaní, sedeli nad knihami (nechľastali, ako niektorí tiežlekári s diplomami za "všimné"!), lenže keď niekde zamestnávateľ ponúkne prácu a zaplatí len toľko, pričom iná práca nie je - tak to by sa tí lekári mali OSPRAVEDLNIŤ! Mnohí z nich vyštudovali za štátne - z daní práve takých, ktorí zarábajú tak málo! A práve tí, ktorí tak málo zarábajú, sú často nútení si priplácať, aby si ich ten pán v bielom plášti, so stetoskopom okolo krku (dobre, že sa ním nezaškrtí), s výrazom boha, len všimol - toto je častá realita.
Koľko sa popísalo, že v tej, alebo onej nemocnici zomrel človek, zomrela matka len preto, že lekár si nevykonával svoju povinnosť a to, čo sa naučil, očakávajúc, že dostane pársto € do vačku. Koľkí z nich boli za to potrestaní? Málo, strašne málo - aj to len za zanedbanie starostlivosti. Ja by som toto ich správanie klasifikoval jedným slovom- vražda. A oni si trúfajú - na výsmech pre tých slabšie zarábajúcich - pýtať minimálne 800€ (čo je niekedy 2násobok hrubej mzdy tých "dole").

Nepáči sa im 300€ navyše - vypadnite, choďte na úrad práce, poberajte podporu. Ale nekazte vzduch svojimi nemorálnymi požiadavkami.

A poznámka pre ciners: čo sa stane,až pekár si postaví hlavu a povie, že za také "drobné" nebude piecť chlieb? Lekár bude mať 2500€ čistého, ale nebude mať chlieb - bude mu ho*no platné, že má takýto plat, keď zdochne od hladu!
Naposledy upravil misoft : 28.11.11 at 17:14
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Neboj miso, prinajhorsom sadne do audiny a behne raz za týždeň do Rakús... Toľko balený chlieb s éčkami vydrží... To mám skôr obavy o toho slovenského pekára...
Naposledy upravil Oliwa : 28.11.11 at 18:04
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
Téma znie: lekári a čo ďalej ?

...za chvíľu , predpokladám , bude nová ...

Téma znie : učitelia a čo ďalej ...???


...viď , podľa upútavok , dnes televízne noviny ....
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
ciners dufam ze svoje slova raz pocitis na vlastnej kozi !!! A hlavne ak si taky chudak ako kopa slovakov ktori nemaju pomali co do ust nieto este platit tucne obalky do vreciek na zachranu zivota dietata tymto krysam v bielych plastoch !!!!! Na cele s vypalnikom !!!
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma



http://www.youtube.com/watch?v=4MK_vNkiPRk


Text:

Tady je tesař, klempíř, zedník
a ten co otesává kameny je kameník.
A tady služka, oráč, kamnář,
ten, když se umeje je k nepoznání kominík
Ten dláždí ulice, ten kove podkovy,
ta krmí slepice, ta peče cukroví.
Ten umí to a ten zas tohle,
a všichni dohromady udělají moc.

A tu je platnéř, kočí, havíř.
Já svárám dolů do dolu a doluju rudu
a tady rybář, kejklíř, dudák
Já vám rád každou písničku na dudy zadudu
Já louhuju kůže, Já z nich šiju boty,
já pěstuju růže, já látám kalhoty,
ten umí to a ta zas tohle
a všichni dohromady uděláme moc

My všichni budem na tom lépe,
když dáte rady nám a my vám dáme své rady,
když všichni všechno všechněm dáme,
tak budou všechni lidi všechno mit dohromady
I širší ulice a tvrdší podkovy,
kuřata, slepice, pečivo cukroví.
Když ten dá to a ta zas tohle,
tak všichni dohromady budeme mít dost.

Továrny na kůže, peníze na boty,
a do vlasů růže a nový kalhoty.
A olej na stroje - a stroje na práci
a práci bez boje - po práci legraci.
A slunce dost a dost, pro staré pro děti,
a děti pro radost a radost pro děti.
A budem společně svět a mír milovat,
a budem společně pro ten svět pracovat,
když všichni všechněm všechno dáme,
tak budem všichni všechno mít dohromady.

4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Werichova pesnička (Císařův pekář,pekářův císař) - už vtedy mala svätú pravdu!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sledujete správy? Pre nenažranosť lekárov už pacienti doplácajú.
Nedajbože ak niektorý pacient bude mať exitus, alebo trvalé následky - kto potrestá toho lekára, ktorý odmietol pomoc chorému? Aký trest by si zaslúžil? Ja by som v prvom prípade to ihneď ohodnotil - vražda,v druhom prípade - lekár, do konca života toho pacienta budeš mesačne mu platiť 500€!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať