Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jedno pozitivum z tohto vsetkeho okolo lekarov ale vidim - lekarom bolo pridane a teda nebudem tolerovat akykolvek naznak alebo odporucanie nejakeho lekara na priplatenie si za "nadstandard" bez prijmoveho pokladnicneho dokladu.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

marjankaj Pozri príspevok
A to je povinnosť? A majú vôbec výstupný list?
Zase riešite čo majú robiť lekári. To je predsa ich starosť. A oni ponesú následky.
Pozrela som si dnes príbeh Bena Carsona. Detského neurochirurga. A strastiplnú cestu k jeho životnému poslaniu. S láskou, srdcom a pokorou pristupoval k postieľkam jeho najmenších vždy, keď ho potrebovali. Bol najlepší a pritom skromný a oddaný pacientovi. Odporúčam Ti tento film. A verím, že nenájdeš jediný argument na obhajobu týchto klobáskových doktorov.
2 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

1Dara Pozri príspevok
jedno pozitivum z tohto vsetkeho okolo lekarov ale vidim - lekarom bolo pridane a teda nebudem tolerovat akykolvek naznak alebo odporucanie nejakeho lekara na priplatenie si za "nadstandard" bez prijmoveho pokladnicneho dokladu.
Keďže nemocnice tvorili dlhy aj doteraz a v tejto otázke preplácania starostlivosti sa pokiaľ viem nič nevyrokovalo, tak mám obavy po zvýšení platov lekárov, či namiesto "priplácania na nadštandard" si nebudeme musieť priplácať na štandard, napr. na operáciu si pacient prinesie skalpel, sterilné prádlo pre operatéra, anestetiká...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1Dara Pozri príspevok
mne sa zda, ze ty prekrucas, ja som dala otazku, preco sa nevratili ... to ze robi jeden v sadrovni a druha osetrovatelku si pisala ty, ze inde robotu nezohnali - na zaklade tychto dvoch pripadov odvodzujes, ze slovensky lekar si nenajde robotu v Nemecku?

a kufre si mas pravo zbalit si aj ty a ist za stastim - citujem ta "ved kto by sa tu preboha vracal"
Vies, nemam v plane odchadzat, sice s 2 atestaciami a 2 VS, kde som tiez studovala 10 rokov, myslim, ze aj za tych 650 euro hrubeho mojho platu budem tu pre autisticke deti este prospesna, hoci, anglicky viem.

myslim, ze by mali nastupit aspon psychiatri, toto je bez komentara uz.
http://www.sme.sk/c/6168705/lekarsky...ve-zmluvy.html
0 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nadstandard som myslela do vrecka
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Janko, nemusí, ale to je sloboda ad absurdum.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

1Dara, tak tomu v tvojom príspevku aj rozumiem. (Len kto vie, či aj oni to považujú za nadštandard...)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Vies, nemam v plane odchadzat, sice s 2 atestaciami a 2 VS, kde som tiez studovala 10 rokov, myslim, ze aj za tych 650 euro hrubeho mojho platu budem tu pre autisticke deti este prospesna, hoci, anglicky viem.

myslim, ze by mali nastupit aspon psychiatri, toto je bez komentara uz.
http://www.sme.sk/c/6168705/lekarsky...ve-zmluvy.html
za to, ze nemas v plane odchadzat si ta vazim, tak isto ako kazdeho ineho obcana SR s rovnakym nazorom

k tym zmluvam - ak zamestnavatelia nepostupovali v sulade s podpisanym memorandom ani sa nedivim, ze lekari nechcu podpisat

podpisane memorandum: http://www.vlada.gov.sk/data/files/1...lne-znenie.pdf
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

1Dara Pozri príspevok
za to, ze nemas v plane odchadzat si ta vazim, tak isto ako kazdeho ineho obcana SR s rovnakym nazorom

k tym zmluvam - ak zamestnavatelia nepostupovali v sulade s podpisanym memorandom ani sa nedivim, ze lekari nechcu podpisat

podpisane memorandum: http://www.vlada.gov.sk/data/files/1...lne-znenie.pdf
A sme u toho. Ak by tí doktori, čo sa údajne pripravili a predfinancovali / asi z tých almužien, o ktorých drísta Kollár / na to obdobie nezamestnanosti zodvihli zadky, a prišli čo i len desiati pomôcť kolegom do služby v najkrízovejších oddeleniach vo svojom voľne, možno by som im uverila, a rada podporila. Ale ich arogancia, cynizmus a opľutie Hyppokrata nemá obdobu v celosvetom meradle. Takéto zviditeľnenie Slovenska je zrkadlom tých zlepených, čo sľubovali slušnosť a všetko pre občana ako aj tých v bielych plášťoch s nastrčenými vreckami.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pikoška Pozri príspevok
A sme u toho. Ak by tí doktori, čo sa údajne pripravili a predfinancovali / asi z tých almužien, o ktorých drísta Kollár / na to obdobie nezamestnanosti zodvihli zadky, a prišli čo i len desiati pomôcť kolegom do služby v najkrízovejších oddeleniach vo svojom voľne, možno by som im uverila, a rada podporila. Ale ich arogancia, cynizmus a opľutie Hyppokrata nemá obdobu v celosvetom meradle. Takéto zviditeľnenie Slovenska je zrkadlom tých zlepených, čo sľubovali slušnosť a všetko pre občana ako aj tých v bielych plášťoch s nastrčenými vreckami.
a kto by bol zodpovedny ak by ta v danom zariadeni osetroval lekar, ktory nema s tymto zariadenim zmluvny vztah? to len tak hocikto napr. moze prist na operacny sal a zacat operovat?

preco hladate chybu len v lekaroch? ved na nedostatky upozornovali uz velmi dlho. to, ze nemocnice su v dlhoch je chyba lekarov? nie je to chyba vedenia nemocnic? kto podpisuje zmluvy - lekari alebo vedenie?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...tak nech mi už nikto nič nehovorí, naši doktori sú fakt vydierači!...to aký hnus hrajú?..kto sa ešte nájde, aby ich obhajoval?..kto ešte v našom štáte by si takéto niečo mohol dovoliť?..slabá vláda,do kontajnera s nimi...ani sa nejdem rozčulovať,hnus jeden!..fuj!..
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Predseda LOZ Kollár je teda poriadny dement. Nielen že nesúhlasí ani s novými podmienkami a zmluvami (stále niečo "navrhuje"), ale najnovšie nazval výpomoc českých vojenských lekárov (tí, ktorí šli "vystriedať" lekárov po troch dňoch služby) okupantami - vraj príchod českých vojenských lekárov je jasná okupácia. Je ten človek vôbec pri zmysloch?
Svojim postojom, správaním, výrokmi už narobil veľa zla - najnovšie je na GP 11 trestných oznámení (z toho cca 5 priamo na Kollára). Prial by som tomu vypatlancovi, aby GP začala konať, vzniesla obvinenie, odsúdili ho aspoň na 20 rokov nútených prác a konfiškáciu všetkého majetku + každé poškodenie zdravia, nesprávna zdravotná starostlivosť v dobe štrajku lekárov - odškodné z jeho vrecka - bez milosti!

A doživotne mu zakázať lekársku prax!
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pikoška Pozri príspevok
A sme u toho. Ak by tí doktori, čo sa údajne pripravili a predfinancovali / asi z tých almužien, o ktorých drísta Kollár / na to obdobie nezamestnanosti zodvihli zadky, a prišli čo i len desiati pomôcť kolegom do služby v najkrízovejších oddeleniach vo svojom voľne, možno by som im uverila, a rada podporila. Ale ich arogancia, cynizmus a opľutie Hyppokrata nemá obdobu v celosvetom meradle. Takéto zviditeľnenie Slovenska je zrkadlom tých zlepených, čo sľubovali slušnosť a všetko pre občana ako aj tých v bielych plášťoch s nastrčenými vreckami.
To ale nie je legislatívne možné.Predsa nie sú zamestnanci nemocnice,nemôžu len tak prísť a robiť.Jedine ak ich povolali.A ak sa z toho povolania nezosypali.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

misoft Pozri príspevok
Predseda LOZ Kollár je teda poriadny dement. Nielen že nesúhlasí ani s novými podmienkami a zmluvami (stále niečo "navrhuje"), ale najnovšie nazval výpomoc českých vojenských lekárov (tí, ktorí šli "vystriedať" lekárov po troch dňoch služby) okupantami - vraj príchod českých vojenských lekárov je jasná okupácia. Je ten človek vôbec pri zmysloch?
Svojim postojom, správaním, výrokmi už narobil veľa zla - najnovšie je na GP 11 trestných oznámení (z toho cca 5 priamo na Kollára). Prial by som tomu vypatlancovi, aby GP začala konať, vzniesla obvinenie, odsúdili ho aspoň na 20 rokov nútených prác a konfiškáciu všetkého majetku + každé poškodenie zdravia, nesprávna zdravotná starostlivosť v dobe štrajku lekárov - odškodné z jeho vrecka - bez milosti!

A doživotne mu zakázať lekársku prax!
Trochu vychladni a začni rozmýšľať prosím.Nikto neštrajkoval.Ani 1 lekár v tejto krajine neštrajkoval.Zavrieť ho nemajú za čo.Za zdravotnú starostlivosť v tejto krajine je zodpovedný štát a zdravotné poisťovne.Oni maju zabezpečiť zdravotnú starostlivosť a nie Kollár a ak nezabezpečili,treba sa ich razantne spýtať prečo.A zákaz vykonávať profesiu lekára má svoje presne stanovené pravidlá a kecanie v telke nie je trestné.Ak by bolo,tak taký Novotný,Zvonár,Uhliarik,Raši či Szalay by už mali na krku doživotie.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Misoft.
Ale ten Kollár nemá v úmysle sa zamestnať v nemocnici.
A myslím, že ani tie nemocnice nemajú oňho záujem.

Dôležité je ako sa rozhodnú tí lekári.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Práveže boli povolaní. A na povolenie kašľali. To, že nemajú podpísané zmluvy a preto nemohli prísť sú drísty. A samozrejme, že hľadajú v zmluvách každú blchu, ktorá s ich štrajkom už nesúvisí. Chudáci, a že sa tak ešte nezosypali tí, čo od 28. novembra slúžili ako za vojny! A ako veľmi sa len nepáčilo Kollárovi, že cudzie, české vojská vstúpili na naše územie v čase mieru! Mal by podať trestné oznámenie na Radičovú za pozývací list a uzavretie medzištátnej zmluvy. Takého .....,nepolitika, ktorý sa pretŕča na verejnosti som už dávno nezažila.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ja som nesuhlasil s navrhovanov vyskou zvysenia platov podla LOZ,ale suhlasim zo zvysenim platov v zdravotnictve
nesuhlasil som s formou protestu,ale neupieral som pravo lekarom na protest
to co povedal Kollar o okupaciije stupidita-ale este ovela vacsia stupidita je reporataz v Jojke,ked pustili nazor nejakeho primitiva ktory hovoril ze by odborovym predakom nohy dolamal,alebo ze ludia povazuju strajkujucich lekarov za kriminalnikov,to ze z niekym nesuhlasime este z nikoho kriminalnika nerobi
Uhliarik si mysli ze situaciu zvladol,klamal a blafoval ze ma plan b a ten nemal-tento covek nema ziadnu sebareflexiu a jeho metody zavanaju komunistickymi metodami,ked zatajili Cernobyl,ked klamali a blafovali-ten rozdiel je v tom ze teraz nastastie nie su mocenske zlozky ako stb na zneuzitie.Natrafila kosa na kamen a to Uhliarik na Kollara,jeden za 18,druhy bez 2 za 20
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No práve - lekári sú (aspoň tak to vyzerá) ako ovce - ako zašteká Kollár, tak pochodujú. To, že nazval českých lekárov okupantami a práve vtedy, keď ratovali tých poctivých lekárov, ktorí už od únavy padali na huby, pretože robili za tie "poblúdené" ovce - tak to je silná káva.
Ak by to nedajbože bolo v opačnom poradí (naši by šli ratovať české zdravotníctvo) - tiež by to nazýval okupácia? Trt makový - hneď by kričal, ako im nezištne pomáhame.
Hovorte si čo chcete - podľa mňa (svojim postojom, výrokmi atď.) je Kollár jednoznačne kriminálnym živlom, ktorý by sa mal v plnom rozsahu zodpovedať pred súdnym tribunálom.
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

BXLmiami Pozri príspevok
Trochu vychladni a začni rozmýšľať prosím.Nikto neštrajkoval.Ani 1 lekár v tejto krajine neštrajkoval.Zavrieť ho nemajú za čo.Za zdravotnú starostlivosť v tejto krajine je zodpovedný štát a zdravotné poisťovne.Oni maju zabezpečiť zdravotnú starostlivosť a nie Kollár a ak nezabezpečili,treba sa ich razantne spýtať prečo.A zákaz vykonávať profesiu lekára má svoje presne stanovené pravidlá a kecanie v telke nie je trestné.Ak by bolo,tak taký Novotný,Zvonár,Uhliarik,Raši či Szalay by už mali na krku doživotie.
Človeče ty má čudné názory. Rozmýšľať by si mala ty a čím skôr, pretože máš to trocha pomýlené. Štát je zodpovedný za zdr. starostlivosť, takže do nemocníc mali nastúpiť št. úradnici? Človek, ktorý navádza iných na to aby svojim konaním ohrozovali životy občanov tohto štátu je minimálne hajzel. Lekári bojkotovali zdravotný stav svojich pacientov a to je podstatné. Je jedno, či to nazveš štrajkom alebo bojkotom. Výsledok je rovnaký. Všetka úcta patrí tým lekárom, čo za svojich tiežkolegov a naničhodnikov oddreli tieto dni. Panebože! Pomoc českých lekárov nazvať okupáciou cudzích vojsk môže iba debil a blázon. Nemám na Kollára iné oslovenie.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Áno štát je zodpovedný. Predsa lekár to byť nemôže. Ak by zomrel, tak by nebol zodpovedný nikto?

z ústavy
Čl.2

(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.
(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať