Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BIZAL Pozri príspevok
Nemam lekara v rodine, aj napriek tomu si ich vazim. Ako som uz pisala, mam skusenosti s nimi a aj clenovia mojej rodiny a ziadne zle. Mozno sa tak spravaju len k individualnym vyvolenym podla "vyrazu v tvari"? Ja uz neviem...A nebudem tu nikoho menovat, ty nevies, ze je to nebezpecne pouzivat mena verejne???? Ty vymenuj tych, ktori ti tak poskodili a pytali peniaze. Je pravda, ze nemam 60 rokov ale niekedy aj 15-rocny preskoci 20-rocneho, nie je tak? A deti....nemam 500 eur na "stastny porod", tak sa do toho tlacit nebudem...(ironia)
Naco potrebujes 500 euro na statsny porod, ked pises, ze tu na vychode su taki, ze neberu? Ved porod mas zdarma, sice si ho odrodis sama, s pomocou sestry, ale porodis.
No, ak niekoho chvalis, myslim, ze len uvita, ze zverejnis jeho meno. Myslim si o tvojich prispevkoch svoje, no, ved su len na porade......
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
JankaO Pozri príspevok
Viete vôbec o čo ide???


MEMORANDUM O ÚPRAVE POMEROV V ZDRAVOTNÍCTVE


Preambula
1. Zabezpečenie dodržiavania Zákonníka práce a Vyhlášky tykajúcej sa minimálneho materiálneho a personálneho zabezpečenia bez rozdielu vo všetkých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku
2. Zmena systému financovania zdravotníckych zariadení tak, aby platby zdravotných poisťovní odzrkadľovali reálne náklady na zdravotnú starostlivosť vrátane zohľadnenia ceny práce zdravotníckych pracovníkov.

.......
2.1. Vláda Slovenskej republiky sa zaväzuje najneskôr do 31.12.2012, zabezpečiť prijatie takých legislatívnych a organizačných opatrení, aby sa najneskôr do konca roku 2013 reálne v praxi uplatňoval klasifikačný systém spolu so stanovením výšky úhrady za jednotlivé výkony poskytnutej zdravotnej starostlivosti v súlade so zákonom 18/1996 Z.z. o cenách. Vláda Slovenskej republiky sa zaväzuje uskutočniť zmenu financovania systému zdravotnej starostlivosti, ktorá bude založená na štandardných diagnostických a terapeutických postupoch stanovených Ministerstvom zdravotníctva SR v spolupráci so stavovskými, odbornými a odborovými organizáciami (najmä Slovenská lekárska komora a LOZ) a bude zohľadňovať reálne náklady (vrátane ceny práce zdravotníckych pracovníkov) na liečbu konkrétnej diagnózy. Vláda sa zaväzuje zabezpečiť zákonnú povinnosť zdravotných poisťovní tieto náklady nemocnici uhradiť.
2.2. Pri tvorbe nového systému opísaného v bode 2.1 budú súčasťou expertných skupín pre prípravu príslušných právnych predpisov zástupcovia stavovských, odborných a odborových organizácií. Zástupcovia Slovenskej lekárskej komory a LOZ budú mať v expertných skupinách spolurozhodovaciu právomoc.
Vidíš, toto malo byť všade opakované LOZom tak aby sme si to všetci všimli a vryli do pamäti. Ďakujem za upozornenie. Takže teraz budeme mať zdravotníctvo na podstatne vyššej úrovni. Bude pracovať aj viac lekárov ako doteraz?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...baby, nehádajte sa...ja som bola na Hajdukovej, tam mi ešte aj dali podpísať, že som oboznámená s tým, že neberú úplatky...v Bojniciach berú všade,gynda najviac, bol tam jeden taký hudec,ten ani nekukol na ženu bez päťstovky,protekčné dávali do tisícok,PE- tam žiadne vyšetrenie bez, dokonca sestrám tiež, lekár kludne povie-dnes som mal 20 pacientov-stačí mi...
...svetlo v tuneli bolo v Handlovej, kde mi sestričky robili kávu 2x denne, ma po troch dňoch, keď som kúpila kávu a niesla im ju, skoro poslali domov od jedu,ale v tom čase najlepšia nemocnica tuším dnes už nefunguje...
Naposledy upravil pepsikova : 06.12.11 at 09:43
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

alaya1 Pozri príspevok
Naco potrebujes 500 euro na statsny porod, ked pises, ze tu na vychode su taki, ze neberu? Ved porod mas zdarma, sice si ho odrodis sama, s pomocou sestry, ale porodis.
No, ak niekoho chvalis, myslim, ze len uvita, ze zverejnis jeho meno. Myslim si o tvojich prispevkoch svoje, no, ved su len na porade......
Prilis nadany nebude nikdy pochopeny tym zvyskom... Ironia, ironia, ironia. A este trochu : nech rodi, da sa operovat a sedi v cakarni ten, kto na to ma - TO SU TVOJE SLOVA (lahsie pochopitelne pre ostatnych), aspon dufam
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nevadi, ze si nepochopila, pochopilo tu dost ludi....-)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
...Ja by som samozrejme riesil vec trocha inak ako vlada, zacal by som predovsetkym maivny nabor lekarov v zahranici. ...
Znie to logicky.
Pokiaľ bol vážny záujem zachovať súčasný stav zamestnosti lekárov (niekde aj prezamestnanosti..)
Alebo niekomu docela záležalo na tom, aby sa znížil počet lekárov i celých oddelení v nemocniciach.
Lebo u nás už nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

1Dara Pozri príspevok
mne sa zda, ze ty prekrucas, ja som dala otazku, preco sa nevratili ... to ze robi jeden v sadrovni a druha osetrovatelku si pisala ty, ze inde robotu nezohnali - na zaklade tychto dvoch pripadov odvodzujes, ze slovensky lekar si nenajde robotu v Nemecku?

a kufre si mas pravo zbalit si aj ty a ist za stastim - citujem ta "ved kto by sa tu preboha vracal"
Ale ona si tie kufre nezbalila. Ak to raz urobí, že odíde, z lepšieho sa bude ťažšie vracať. Neprekrúcaj!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BXLmiami Pozri príspevok
Na to Ti odpoviem rada.Pretože od roku 1997 sme fackovací panáci a ľudia sú cielene médiami manipulovaní,že za všetko môžeme my.Aj v rámci tohoto som čítala-nechávajú nás čakať na vyšetrenia,nechávajú si platiť,berú peniaze za prednostné,berú peniaze za papiere,odfláknu nás,nemáme starostlivosť.....no a samozrejme adresujete to lekárom.Odkedy som na Porade,vysvetľujem.No a nedá sa Vám to vysvetliť,jednoducho nedá.Len ked vezmem príklady z Porady....moja rada zhruba...vybav to na zdravotke...Vaša odpoved...nech si to vybaví lekár so zdravotkou,ja som chorá,nebudem sa do toho starať....Dalšie....máme dumpingové ceny,platia výkony pod náklady.....Vaša odpoved...aj tak máte dosť.....atd,atd.Jednoducho lekári už nemienia byť fackovací panáci pre túto spoločnosť.A pokračovanie bude,pretože limity sú také,že už mesiac pomaly nemôžem robiť na poistovne,bavím sa na internete,robím papiere a ked ľudí objednávam na január,tak môžem za to ja a zliznem si to ja a nikto nerieši poisťovnu.Dokedy toto máme trpieť?Pri nemocniciach bola posledná kvapka akciovky.Všetci si roky uvedomujú,že ja neviem laparoskopia je platená poisťovnou 200,00 euro všetko,čiže zákrok zdrav.materiál,lekári,lieky,lôžko strava,anestéza....to nepotrebuje komentár a ani ekonoma pochopiť,že ak sa nemocnica začne riadiť normálnym obchodným zákonníkom,čo sa stane.Robert to začal v 2008 robiť-Tatry,nejaká psychiatria,ale ked videl vycerené zuby lekárov,prestal a potichu Valentoviča stiahol.No títo sa rozhodli a boli dosť blbí na to aby pokračovali.Tak majú o čo si poprosili.
To s tymi zdravotnym poistovnami je fakt. Nepreplacaju vykony vo výške 100%, zvyčajne niečo nad polovicu asi 60%. Mne polovička robí v ambulancii sestru, tak viem o tom svoje.
No taktiež treba povedať, že vela ludi zneužíva zdravotny systém. Presne tí istí ludia, čo sa divili, ked lekari prestali ZADARMO predpisovat vitaminy začiatkom 90-ych rokoch. NONSENS. Ja v tom vnimam 2 roviny problemu. Bud bude zdravotna starostlivosť cela ZADARMO, ale na na NIEKOHO SA ALE NEDOSTANE – A TO SA DEJE. Alebo sa to postaví riadne na nohy a bude sa platiť za to, čo pacient zvladne sám vo vlastnej réžii. A zvladne platit za lieky, pri banalnom nachladnutí, v celej výške. Tu je pes zakopany. Lekari predpisuju antibiotika při zakaždom zakašlani a pacient necha v lekarni zopar eur. A potom nie su peniaze na operacie. No OPERACIU NIKTO V DOMACICH PODMIENKACH NEZVLADNE, ale vyležať CHRIPKU ANO. Nikto nezvladne platiť za chemoterapiu, ale za antibiotika pri angine ano.
A potom tí veční hypochondri, čo su každy druhy tyžden v ambulancii na odberoch a su zdraví. To, tie ich vyšetrenia nie sú zadarmo.
A potom výjazdy rychlej zdravotnej pomoci k bezdomovcom, to som videl na vlastne oči. U nas V bratislavskej rači, časť krasnany, marec 2010 ( tam su vo vinohradech aj teraz pri tej byvalej strojno-traktorovej stanici za Grafiou od Peknej cesty). Mal som aj foťak so sebou a šofer mi sam vraví, aby som to nafotil. Nejakemu tam v stane omrzli nohy, debilovi.Tak som to cvakal ako ho nakladaju. Clovek, čo neprispieva, čerpa z našich zdrojov. A potom ja som mal zážitok úplne opačný, v 1999, ked mi vtedy ročná dcerka horela na 40-ach, nervy v riti a strach o dieťa a lekarka zo sanitky sa obuvala, že či sme urobili s manželkou všetko preto, aby nebolo potrebné volat rychlu zdravotnu pomoc. Robíme si to sami. Tam, kde nemame podavať pomocnu ruku, tak tam to robíme (ako spoločnosť) a slušnych ludi tyrame a buzerujeme a onanujeme na nich. 9 rokov som nebol na PN-ke a čo predtym nejake boli, tak hovorím lekarovi: „načo mi predpisujete antibiotika na chrípku?“, jeho odpoved: „Vraj ako prevencia“. No mna asi klepne. Lieky som nevybral a chripku vyliečil ako treba. Na čaji doma v teple.
3 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

BXLmiami Pozri príspevok
Prepáč a že som taká smelá,to PN zneužívajú v tejto krajine len lekári?Ak ich vôbec zneužívajú.Pozri do témy ulcerozna kolitída a najdeš tam môj príspevok o tom,že môj muž má ťažkú ulceroznu kolitídu aj momentálne 40gr Prednisonu a s tým pracuje aj slúži a nebol ani deň na PN.No keby na to prišlo a rozhodol by sa,tak môže na PN zajtra a aj na invaliditu.Takže fingoval?Zneužil?Lekári sa takmer vždy liečia takto.Dovolím si tvrdiť,že väčšina s tých starších môže isť na PN zajtra a bude mať na to nepriestrelný dôvod.
Ale podme sa pobaviť o tom dave ľudí,ktorých pošle napr.zamestnávateľ,že dajte sa na PN,alebo nezamestnaní,alebo potrebujú opatriť mamu či dcéru.....tí môžu?A tých postihovať netreba?Co zase je na vine lekár,lebo sa zľutoval,úplatkár jeden?
Milá doktorka, tí lekári odprezentovali to zneužitie PN - VEREJNE! Ak išiel vtedy na PN aj Tvoj manžel, tak si odpovedz sama, prečo práve vtedy bez PN nevládal! Nie je jediný, čo je chorí a musí pracovať. Ak vládze, pracuje. Boli časy, keď mali naše deti ochorenie, na stoličkách pri posteli mali lieky, budíček a my sme makali - neošetrovali. A pri uzávierkach aj so štyridsiatkami na teplomeri sme sedeli za dokladmi. A sme tu. Ale ja si vážim obhajobu Tvojho manžela. Vieš, môj bol kriminalista, neznášam ich často pre ich výsluhové nespravodlivé dôchodky, a že zlodeja chytia len keď im ho dovlečieš ale za jeho obhajobu by som aj život položila. Nemiešaj hrušky s jablkami.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No, len prew par ludi tu, co si myslia opak. Citacie lekarov -pre pani Dr.„Aj preto by som sa spolu s ďalšími štrajkujúcimi už v stredu rád vrátil na svoje pracovisko.“

takze lekari to sami nazyvaju strajkom- svoje PN-ky!!
http://korzar.sme.sk/c/6168552/navra...le-neisty.html
Pre moju spolurodacku-BIZAL

Tu mas tych uzasnych lekarov, ktori sedia doma na riti, kym ini za ich robia 72 hodinove sluzby- su proste uzasni.!!

Ja mozem menovat, ked ty nie- vysoko si vazim primarku na anest.odd- MUDr. Romanovu, je to clovek.akych je malo. dala vypoved, spolu s kolegami, no sama tahala tie dlhe sluzby, kym ini "marodili" lebo pacient jej bol viac, ako jej prachy! je to uzasny clovek.
0 0
mdetko mdetko

mdetko je offline (nepripojený) mdetko

Marianovi K. by mali zlomiť ruku, nohu a poslať do nemocnice kde odišlo najviac lekárov - a navyše pre danú službu stiahnúť aj českých lekárov!
0 2
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

BIZAL Pozri príspevok
Nemam lekara v rodine, aj napriek tomu si ich vazim. Ako som uz pisala, mam skusenosti s nimi a aj clenovia mojej rodiny a ziadne zle. Mozno sa tak spravaju len k individualnym vyvolenym podla "vyrazu v tvari"? Ja uz neviem...A nebudem tu nikoho menovat, ty nevies, ze je to nebezpecne pouzivat mena verejne???? Ty vymenuj tych, ktori ti tak poskodili a pytali peniaze. Je pravda, ze nemam 60 rokov ale niekedy aj 15-rocny preskoci 20-rocneho, nie je tak? A deti....nemam 500 eur na "stastny porod", tak sa do toho tlacit nebudem...(ironia)
Alaya1 ja zasa nechápem tvoje príspevky typu "všetci vedia, že berú úplatky, že spia v službe" alebo "ty máš asi len 30 rokov" . Ja viem, že každý máme inú skúsenosť, ale to, že máš negatívnu skúsenosť ty, neznamená, že ju majú všetci a všade. Ja mám 36 rokov, dve deti 7 a 1 ročné. Ani jedno dieťa som neodrodila so sestričkou, odrodil ma lekár, pri druhej dcérke lekárka, počas pôrodu ma chodili lekári pravidelne kontrolovať, samozrejme aj sestričky, ktoré boli veľmi milé a príjemné. A to som rodila v dvoch rôznych nemocniciach. Za pôrod som nikomu neplatila a už vôbec nik odo mňa nič nepýtal.
Moji rodičia majú už cez 70 rokov, a teda lekárov potrebujú pravidelne. Moja mamina pred dvoma rokmi absolvovala dosť náročnú gynekologickú operáciu. A bez úplatku. Nemajú za celé roky skúsenosť, že by niektorí lekár si nadrzo zapýtal peniaze a ani oni nijakému lekárovi nikdy peniaze "nestrkali". Svokrovci majú cez 60, obidvaja po operáciách srdca v Bratislave. Starká tam stále chodí pravidelne každý rok na kontroly a čuduj sa svet, bez úplatkov! Sama mi vravela, že keď tam pred 10 rokmi ležala po operácii, tak spolupacienti sa zaujímali, koľko zaplatila lekárovi za operáciu. Nik jej neveril, že nič, a ani nik od nej peniaze nepýtal. Takže toľko moje skúsenosti, ktorých je mimochodom oveľa viac aj z veľkého okruhu mojich priateľov. A to som z úplne obyčajnej rodiny, nemáme žiadne "známosti", moja mamina a svokra nemajú ani 300,- Eur dôchodok. To píšem, len aby ma niekto neobvinil, že som nejakej "protekčnej bohatej rodiny".
A nechcem tým povedať, že ty a aj iní nemajú inú skúsenosť a natrafili na lekárov, ktorí ten úplatok pýtali. Ale ja nepíšem štýlom ako ty "všetci vedia....".
Musím ešte podotknúť, že u nás v rodine snáď ani nikoho nenapadlo, dávať niekomu úplatok. Myslím si, že ľudia si sami naučili lekárov na branie úplatkov. A bolo to tak aj za komunistov.
Dúfam, že ma teraz neukameňujete
4 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Letko Pozri príspevok
Vidíš, toto malo byť všade opakované LOZom tak aby sme si to všetci všimli a vryli do pamäti. Ďakujem za upozornenie. Takže teraz budeme mať zdravotníctvo na podstatne vyššej úrovni. Bude pracovať aj viac lekárov ako doteraz?
Záleží od toho, kto aké informácie vyhľadáva, aby si vedel spraviť vlastný úsudok. Ja osobne sa nespolieham na hromadné médiá. Novinár je odborník na spôsob podania len vybraných informácií, ale obsahu nerozumie.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dogicka Pozri príspevok
Alaya1 ja zasa nechápem tvoje príspevky typu "všetci vedia, že berú úplatky, že spia v službe" alebo "ty máš asi len 30 rokov" . Ja viem, že každý máme inú skúsenosť, ale to, že máš negatívnu skúsenosť ty, neznamená, že ju majú všetci a všade. Ja mám 36 rokov, dve deti 7 a 1 ročné. Ani jedno dieťa som neodrodila so sestričkou, odrodil ma lekár, pri druhej dcérke lekárka, počas pôrodu ma chodili lekári pravidelne kontrolovať, samozrejme aj sestričky, ktoré boli veľmi milé a príjemné. A to som rodila v dvoch rôznych nemocniciach. Za pôrod som nikomu neplatila a už vôbec nik odo mňa nič nepýtal.
Moji rodičia majú už cez 70 rokov, a teda lekárov potrebujú pravidelne. Moja mamina pred dvoma rokmi absolvovala dosť náročnú gynekologickú operáciu. A bez úplatku. Nemajú za celé roky skúsenosť, že by niektorí lekár si nadrzo zapýtal peniaze a ani oni nijakému lekárovi nikdy peniaze "nestrkali". Svokrovci majú cez 60, obidvaja po operáciách srdca v Bratislave. Starká tam stále chodí pravidelne každý rok na kontroly a čuduj sa svet, bez úplatkov! Sama mi vravela, že keď tam pred 10 rokmi ležala po operácii, tak spolupacienti sa zaujímali, koľko zaplatila lekárovi za operáciu. Nik jej neveril, že nič, a ani nik od nej peniaze nepýtal. Takže toľko moje skúsenosti, ktorých je mimochodom oveľa viac aj z veľkého okruhu mojich priateľov. A to som z úplne obyčajnej rodiny, nemáme žiadne "známosti", moja mamina a svokra nemajú ani 300,- Eur dôchodok. To píšem, len aby ma niekto neobvinil, že som nejakej "protekčnej bohatej rodiny".
A nechcem tým povedať, že ty a aj iní nemajú inú skúsenosť a natrafili na lekárov, ktorí ten úplatok pýtali. Ale ja nepíšem štýlom ako ty "všetci vedia....".
Musím ešte podotknúť, že u nás v rodine snáď ani nikoho nenapadlo, dávať niekomu úplatok. Myslím si, že ľudia si sami naučili lekárov na branie úplatkov. A bolo to tak aj za komunistov.
Dúfam, že ma teraz neukameňujete
Oslovila si mna, tak odpoviem. Asi si si nevsimla, ze som pisala o nasej nemocnici, v meste, kde byvame .. pekny den.
Naposledy upravil alaya1 : 06.12.11 at 11:13
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Letko Pozri príspevok
Vidíš, toto malo byť všade opakované LOZom tak aby sme si to všetci všimli a vryli do pamäti. Ďakujem za upozornenie. Takže teraz budeme mať zdravotníctvo na podstatne vyššej úrovni. Bude pracovať aj viac lekárov ako doteraz?
Snažili sa dostať do médií,ale nešlo to.Zrejme bol rozkaz pre médiá zvaliť to na platy.Dokonca chceli dať aj platenú inzerciu,ale Bohužiaľ,do konca roka vypredané.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
BXLmiami Pozri príspevok
Snažili sa dostať do médií,ale nešlo to.Zrejme bol rozkaz pre médiá zvaliť to na platy.Dokonca chceli dať aj platenú inzerciu,ale Bohužiaľ,do konca roka vypredané.
Platená inzercia v Bardejovsko-Svidnícko-Stropkovsko sa dá dať aj teraz.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stefan2005 Pozri príspevok
Znie to logicky.
Pokiaľ bol vážny záujem zachovať súčasný stav zamestnosti lekárov (niekde aj prezamestnanosti..)
Alebo niekomu docela záležalo na tom, aby sa znížil počet lekárov i celých oddelení v nemocniciach.
Lebo u nás už nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.
Tak to by ma teda zaujímalo,prečo prezamestnané nemocnice nedodržujú zákonník práce a prečo všetci lekári splnia normu nadčasov niekedy na jar.Asi pre tú prezamestnanosť.
1 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

nerozumiem preco sa tato tema (uz uzavreta) zase otvorila. Uz to nie je o radach, ani o nazoroch, kazdy svoj nazor uz davno vyslovil. Momentalne sa tu len osocuju lekari, pripadne ktokolvek s inym ako davovym nazorom (a to pomaly dost nechutne). Az ma prestava bavit citat poradu, ked vidim ako je tato tema stale vpredu a stale dookola plna zlosti az nenavisti :-(
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

alaya1 Pozri príspevok
Oslovila si mna, tak odpoviem. Asi si si nevsimla, ze som pisala o nasej nemocnici, v meste, kde byvame .. pekny den.
Prepáč Alaya, ale z tvojich príspevkov sa naozaj nedá pochopiť, že si písala o nemocnici vo vašom meste. Máš asi zlé skúsenosti (čo mi je naozaj ľúto) ale zovšeobecňuješ to na všetkých lekárov .....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami Pozri príspevok
Tak to by ma teda zaujímalo,prečo prezamestnané nemocnice nedodržujú zákonník práce a prečo všetci lekári splnia normu nadčasov niekedy na jar.Asi pre tú prezamestnanosť.
Ked som pred 11 rokmi bola v porodnici, tak mi moj lekar - nie nemocnicny, ale obvodny hovoril, ze oni sa uz vlastne moc do nemocnic na sluzby nedostanu. Ze vlastne nemocnicni lekari ich zo sluzieb, ktore predtym mavali bezne, vytlacili. Kvoli roznym priplatkom. Netusim, ako presne je to teraz, ale mozno aj tuto niekde je problem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať