Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Petra, moja priatelka jeden den v skole normalne ucila a na druhy den bola slepa....nevies, kedy ta co kde postihne.A ak ti lekar uzna, ze tam bol cely den, nic sa s tym neda robit.
...hm .....ale toľko lekárov na celom Slovensku v priebehu jedného - dvoch dní naraz " osleplo " ...??????
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Možno ohluchli.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lieky zdraželi o desiatky až stovky eur

Ministerstvo zdravotníctva opäť ušetrí na pacientoch. Podľa viacerých odborníkov to dokazuje vyhláška, ktorou sa časť liekov doteraz preplácaných zdravotnými poisťovňami dostane na zoznam doplnkových, a teda poisťovňami neuhrádzaných liekov. Zarážajúce pri tom však je, že niektoré z nich sú u nás používané ako jedinečná liečba bez možnej alternatívy. Preto pacientom, ktorí budú chcieť aj naďalej pokračovať vo svojej liečbe nezostane iné než zaplatiť za ne viac.
Občania, nezúfajte/me, minister Pentliarik od KáDéHá, silny to kresťan, ma najnovšie pre nás poslednú dávku zadarmo. Z guľometu. Vraj sa na každého ujde, streliva je našťastie dostatok.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač Pozri príspevok
...hm .....ale toľko lekárov na celom Slovensku v priebehu jedného - dvoch dní naraz " osleplo " ...??????
reagovala som na konkretny Petrin problem so zamestnancom, nie na lekarov, dala som tam, aj
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

kukučka Pozri príspevok
a myslíš si, že keď hocikto príde k pani doktorke s tým, " že tu ma bolí, tu ma pichá, ale nemôžem si dovoliť ostať na maródke, robota čaká
/alebo kapitalista s bičom/, len mi niečo predpíšte, že sa pani doktorka nezľutuje, alebo nemá nárok?
PS
1, To ako má vedieť, čo ti narozprával v piatok?
2. Ešte je tvojím zamestnancom?
Kukučka, celkom správny odhad. U lekárky. U zamestnávateľa s tým dôvetkom, že nie môj, ale skoro môj.
Ešte je, ale dlhým krokom vykročil von z dverí, nie však pre toto.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Zakvačila som tento príbeh na doplnenie celkového koloritu lekárskeho stavu. Aj preto, že to bolo čerstvé. Samozrejme bez podrobností. Alaya, každý z nás už zažil, ako okamžik dokáže zmeniť celý život človeka. Tvoja známa oslepla a nevyzdravela. Tento už tri dni vopred vedel, že na ďalší deň bude zdravý. Áno, zvažujem, aký efekt by mohla mať kontrola z poisťovne. Ak pani doktorka nie je na hlavu, tak asi žiadnu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
reagovala som na konkretny Petrin problem so zamestnancom, nie na lekarov, dala som tam, aj
...ja netvrdím opak ........

...ALE ...???

...aj keď je to akože
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

prekvapila ma veta ze väcsina vyspelych krajin ma jednu zdravotnu poistovnu,celu dobu nam hustili do hlav marxisticky kapitalisti nieco ine /konkurencia,trh a bla,bla/
http://komentare.sme.sk/c/6169380/za...poistovne.html
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
malé slovensko nemôže mat toľko poistovní na spravu zdrojov vyzbieranych na verejne zdravotníctvo
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Stefan2005 Pozri príspevok
Je to rozumný návrh.
Lenže to nie je beh na krátke trate.
Okrem toho zdravé stravovanie nie je zrovna najlacnejšie.
A kedy bude dostupné pre väčšinu ...
Lebo v súčasnosti pre veľa ľudí jediná cesta šetrenia je na strave.
Asi pred mesiacom som kúpila zeler 1. triedy za cca 0,50, na jar ma stál 3 eura/kg. Iný nebol.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...čo je nové?..nejako strácam prehľad...ešte žijú tí dokotori, alebo už nastala migrácia na lepšie lukratívnejšie posty do nemiec a englandu?...možno aj írskovsko by ešte...či?...čo???...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...listujem si len tak a aha!...
http://www.topky.sk/cl/10/1293121/To...-91-pacientov-

.....akútne prípady...ale výpovede boli asi prednejšie...ale radšej nič...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no a toto..
image001.jpg  
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
To si nemyslim. Kolko stoji v Tescu napriklad mrkva alebo obycajna hlava bielej kapusty?
... ale celý život nemôže jesť našinec mrkvu a kapustu. A na tvoju otázku je tu aj jedna odpoveď:

korela Pozri príspevok
Asi pred mesiacom som kúpila zeler 1. triedy za cca 0,50, na jar ma stál 3 eura/kg. Iný nebol.
P.S. o kvalite zeleniny (čítam aj o francúzskych kurčatách s vnútornosťami - črevá s krmivom, zlč, a pod.) v našich obchodných reťazcoch radšej pomlčím (na západe takú už veľakrát vyhadzujú) a o cenách biopotravín ani nehovorím.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

papsikova
...listujem si len tak a aha!...
http://www.topky.sk/cl/10/1293121/To...-91-pacientov-

.....akútne prípady...ale výpovede boli asi prednejšie...ale radšej nič...
Pepsi a to si predstav: boli to okupanti! (Podľa pána. MuDreho. Kollára a niekoľkých socdementov).
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
misoft Pozri príspevok
Pepsi a to si predstav: boli to okupanti! (Podľa pána. MuDreho. Kollára a niekoľkých socdementov).
..

..predstavujem si to!..im to asi vôbec nevadilo, operovali ako na svojom...vyjadrenia slizu neakceptujem, halzel je to a to sa u mňa nezmení...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Pepsíková, veď naozaj už nechaj tých lekárov na pokoji.Čo si na nich tak naštvaná? Byť na mieste lekára a ty by si prišla na jeho ambulanciu ,tak ťa z nej vyhodím, že by si nevedela ani ako sa voláš...To naozaj takto nadávaš na lekárov ak k nim prídeš na ošetrenie? Neverím. Ja nie som lekár, ale potreboval som ich pomoc a pomohli mi. Mám k nim veľkú úctu aj k ich povolaniu aj k ich práci aj k náročnosti štúdia medicíny.
0 1
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Jano24 Pozri príspevok
Pepsíková, veď naozaj už nechaj tých lekárov na pokoji.Čo si na nich tak naštvaná? Byť na mieste lekára a ty by si prišla na jeho ambulanciu ,tak ťa z nej vyhodím, že by si nevedela ani ako sa voláš...To naozaj takto nadávaš na lekárov ak k nim prídeš na ošetrenie? Neverím.Ver!..keď je to nutné, aj nadávam... Ja nie som lekár, ale potreboval som ich pomoc ..aj ja..a pomohli mi..aj mne, ale to boli Páni Lekári... Mám k nim veľkú úctu aj k ich povolaniu aj k ich práci aj k náročnosti štúdia medicíny.
..

..vieš ty čo, jano?..každý z nás, čo tu píše a mňa nevynímajúc, si ctí, alebo do určitého času ctil a vážil prácu lekárov..možno to tak bude aj naďalej, ale nikdy to už nebude ono...ak ak teba náhodou nezarazil fakt, že im bol u prdele stav pacientov, (ktorých, len tak medzi nami operovali češi na ich vlastnom území), no tak ja to považujem za , no, zneváženie stavu lekárskeho(jemne povedané)...ale ty so mnou nemusíš nijakovsky súhlasiť, to sa ani nedá, lebo každý má svoj názor...a že ten môj je taký, aký je, tak to je celkom moja vec...
...lebo, jano, lekárom sa človek musí narodiť..a nie každý sa takým narodí...a opustiť svoje povolanie a poslanie za plnšiu misu šošovice,tak to dokáže iba nenažranec...
...myslím, že to by ti na vysvetlenie malo stačiť...
Naposledy upravil pepsikova : 07.12.11 at 19:23
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

pod Jano24


suhlasim s tou uctou...prave som dosla z pohotovosti, kde ma usetrili od infartku /aspon tuto noc/...som rada, ze tam niekto bol. velmi rada
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Jano24 Pozri príspevok
Pepsíková, veď naozaj už nechaj tých lekárov na pokoji.Čo si na nich tak naštvaná? Byť na mieste lekára a ty by si prišla na jeho ambulanciu ,tak ťa z nej vyhodím, že by si nevedela ani ako sa voláš...To naozaj takto nadávaš na lekárov ak k nim prídeš na ošetrenie? Neverím. Ja nie som lekár, ale potreboval som ich pomoc a pomohli mi. Mám k nim veľkú úctu aj k ich povolaniu aj k ich práci aj k náročnosti štúdia medicíny.
Jano, Jano a úcte ku ženám si ešte nestihol privoňať? Nie je HAJZEL ako HALZEL, hlavne, že sa vydarí...
P.S. Ty si maj svoju úctu, nikto Ti ju neberie, ale neprikazuj, aby uctievali aj ostatní, ak uctievať nie ja prečo. Jaska?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať