Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BIZAL Dnes, 20:01
pod Jano24


suhlasim s tou uctou...prave som dosla z pohotovosti, kde ma usetrili od infartku /aspon tuto noc/...som rada, ze tam niekto bol. velmi rada..

..to je naozaj dobre, že ťa zachránili, teším sa s tebou...naozaj...
(mohli ti ponúknuť alternatívnu medicínu, teda, v druhom prípade...je vraj veľmi dobrá a účinná, niekto tu písal...
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Jano24 Pozri príspevok
Pepsíková, veď naozaj už nechaj tých lekárov na pokoji.Čo si na nich tak naštvaná? Byť na mieste lekára a ty by si prišla na jeho ambulanciu ,tak ťa z nej vyhodím, že by si nevedela ani ako sa voláš...To naozaj takto nadávaš na lekárov ak k nim prídeš na ošetrenie? Neverím. Ja nie som lekár, ale potreboval som ich pomoc a pomohli mi. Mám k nim veľkú úctu aj k ich povolaniu aj k ich práci aj k náročnosti štúdia medicíny.
Nevyhodil by si nikoho, pretože by ti išlo o peniaze. Úcta sa nedá nariadiť. Tá sa získavá roky poctivou prácou a nie takým spôsobom ako Kollaroví kumpáni. To nie sú lekári ale vydierači.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

pepsikova Pozri príspevok
..

..vieš ty čo, jano?..každý z nás, čo tu píše a mňa nevynímajúc, si ctí, alebo do určitého času ctil a vážil prácu lekárov..možno to tak bude aj naďalej, ale nikdy to už nebude ono...ak ak teba náhodou nezarazil fakt, že im bol u prdele stav pacientov, (ktorých, len tak medzi nami operovali češi na ich vlastnom území), no tak ja to považujem za , no, zneváženie stavu lekárskeho(jemne povedané)...ale ty so mnou nemusíš nijakovsky súhlasiť, to sa ani nedá, lebo každý má svoj názor...a že ten môj je taký, aký je, tak to je celkom moja vec...
...lebo, jano, lekárom sa človek musí narodiť..a nie každý sa takým narodí...a opustiť svoje povolanie a poslanie za plnšiu misu šošovice,tak to dokáže iba nenažranec...
...myslím, že to by ti na vysvetlenie malo stačiť...
No vidíš pepsiková, súhlasím s tým že lekárom sa musí človek narodiť, ale prečo im máme závidieť tie platy? Veď taký poslanec NR môže byť povedzme hocikto na rozdiel od dobrého neurochirurga. Poslanec NR Vinco Lukáč ma plat 3500 Eur. a doteraz tam povedal jedno slovo v parlamente.Prečo by takýto plat nemohol mať dobrý chirurg. V Ta3 rozprával jeden profesor chirúrgie z Bratislavy /Olejník sa tuším volal videl som to v Ta3/že ma polovičný príjem hovorkyne ministra zdravotníctva. No je to normálne v tom našom kráľovstve Dánskom?Veď sudcovia majú tiež dobre platy 2600 Eur a búri sa národ slovenský proti ním ako proti lekárom? A akú ma dôveryhodnosť na Slovensku súdnictvo? Neviem či nie horšiu ako zdravotníctvo.Ale ja viem sú aj na figu lekári, mám známu lekárku a ona mi to priamo hovorí, že sú o ničom, ale to sa dostali aj do iných profésii ľudia čo sú na figu. K sudcom, policajtom, učiteľom, politikom, úradníkom a podobne.Malá korúpcia ako povedala Radičová v zdravotníctve je určite.Ale čo veľká korupcia v politike, platinové SDKU, emisie, tendre, nástenky, korupcia v súdnictve / mafiáni sa dostanú na slobodu pre procesné chyby sudcov/ , klientelizmus, zlaté padáky manažérov štátnych podnikov, Joj to by sa o korupcii dalo veľa písať aj tej veľkej.O finančnej skupine Penta a jej biznis v zdravotníctve, mám dojem že aj novinári "objektívne" informujú v súlade so svojimi mecenášmi...Raz ich Fico nazval hyenami.Bol som rozhorčený, čo si to dovolil, ale teraz začínam rozumieť prečo sa tak o novinároch vyjadril...
Naposledy upravil Jano24 : 07.12.11 at 19:33
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ale jano, keby si ma čítal pozorne, vedel by si, že nemám nič proti tomu, aby mali platové ohodnotenie adekvátne svojej práci...a nikdy som nikomu nič nezávidela, lekárom vôbec nie...a vedel by si aj to, že ma serie len to, že sú nenažraní- úplatkami...že sa na pacienta nepozrú skôr, kým im nepoloží na stôl...a to je to, čo si nevyčítal z mojich príspevkov...
..písala som tu aj o tom, ako som ležala na Hajdukovej, kde mi dali aj podpísať, že úplatky neberú,dokážu liečiť aj bez natrčeného vrecka...
..jano, ja vždy píšem za seba a svoje slovo si cením viac ako ústavu, ver mi...a čo robia politici, no keď si to už nadhodil, robia len to, čo im dovolíme, lebo ako národ sme sprostí...aj o tom som tu kdesi na porade dávnejšie písala...takže, ak by si mal výhrady, prečítaj si moju históriu príspevkov, budeš mať obraz...ale nevadí mi to,že si sa ohradil, je to dobre, poznám tvoj názor, je pre mňa dôležitý, ako všetky tu...len nemiešaj sem politiku, lebo profesia medilitik ešte u nás nie je...chvalabohu...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

pepsikova Pozri príspevok
BIZAL Dnes, 20:01
pod Jano24


suhlasim s tou uctou...prave som dosla z pohotovosti, kde ma usetrili od infartku /aspon tuto noc/...som rada, ze tam niekto bol. velmi rada..

..to je naozaj dobre, že ťa zachránili, teším sa s tebou...naozaj...
(mohli ti ponúknuť alternatívnu medicínu, teda, v druhom prípade...je vraj veľmi dobrá a účinná, niekto tu písal...
Ja alternativnu medicinu dovazam, studujem ju a vyznam sa....teraz by mi nepomohla, ver mi, zaslo to daleko a prevencia je slaba (volne radikaly)
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Lenže nedá sa sem nemiešať politika pepsíkova:Lebo politika a a politici ovplyvňujú nás všetkých. Aj lekárov aj zdravotníctvo aj t o čo si môžu dovoliť na Slovenskú finančné skupiny ako Penta a JaT.Politika ovplyvňuje nás živnostníkov,/daňovo-odvodová reforma, koľko sme sa o nej tu bavili/ politika ovplyvňuje aj učiteľov a školstvo, a všetky profésie. Ne nadarmo sa hovorí, že keď zasadá vláda a parlament Vaše peniaze sú ohrozené vážení občania...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Jano24 Pozri príspevok
Lenže nedá sa sem nemiešať politika pepsíkova:Lebo politika a a politici ovplyvňujú nás všetkých. Aj lekárov aj zdravotníctvo aj t o čo si môžu dovoliť na Slovenskú finančné skupiny ako Penta a JaT.Politika ovplyvňuje nás živnostníkov,/daňovo-odvodová reforma, koľko sme sa o nej tu bavili/ politika ovplyvňuje aj učiteľov a školstvo, a všetky profésie. Ne nadarmo sa hovorí, že keď zasadá vláda a parlament Vaše peniaze sú ohrozené vážení občania...
..

...súhlasím, nedá sa tu nemiešať politika a medicína...ale ak ochoriem, prvý kontakt je s lekárom...politik mi nepomôže, len ma viac na***...a preto sa tu vyjadrujem len k lekárom...a na politickom fóre, v politickej téme sa vyjadrujem k politike...asi tak, no...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Dobre pepsikova , uzavríme "dočasný mier."Ja som nečítal všetky Tvoje príspevky, ale Ty tak nenávidíš lekárov že som si povedal, veď počkaj...napíšem jej že ak by to počuli lekári tak ťa naozaj vyhodia z ambulancie....Napísal som to provokačne,myslel, som si že mi vynadáš viacej,  samozrejme že som počul historky o /ne/lekároch, ale naozaj ja si prácu dobrých lekárov veľmi vážim.Raz tu jeden poraďak napísal neviem či Stano 1975 alebo niekto taký, že ak neprejde daňovo odvodová reforma bude to pre nás živnostníkov najkrajší darček pod stromček na tieto Vianoce.Reforma chválabohu neprešla a vláda padla.Tak doprajme aj tým lekárom.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Jano24 Pozri príspevok
Dobre pepsikova , uzavríme "dočasný mier."Ja som nečítal všetky Tvoje príspevky, ale Ty tak nenávidíš lekárov že som si povedal, veď počkaj...napíšem jej že ak by to počuli lekári tak ťa naozaj vyhodia z ambulancie....Napísal som to provokačne,myslel, som si že mi vynadáš viacej,  samozrejme že som počul historky o /ne/lekároch, ale naozaj ja si prácu dobrých lekárov veľmi vážim.Raz tu jeden poraďak napísal neviem či Stano 1975 alebo niekto taký, že ak neprejde daňovo odvodová reforma bude to pre nás živnostníkov najkrajší darček pod stromček na tieto Vianoce.Reforma chválabohu neprešla a vláda padla.Tak doprajme aj tým lekárom.
..

...jano, mier tu bol vždy,lebo vojna názorov medzi nami nebola...aj ja si vážim tých, čo zostali, tým by som aj pridala,dokonca viac...takže ti prajem veselé a spokojné vianočné sviatky, síce trochu skoro, ale zo srdca..
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

No menšia "vojna "tu možno bude opäť, po voľbách 10.3.2012. to je moja odpoveď aj pre poraďačku pikošku. ja si ženy vážim , aj si vážim VIP poraďačky aj keď som som sa do nich občas navážal , keď mi vadila ich servílnosť voči p.Mihálovi, ktorý išiel poškodiť daňovo odvodovou reformou živnostníkov. Spomente si na to čo sa tu na porade dialo.A veľa VIP poraďakov mi dalo za pravdu, že pán Mihál ide poškodzovať živnostníkov a to tak ako tu doteraz nikdy nebolo a myslím, že sa táto téma po voľbách vráti.Tému o lekároch admin ponechal, ale ak bude téma proti politike p.Mihála do pár hodín bude vyriešená a zrušená...Aj keď tento pán už tu nie je tak "posvätná kráva " porady ako bol...veď čo bolo, bolo, terazky som...však to poznáte...Síce to nie je o lekároch, ale v marci t u na porade vypukne iná téma... živnostníci a SZČO a čo ďalej...?
Naposledy upravil Jano24 : 07.12.11 at 21:19
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No menšia "vojna "tu možno bude opäť pred voľbami, po voľbách 10.3.2012 bude záverečný boj a rátanie padlých. to je moja odpoveď aj pre poraďačku pikošku. ja si ženy vážim , aj si vážim VIP poraďačky aj keď som som sa do nich občas navážal a ony na oplátku do teba , keď mi vadila ich servílnosť voči p.Mihálovi, ktorý išiel poškodiť daňovo odvodovou reformou živnostníkov činnosť sa musela vykázať - mali to v pláne. Spomente si na to čo sa tu na porade dialo.A veľa VIP poraďakov mi dalo za pravdu, že pán Mihál ide poškodzovať živnostníkov a to tak ako tu doteraz nikdy nebolo a myslím, že sa táto téma po voľbách vráti ako bumerang - vyhodíš jedným oknom von a on - sviňa drevená - sa vráti druhým dnu, ale zavretým. A škoda je na svete.Tému o lekároch admin ponechal, ale ak bude téma proti politike p.Mihála do pár hodín bude vyriešená a zrušená... a možno aj nie - možno sa poučil, keď videl, ako si tu pekne dišputujeme Aj keď tento pán už tu nie je tak "posvätná kráva " porady ako bol...veď čo bolo, bolo, terazky som...však to poznáte...poznáme, poznáme - len dočasný..... Síce to nie je o lekároch, ale v marci t u na porade vypukne iná téma... živnostníci a SZČO a čo ďalej... no čo asi - kolotoč odznova, alebo nie?
.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Radsej pridaju lekarom, ako zostatnia poistovne. :-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Jano24 Pozri príspevok
No menšia "vojna "tu možno bude opäť, po voľbách 10.3.2012. to je moja odpoveď aj pre poraďačku pikošku. ja si ženy vážim , aj si vážim VIP poraďačky aj keď som som sa do nich občas navážal , keď mi vadila ich servílnosť voči p.Mihálovi, ktorý išiel poškodiť daňovo odvodovou reformou živnostníkov. Spomente si na to čo sa tu na porade dialo.A veľa VIP poraďakov mi dalo za pravdu, že pán Mihál ide poškodzovať živnostníkov a to tak ako tu doteraz nikdy nebolo a myslím, že sa táto téma po voľbách vráti.Tému o lekároch admin ponechal, ale ak bude téma proti politike p.Mihála do pár hodín bude vyriešená a zrušená...Aj keď tento pán už tu nie je tak "posvätná kráva " porady ako bol...veď čo bolo, bolo, terazky som...však to poznáte...Síce to nie je o lekároch, ale v marci t u na porade vypukne iná téma... živnostníci a SZČO a čo ďalej...?
.


...jano,ak sa pamätáš, bežala tu celkom plodná debata s pánom ministrom,keď sadol na svoj trón..veľa múdrych poraďákov sa ho pýtalo na aktuálne otázky, ale veru odpovede neboli vyčerpávajúce a hodné jeho postu...aspoň ja som ich tak nevidela...z jeho strany to bola politika, pretože hádam si nenas*rie do vlastného hniezda,hádam nebude šíriť zlodejinu, čo začal ako radový účtovník aj vo vysokej funkcii,to predsa uznáš...no a tak svoje múdre ťahy, ktoré ako účtovník proti štátu vymyslel a ponúkal ako rady na porade, jednoznačne musel rušiť-aby ako minister mal aspoň aký - taký čistejší štít...a veru bolo mu jedno. aký dosah to bude mať na národ,zabudol, že sa medzi tých radových účtovníkov môže raz vrátiť a nemyslel na to, ako sa na neho budú pozerať...taký je kolotoč,nuž a štát nie je dojná krava, nedá sa z neho dojiť donekonečna,tak teraz treba odtrpieť to, čo na ňom napáchal...a že budú trpieť len tí, ktorí musia dennodenne robiť za eurko, aby čo-to mali, ktorí nemajú naložené v pančuche pod poduškou, ale poznajú boj o prežitie, tak to pána ministra trápi zo všetkého najmenej...lebo si neuvedomil, že aj na takých stojí naša ekonomika...a to je na tom to najsmutnejšie....toľko môj pohľad na vec...a tento stav bude pokračovať dovtedy, pokiaľ nepríde niekto skutočne múdry, kto bude vedieť,že štát živnostníkov potrebuje...a ešte jeden k nemu, kto napraví zákony, prísnejšie potrestá zlodejov,o*ebávačov, a vysvetlí národu, že žiť sa dá aj bez dennodenného klamstva, korupcie,zlodejiny...ale v ktorom tisícročí to bude, to fakt neviem ani ja...len mám predstavy...a ako každý,kto sa pozrie na kandidátky politických strán, nevidím to ružovo......
Naposledy upravil pepsikova : 08.12.11 at 06:13
1 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Pepsikova-vieš, su takí voliči, čo zostanú verní svojim strarým stranám/politikom a sú takí, čo čakajú na novu stranu,nove tvare-nove sluby-a naletia....žial, v politike je to tak, kto sa dostane ku "korytu", hrabe pre seba...čo tam je ich po národe....sprostý Slovák nás volil, my máme flek v parlamente,dobrý plat, zahlasujeme za reformy....
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Jano24 Pozri príspevok
No menšia "vojna "tu možno bude opäť, po voľbách 10.3.2012. to je moja odpoveď aj pre poraďačku pikošku. ja si ženy vážim , aj si vážim VIP poraďačky aj keď som som sa do nich občas navážal , keď mi vadila ich servílnosť voči p.Mihálovi, ktorý išiel poškodiť daňovo odvodovou reformou živnostníkov. Spomente si na to čo sa tu na porade dialo.A veľa VIP poraďakov mi dalo za pravdu, že pán Mihál ide poškodzovať živnostníkov a to tak ako tu doteraz nikdy nebolo a myslím, že sa táto téma po voľbách vráti.Tému o lekároch admin ponechal, ale ak bude téma proti politike p.Mihála do pár hodín bude vyriešená a zrušená...Aj keď tento pán už tu nie je tak "posvätná kráva " porady ako bol...veď čo bolo, bolo, terazky som...však to poznáte...Síce to nie je o lekároch, ale v marci t u na porade vypukne iná téma... živnostníci a SZČO a čo ďalej...?
Milý Janko. Súhlasím s Tebou. A že to bude vojna počas volieb, tak to veru Pikoške prízvukovať nemusíš. Pikoška, za slobodna na Porade - Danila, bola celkom určite najúhlavnejším kritikom najsamspravodlivejšieho a najsociálnejšieho pána poraďáka Mihála, čo je verejne na Porade známe od roku 2005.A rovnako ayya-poraďáčka s veľkým Č- autorka svokrinej kuchyne. Vylúčili ju a nevrátila sa viac. Danilu vylúčili rovnako, lebo bola Ficovolič, lebo bola na opačnom brehu od SaS a už celkom vzdialená hókusom -pókusom Mihála. Keď sadol na trón ministra išiel ma trafiť šlak a skazu, čo narobil som predpovedala. Tak ma vystrnadili najskôr do suterénu, a potom rovno ako Jánošíka povesili za rebro. No a potom som sa vrátila niečo pošepnúť do tém o Mihálovi, lebo ma čerti brali, ak by som to o ňom neprišla povedať. Ono totiž stalo sa, za čo som tu odvisla. A tak ma tu ešte trpia, aj keď vedia... lebo ja tu nie som pozabučky, ja som verejne priznala, že som prezliekla len kabát, aby som sa sem prepašovala. Takže je len otázkou času....lebo rehabilitáciu od saskárskej komunity neočakávam. Takže tak, Janko.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Jano24 Pozri príspevok
No menšia "vojna "tu možno bude opäť, po voľbách 10.3.2012. to je moja odpoveď aj pre poraďačku pikošku. ja si ženy vážim , aj si vážim VIP poraďačky aj keď som som sa do nich občas navážal , keď mi vadila ich servílnosť voči p.Mihálovi, ktorý išiel poškodiť daňovo odvodovou reformou živnostníkov. Spomente si na to čo sa tu na porade dialo.A veľa VIP poraďakov mi dalo za pravdu, že pán Mihál ide poškodzovať živnostníkov a to tak ako tu doteraz nikdy nebolo a myslím, že sa táto téma po voľbách vráti.Tému o lekároch admin ponechal, ale ak bude téma proti politike p.Mihála do pár hodín bude vyriešená a zrušená...Aj keď tento pán už tu nie je tak "posvätná kráva " porady ako bol...veď čo bolo, bolo, terazky som...však to poznáte...Síce to nie je o lekároch, ale v marci t u na porade vypukne iná téma... živnostníci a SZČO a čo ďalej...?
Lenže odvody nie sú všetko. Súvislosti sú ešte horšie. Asi som otrokár, ale mne z toho čo sa prijalo vyplýva jedno: Nástupný plat VŠ bez praxe by mal byť 960 Eur a SŠ 620 Eur. Aspoň taká je predstava tých čo to schválili. Kedže nevidím do zdravotníctva tak si pomôžem s príkladmi. Cvach by mal základný plat bez príplatkov a služieb min.960 Eur. A tá sestrička čo mi podáva kartu, berie moč a krv 620. Fajn.
Oceňujeme si my prácu našich zamestnancov aspoň takto ? Ja priznám sa NEOCEŇUJEM. Tieto prachy dám len zamestnancovi možno po 4 rokoch usilovnej práce a to by museli byť sakra výsledky. A o plošnom zvýšení platov ani nesnívam, ani vo výške 100 Eur. Síce mi nikto v tom nebráni, ale do roka a do dňa by sme padli. A to z dôvodu nedostatku práce, lebo by sme boli pridrahí. A čo keby aj nám dali direktívny príkaz zvýšiť platy, to už by šlo, lebo rovnako by musela ísť hore moja slovenská konkurencia - lenže na severe a juhu Slovenska by to nefungovalo. Tak teda ako ?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lubko6394 Pozri príspevok
Lenže odvody nie sú všetko. Súvislosti sú ešte horšie. Asi som otrokár, ale mne z toho čo sa prijalo vyplýva jedno: Nástupný plat VŠ bez praxe by mal byť 960 Eur a SŠ 620 Eur. Aspoň taká je predstava tých čo to schválili. Kedže nevidím do zdravotníctva tak si pomôžem s príkladmi. Cvach by mal základný plat bez príplatkov a služieb min.960 Eur. A tá sestrička čo mi podáva kartu, berie moč a krv 620. Fajn.
Oceňujeme si my prácu našich zamestnancov aspoň takto ? Ja priznám sa NEOCEŇUJEM. Tieto prachy dám len zamestnancovi možno po 4 rokoch usilovnej práce a to by museli byť sakra výsledky. A o plošnom zvýšení platov ani nesnívam, ani vo výške 100 Eur. Síce mi nikto v tom nebráni, ale do roka a do dňa by sme padli. A to z dôvodu nedostatku práce, lebo by sme boli pridrahí. A čo keby aj nám dali direktívny príkaz zvýšiť platy, to už by šlo, lebo rovnako by musela ísť hore moja slovenská konkurencia - lenže na severe a juhu Slovenska by to nefungovalo. Tak teda ako ?
A teraz niečo zo zdravotníckeho biznisu-1 zákon-lekár musí mať zo zákona sestru na taký uvazok ako má sám a sestra je zamestnanec so všetkými zamestnaneckými výhodami.
Práve vyrokovali zákon o platoch sestier,ktorý bude platiť celoplošne na všetky aj súkromné zdravotnícke zariadenia.
Absolutne nikto nerieši,že by to nejakým spôsobom mali prekryť nejaké zdroje,poistovne skresali limity o veľkú časť.A pokiaľ poisťovna vypovie zmluvu lekárovi,stane sa tak zo dna na deň,nie nejaká lehota a upozornenie.Takže lekár padá,bez príjmu a k tomu má zamestnanca na ktorého sa zákonom vzťahuje všetko,čo zamestnanec má mať aj s odstupným a výpovednou lehotou.Super,určite by ste menili.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pepsikova Pozri príspevok
.

...a tento stav bude pokračovať dovtedy, pokiaľ nepríde niekto skutočne múdry, kto bude vedieť,že štát živnostníkov potrebuje...a ešte jeden k nemu, kto napraví zákony, prísnejšie potrestá zlodejov,o*ebávačov, a vysvetlí národu, že žiť sa dá aj bez dennodenného klamstva, korupcie,zlodejiny...ale v ktorom tisícročí to bude, to fakt neviem ani ja...len mám predstavy...a ako každý,kto sa pozrie na kandidátky politických strán, nevidím to ružovo......
To nikto múdry nebude. To budú nasratí ludia, čo už stratia všetko, od ilúzii až po posteľ a pohladaju najbližšiu palicu.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Bude štrajk ambulantných lekárov?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
BXLmiami Pozri príspevok
A teraz niečo zo zdravotníckeho biznisu-1 zákon-lekár musí mať zo zákona sestru na taký uvazok ako má sám a sestra je zamestnanec so všetkými zamestnaneckými výhodami.
Práve vyrokovali zákon o platoch sestier,ktorý bude platiť celoplošne na všetky aj súkromné zdravotnícke zariadenia.
Absolutne nikto nerieši,že by to nejakým spôsobom mali prekryť nejaké zdroje,poistovne skresali limity o veľkú časť.A pokiaľ poisťovna vypovie zmluvu lekárovi,stane sa tak zo dna na deň,nie nejaká lehota a upozornenie.Takže lekár padá,bez príjmu a k tomu má zamestnanca na ktorého sa zákonom vzťahuje všetko,čo zamestnanec má mať aj s odstupným a výpovednou lehotou.Super,určite by ste menili.
Prečo by som nemenil ? Ten Tvoj príklad je z lekárskeho prostredia, môj problém je strojarina. Takže je úplne jedno, či to schytám ako lekár s.r.o. alebo ako strojár s.r.o.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať