Zavrieť

Porady

faktura ako dodaci list

Dobry den. Chcel by som sa opytat ci pri odosielani tovaru staci pripojit fakturu alebo ci musi byt prilozeny aj dodaci list. Popripade ci staci len faktura a ked staci ci musi byt na nej uvedene ze faktura sluzi zaroven ako dodaci list. Ja zatial prikladam len fakturu na ktorej to nie je uvedene. Je to problem? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pokial ma vsetky nalezitosti faktury tak ano

    len pripominam, ze pokial bola platba vykonana na slovensku v hotovosti alebo platobnou kartou, mal ti vydat aj pokladnicny blok z ERP

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    dodací list nemusí byť, ak je na fa položkovite to, čo by bolo na DL, teda názov tovaru, cena tovaru ...

    matus411 je offline (nepripojený) matus411

    matus411
    Ano uvadzam na fakture ze napr. tovar ponozky - zelene pasikave 1 ks 2,10 eur
    Ale neuvadzam na fakture udaj ze vlastne faktura sluzi ako dodak nemusi to tam byt uvedene?

    matus411 je offline (nepripojený) matus411

    matus411
    No ale to by mi tu fakturu musel zasielat spat a ja to tak neriesim. Ja jednu fakturu odkladam pre seba a druhu posielam s balikom. Takto sa to nemoze riesit?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    samozrejme, ak to posielaš poštou alebo kuriérom, tam máš potvrdené prevzatie..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    matus411 Pozri príspevok
    Dobry den. Chcel by som sa opytat ci pri odosielani tovaru staci pripojit fakturu alebo ci musi byt prilozeny aj dodaci list. Popripade ci staci len faktura a ked staci ci musi byt na nej uvedene ze faktura sluzi zaroven ako dodaci list. Ja zatial prikladam len fakturu na ktorej to nie je uvedene. Je to problem? Dakujem
    nevidím v tom problém. Na faktúre máš rozpis dodávky po položkách. Miesto podpisu odberateľa máš doklad o odoslaní na jeho adresu. Plus skladová evidencia - výdaj dokazuje, čo si komu dodal.
    Žiadny problém.

    matus411 je offline (nepripojený) matus411

    matus411
    Ewita takze ci to dobre chapem nepotrebujem podpis na fakture nepotrbujem zasielat dodak s fakturou dalej nemusim mat na fakture uvedene ze ta sluzi ako dodak staci mi potvrdenie z posty o odoslani?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý večer, prosím Vás o radu. Mám pred sebou dodací list, ktorý má všetky náležitosti faktúry, s rozpisom DPH. K nemu je pricvaknutý bloček z ERP. Môžem ten dodací list považovať ako faktúru a zaúčtovať ho do záväzkov? Alebo len vystavím VPD a založím ho k pokladničným dokladom?

    Niekde tu na porade som čítala, že ak dodací list má všetky náležitosti ako faktúra, tak sa môže za ňu aj považovať. A od tohto dodávateľa mi chodia len doklady v podobe dodacieho listu s pripnutým bločkom z ERP, tak sa pre istotu pýtam, pretože už som mala takýto doklad a dodací list som zaevidovala do záväzkov ako faktúru. Urobila som správne? Ďakujem pekne za odpoveď.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prosím, vyjadrite sa mi aj k tomu. Nie som si istá, či som správne postupovala, keď som dodací list považovala za faktúru. Vďaka.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No, mám tu od tohto dodávateľa 2 dodacie listy, s náležitosťami faktúry a k jednému je pripnutý pokladničný doklad (nie z ERP, som sa pomýlila) o úhrade v hotovosti a k druhému dodaciemu listu je pripnutý bloček z bankomatu o úhrade dodacieho listu platobnou kartou.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    KEJKA Pozri príspevok
    nevidím v tom problém. Na faktúre máš rozpis dodávky po položkách. Miesto podpisu odberateľa máš doklad o odoslaní na jeho adresu. Plus skladová evidencia - výdaj dokazuje, čo si komu dodal.
    Žiadny problém.
    Dobrý deň, chcem sa opýtať či musí byť podpis odberateľa na fa- prevzal: ( fa splňa naležitosti DL), ak sa Tovar predáva na fa, priamo na predajni???......Teda predám PC na fa a on mi ju potom uhradí cez BU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.