Zavrieť

Porady

reverzná osmoza

Zdravím,
využíva prosímniekto v domácnosti RO? Aký je Váš názor-skúsenosti?
Díky
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
alencek Pozri príspevok
Zdravím,
využíva prosímniekto v domácnosti RO? Aký je Váš názor-skúsenosti?
Díky
zbytočnosť a hlúposť je to...
kubaro Ja využívam RO už niekoľko rokov. Podľa môjho názoru to hlúposť vôbec nie je. Práve naopak. Voda je veľmi chutná a aj káva či čaj sú lahodnejšie.

Martin Vacho je offline (nepripojený) Martin Vacho

Martin Vacho
Osobne RO používam možno 10 rokov. Za hlúposť to osobne nepovažujem ani za predpokladu, že ma niekto mysľou chudobný za hlupáka bude považovať.
Za dôležitosť to považujem ak je voda z vodovodu hlavným zdrojom tekutín a voda nieje OK - čo v podstate nie je skoro nikde na SK. Rozdiel je aj v chuti kávy, čaju a iných vecí. Je to oveľa lepšie ako kupovať vodu vo fľašiach.
Ak niekto zastáva názor, že je to mŕtva voda - súhlasím. To je totiž každá čo tečie z vodovodu.
Ak niekto tvrdí, že je to nezdravá demineralizovaná voda - nesúhlasím, nakoľko pri mŕtvej vode nie je schopnosť organizmu využiť viac ako 2% a všetko ostatné organizmus zaťažuje. To, že je to pravda je podložené skutočnosťou, že moje deti na tej vode sú od narodenia - ani sme neprevárali. Hustotu kostí sme nechali kontrolovať pred 4 rokom života a doktorka bola nadmieru spokojná oproti väčšine detí.

Tento rok chcem miesto RO riešiť iný filter alebo ako by som to nazval. Zatiaľ sa to nedá zohnať ale v lete by to mohlo byť. Je to nejaký systém, ktorý vytvára podmienky prirodzeného systému očisty vody v prírode. Výhodou je nielen čistota vody ale aj jeho bohatosť a "živosť" (neviem ako to pomenovať). Vyvinuli to dvaja vedci - jeden je celosvetovo najuznávanejší expert na merania energie vody (ako prvý vôbec dokázal zdokumentovať rozdiely - veľmi tomu nerozumiem) a druhý je zas dobrý v tom, že ako jediný dokázal vytvoriť tie podmienky na úpravu vody aj bez niekoľkokilometrových potokov a vodopádov.
Takže ja osobne by som už asi RO neriešil a rovno počkal na to druhé... Neviem ani ako sa to volá, ale viem, kto na to čaká v rakúsku a potom sa k tomu dostanem - dúfam )

alencek je offline (nepripojený) alencek

alencek
má prosím ešte niekto skúsenosti s touto reverznou osmozou?
firma aquatrend pracuje na základe PODVODOV!!!
Martin Vacho Nemám s tou firmou skúsenosti.

aadam3a5 je offline (nepripojený) aadam3a5

aadam3a5
AKÝMI PODVODMI ??? čo tu oblbuješ ľudí ? ja mám systém na čistú vodu - reverznú osmózu už viac ako 5 rokov a som nadmieru spokojní !!! ústretoví ľudia, okamžitá montáž, dokonca aj servis (ktorý som síce zatiaľ nepotreboval) by mal doraziť a vvyriešiť problém prakticky okamžite. Mne táto osmóza upravila pitný režim, a celá rodina pijeme už teraz iba túto vodu. Tá zmena je citeľná okamžite...tá chuť, manželka zo dňa na deň nezmenila recepty, ale v jedlách je tá zmena taktiež obrovská, chute sú vyrazné a plné... Každý doktor vám povie o nutnosit hydratácie tela a tento systém je pre to ako stvorený, jednak slúži ako pripomienka pitného režimu a jednak viete, že pijete kvalitnú vodu !!! Moja voda z vodovodu presahovala skoro všetky merané a testované parametre, nehovoriac o jej tvrdosti, reverzná osmóza mi dáva kvalitnú vodu. keď som si spočítal všetky náklady na kupované vody, a zarátal do toho ekologické dopady, ktoré si ľudia ani neuvedomujú (výroba samotných fliaš z plastov, preprava tých to vôd a spaľovanie palív), vyšlo mi, že sa starám ozdravie svojej rodiny vynikajúcim riešením, šetrím peniaze a dokonca aj životné prostredie.
Pekný deň a čistú vodu
Naposledy upravil Chobot : 12.11.12 at 21:56

matrixxx je offline (nepripojený) matrixxx

matrixxx
stoji to dost vela penazi a vyhody su velmi male...dali sme sa aj my nachytat pred 4 rokmi, vtedy sme o tom este vela nevedeli. Problem RO je ten, ze na filtroch sa zachytavaju bakterie. my mame vodu riesenu zo zasobnika, do ktoreho z casu nacas nalejem savo a ten bakterie vyhubi za par minut. Mame to aj vyskusane pri testoch z laboratoria...Ale na chut vody som si zvykol hned, podla mna je chutovo lepsia ako ta co sme mali predtym
AquaTrend pracuje systemom multilevel marketing. Predavaju relativne draho, lebo maju vydavky na prevadzku a odmenovanie siete obchodakov. V kazdom pripade vsak predavaju realne a funkcne vyrobky - za podvod to rozhodne povazovat nemozno

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vylúčený člen Indeed
Cez Cali-Vita sa predáva prístroj,ktorý je schopný upravovať vodu roznými sposobmi,volá sa Aqarion.

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Braňo
vody upravenej reverznou osmózou si treba uvedomiť, že je z nej odstránená väčšina minerálov, to znamená, že sa takáto voda vlastnosťami blíži k vode destilovanej (kľudne ju možno použiť aj do naparovačky). Z toho vyplýva, že takáto voda potom môže viazať minerály v tele a vylučovať ich von. Čiže vlastne toto sa považuje za riziko.
učtovníčka Aj tí čo ju používajú viacej rokov uvidia ako bude organizmus zdevastovaný tou demi vodou a pridanými minerálmi len tak od oka. Prírodu neoklameš drahým prístrojom, ktorý na výrobu 1 litra vody minie cca 4 litre navyše. Chudáci afričania čo by dali za tú vodu ktorou plytvajú používatelia osmózy.

kubaro je offline (nepripojený) kubaro

kubaro
Ja využívam RO už niekoľko rokov. Som veľmi spokojný a už mi voda z vodovodu ani nechuti. Citim ten rozdiel.

pavol38 je offline (nepripojený) pavol38

pavol38
Akú firmu odporúčate? Ta cenová relácia pri reverznej osmóze je veľmi široka. NIektoré firmy ponúkaju dokonca doživotnú záruku na tento pristroj. Napŕiklad CistaVoda ? máte s nimy niekto skúsenosti?
Diky za odpovede
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
vicktor Do konca cieho zivota - tvojho, tvojich deti, alebo zaruka plati pocas zivotnosti zariadenia a ked sa pokazi, tak sorry to bola dozivotna, nie vecna zaruka...
pavol38 Vďaka za komentár Vicktor, no neviem či mi to poriešiť moju dilemu
vicktor Aspon sa snaz do zmluvy pridat dozivotna zaruka, ale minimalne 10, 20, x rokov.
bjuty smis já ti odporúčam doktora chocholouška...
bjuty smis ja tiež....ale nie s Cistým dnom a RO v jednom.....
  zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.