Zavrieť

Porady

Kde v Chorvatskom grobe na husacie speciality?

Moji priatelia zo zahranicia sa dozvedeli o husacich specialitkach,rada by som im doprucila nejaku dobru restauraciu.
Viem, ze ich je tam vela,niektore robia iba na objednavky pre vacsie skupiny.

Vedeli by ste mi doporucit niektoru overenu restauraciu,kde je dobra kuchyna, pekne prostredie,prijemna obsluha /ktora pripadne ovlada aj nemcinu/ a kde sa da najest aj bez vopred objednavky?
Naposledy upravil arizona : 02.12.11 at 11:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Na husacinu do Slovenského Grobu, kde je 26 reštauračných zariadení venujúcich sa husacím špecialitám.
    kuk sem:
    http://www.slovensky-grob.sk/index.p...d=24&Itemid=38
    Naposledy upravil VladoaKatka : 02.12.11 at 11:51

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nasa firma chodí kazdý rok do Grobského dvora.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Naša firma chodí v posledných rokoch k Ľudmile Ševčíkovej a veľká spokojnosť, pred niekoľkými rokmi sme boli u Gálika, no... už sme tam viac nikdy nešli

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    My sme boli z práce už 2x v "Pivnica u Jaňúra" a som spokojný. Len žlčník nebol spokojný

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Janka najlepšie informácie Ti dajú priamo v tej reštaurácii, ktorú si vyberieš, ale určite nie je problém sa s ními dohodnúť.
    Na tom linku, čo som dala máš kontakty na nich, skús sa poinformovať. Grobský dvor aj Karolina (ale aj iné) fungujú celý rok nielen na objednávky, ale napr. aj u Zápražných Vás obslúžia ak nahlásite 4 osoby. Viete pečená hus nie je "minútka" a keď si chcete na nej naozaj pochutnať, tak musí byť pečená ten deň (pečie sa v celku cca 3,5 hod) a nie prihrievaná v mikrovlne, preto sa chodí na objednávky a celú hus/6 osôb, tuším takto počítajú.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Excise Duty Pozri príspevok
    "Mekkou" husaciny na Slovensku je Slovenský Grob a nie Chorvártsky Grob. Mimochodom, Slováci odporúčajú a nie doporučujú. Skús http://www.husacinaugalika.sk/index.php?lang=ger.
    Dakujem za upozornenie, chybu v nazve som hned opravila,ale zial sa to zobrazuje stale...asi zas technicka chybicka

    Ale je sranda, ze pred zalozenim tejto temy som hodila do googlu "chorvatsky grob restauracie" a naslo mi http://www.google.sk/search?q=chorva...GHP_sk___SK432
    Naposledy upravil arizona : 02.12.11 at 12:30

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dakujem Vam za vsetky tipy,ale prosim aj info ci sa tam maju moznost vybrat na veceru 2-3 ludia /asi nezjedia celu hus/ bez toho,aby sa vopred objednavali

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    arizona Pozri príspevok
    Dakujem za upozornenie, chybu v nazve som hned opravila,ale zial sa to zobrazuje stale...asi zas technicka chybicka

    Ale je sranda, ze pred zalozenim tejto temy som hodila do googlu "chorvatsky grob restauracie" a naslo mi http://www.google.sk/search?q=chorva...GHP_sk___SK432
    Janka je to "biznis" preto už husacinu dostaneš aj v Chorvátskom Grobe, aj v Penzione Kamila (u Magálovej) v Čiernej Vode, či v Pezinku, Modre ... po celej trase "malokarpatska vínna cesta" ale kolískou je Slovenský Grob, aj cech husacinárov máš len tam, práve preto lebo tá tradícia pečenej husi s lokšami vznikla v Slovenskom Grobe.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Kto by si chcel pochutiť v domácom prostredí, toto je asi jediná donáška týchto špecialít v okolí. Každý nemá rád otvorenú spoločnosť.
    Nepoznám ich, iba ma to zaujalo
    http://www.bistro.sk/restauracia-husiarik/
    http://www.restauraciahusiarik.sk/jedalny.html

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    arizona Pozri príspevok
    Moji priatelia zo zahranicia sa dozvedeli o husacich specialitkach,rada by som im doprucila nejaku dobru restauraciu.
    Viem, ze ich je tam vela,niektore robia iba na objednavky pre vacsie skupiny.

    Vedeli by ste mi doporucit niektoru overenu restauraciu,kde je dobra kuchyna, pekne prostredie,prijemna obsluha /ktora pripadne ovlada aj nemcinu/ a kde sa da najest aj bez vopred objednavky?
    "Mekkou" husaciny na Slovensku je Slovenský Grob a nie Chorvártsky Grob. Mimochodom, Slováci odporúčajú a nie doporučujú. Skús http://www.husacinaugalika.sk/index.php?lang=ger.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Som sice ,ale snad mi niekto vysvetli...

    Chorvatsky grob a Slovensky grob su dve rozlicne mesta (dediny)????

    Neviem preco,ale ja som si vzdy myslela, ze Chorvatsky grob je prechvaleny husacinou. Tu ste ma opravili, ze je to Slovensky grob.

    Tak trochu "guglim" a napr.
    HUSACINA U GAŠTANA
    Školská 232/60, 90025 Chorvátsky Grob
    ...ale ked si otvorim ich stranku ,tak pisu :
    Husie cesty vedú do Slovenského Grobu

    uz som z toho celkom jelen







    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    kedy tam plánuješ ísť býva mi tam kolega, možno by mi vedel odporučiť ked z ponuky je ťažké vybrať, je veľká a počula som už kadečo .....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Diky Lujzi, ja sa tam nechystam.
    To mi len kamoska,Rakusanka hovorila, ze pocula dobre chyry o tamojsich specialitkach, ze by niekedy chceli ist okostovat. Preto som chcela doporucit nieco ozaj na urovni,nech su spokojni.
    Netusim kedy sa chcu vybrat,ale predpokladam, ze to bude taky narychlo napad, ze sadame do auta a ideme...
    Urcite vyuzijem Vase tipy a poradim jej.
    Chcela som jej prihodit nejake linky,nech si v klude doma vyberie,ale zial,malokto z majitelov na stranky aj v nemcine. skoda
    korela To je ten nedotiahnutý slovenský turistický ruch. Sem mali ísť peniaze na rozvoj, a poskytovať agentúry pre cestovný ruch na kurzy zdarma alebo symbolickú cenu pre podnikateľov v tomto odvetví, určite by to malo väčší účinok, ako voľne položené letáky o Slovensku na ambasádach a pod. Vyhodené peniaze. Dobrá zvesť sa šíri potom aj sama. A malo sa to urobiť celoplošne po celom SK hneď na začiatku.
    Národ za zatvorenými hranicami bez skoro žiadnych skúseností sa mal zrazu otvoriť svetu. Bez príkladu a pomocnej ruky.
    Aj s vidieckou turistikou. Premárnený čas, ťažko sa dobieha.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.