Zavrieť

Porady

Vratenie zalohy po zruseni zmluvy o dielo

Dobry den!
S priatelkou sme si objednali kuchynsku linku na mieru, zlozili sme zalohu 50% (1000eur) a cakali dohodnutych 4-5 tyzdnov. Po 8-ich tyzdnoch a niekolkych urgenciach sme objednavku zrusili (nemali sme podpisanu zmluvu len objednavku-mame aj doklad o zaplateni zalohy)-v tej chvili sme mali uz dva tyzdne namontovane korpusy, no bez dvierok a pracovnej dosky. Predajca nam prislubil okamzite vratenie penazi,ale ani po 2 tyzdnoch sme peniaze na ucet nedostali. Korpusy som im nedovolil odmontovat-az po vrateni penazi,ale v podstate su mi na nic a je to pre mna odpad-uz som objednal linku z inej firmy. Ide mi ale o zalohu. Predajna je zavreta a velmi tazko sa s nimi komunikuje. Zakazdym ak sa nam podari dovolat, nam slubia uhradu do par dni,ale vzdy to z nejakeho dovodu neprejde. Stale sa vyhovaraju a sme uz tlaceny k muru-mame pozicky, zariadujeme byt a tych 1000 eur zalohy nam uz velmi chyba. Podla obcianskeho zakonnika sme v prave a zmluvu mozme zrusit, ale nie je urcena casova lehota na vyplatenie zalohy. Ak niekto mozte, prosim pomozte a poradte. Dakujem za kazdy nazor a napad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Požiadaj súd o platobný rozkaz, zarátaj tam úroky aj súdny poplatok. Ak použiješ oficiálne tlačivo, máš to do 10 dní.


    Občiansky súdny poriadok
    Platobný rozkaz
    § 172




    (8) Ak navrhovateľ predloží spolu s návrhom na začatie konania platobný rozkaz na tlačive vydanom podľa vzoru uvedenom v osobitnom predpise a na vydanie platobného rozkazu sú splnené zákonom ustanovené podmienky a je zaplatený súdny poplatok, súd vydá platobný rozkaz najneskôr do desiatich pracovných dní od splnenia týchto podmienok.

    kubo131 je offline (nepripojený) kubo131

    kubo131
    Ja osobne by som to riešil poslaním na predajňu doporučeného listu kde im už písomne rušíte a stanovili im termín dokedy majú peniaze vrátiť a nezabudnúť tam napísať že dokým nevrátia tak ani nebudú môcť odmontovať tie korpusy... A hlavne im tam jasne napísať že ak to nezaplatia pôjde to súdnou cestou... Ďalšou možnosť je obrátiť sa na právnika a Treťou možnosťou napísať o tomto do Lampárne na TV Markíza... možno že to príde divné, ale ako sa do toho pustia oni hneď sa všetko rozhýbe...

    kubo131 je offline (nepripojený) kubo131

    kubo131
    máš pravdu.. ale tak ja by som poslal ten list, uvidel ako zareagujú a ak nič tak potom ísť do tej telky....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...podľa všetkého, teda podľa toho, čo píšeš, jediný písomný dokument, ktorý máš je objednávka (a nejaké potvrdenie o uhradení zálohy). Doteraz si všetko riešil len osobne alebo telefonicky a nič písomne.... - ups - myslím, že ani tu doporučená relácia, ani SOI, ani právnik, ani súd nepomôže - ZÁKLAD JE VŠETKO PÍSOMNE

    almiso je offline (nepripojený) almiso

    almiso
    Zrusenie zmluvy si vyziadali mailom. to im bolo aj odoslane..viem ze to nie je posta a dobierka,ale bolo to odoslane na ich oficialny mail o com zas mam dokaz.

    Vratenie zalohy po zruseni zmluvy o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.