Zavrieť

Porady

Sherlock dvere - ako ich nastavit?

V panelakovom byte mame asi 3 roky namontovane do bytu Sherlock bezpecnostne dvere K33/2R (5 istiacich bodov) - v poslednom obdobi sa ale zacali zvonku tazko odomykat -> ked ich chcem odomknut, tak druhou rukou ich musim silno pritiahnut k sebe a az potom idu odomknut.
Na internete som sa docital, ze su zle nastavene panty (ked su dvere zavrete, zvnutra sa daju zatlacit asi 1-2 mm k zarubni v lavom hornom rohu dveri - na strane zamku, oproti pantom)
Dvere maju 3D panty TRIO - umoznuju presne nastavenie dveri vo vsetkych 3 smeroch, ale nikde som nenasiel navod, ako ich nastavit... (na kazdom pante su 3 skrutky, ale neviem, ktorym co nastavujem/ktory smer).
Dvere maju cca. 90 kg, nerad by som ich este viac rozladil.

Navyse teraz v zime zacali pri otvarani/zatvarani piskat v pantoch -> som panty zvonku nastriekal WD40 olejom, ale olej sa asi nedostal dnu, lebo piskaju aj nadalej.

Neviete niekto, kde najdem nejaky postup, ako nastavit tie Sherlock dvere pomocou tych 3 3D Trio pantov?
A akym sposobom namazat panty dveri, aby nevrzgali?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Inak podobný problém sme mali s dverami aj my vo firme, kedže firma ktora ich montovala je velmi zaneprazdnena (udajne), tak nas navigovali cez telefon, že šruby zo spodu+zhora-tým sa dvere dvíhaju vyššie/nižšie (aby sadli-ked vam ťahaju velmi po zemi), čo su šruby zboku-tým sa dvere posuvaju-vpravo-vlavo...inak poradit neviem, len tak, ako sme boli aj my informovaní :-)

    visvet je offline (nepripojený) visvet

    visvet
    ich speci servis je zaneprazdneny - ked sa aj dohodneme, tak nepridu, dvere uz nie su v zaruke, tak som ich chcel nastavit sam...

    Ked som skusal, ako doliehaju zavrete dvere k zarubni, tak vsade priliehali, iba vonkajsi horny roh nedolieha...

    Nasiel som tento montazny navod:
    http://www.s-key.cz/katalog/katd_default.asp?sh31=1

    Su tam 3 zavesne panty - ked mi dvere nedoliehaju v hornej casti nad kluckou (medzi zavretymi dverami a zarubnou fuga cca. 1-2mm) - mam nastavovat spodny pant (odsunut ho od zarubne miernym vyskrutkovanim tej spodnej nastavovacej skrutky z tych 3 nastavovacich na zavesnom pante), alebo mam nastavovat horny pant (spolu so strednym pantom - pritiahnut ich viac k zarubni)?

    Ako po nastaveni zistim, ze dvere su dobre nastavene? Je na to nejaka metoda?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Základné nastavenie dverí sa zistí tak, že zavrete dvere sa ZVNUTRA zárubne obkreslia ceruzkou.

    Po otvorení zistíme koĺko a kde sa dvere ešte možu "podať", nedoporučoval by som neznalým osobám manipulovať s nastavovacími skrutkami, iba pokiaľ

    by v predajni na takom istom type zavesu si ozrejmili, čo sposobí krutenie imbusovymi skrutkami /dvihanie závesu , resp, jeho vychylovanie od zárubne/

    Na normalnych interierových dverach a zarubňach sa nastavenie vykonáva jednoduchym vyhýňaním závesov kliešťami, resp. podložením závesov pružnými podložkami aby sa dvere dvihli o cca 2 mm

    Samozrejme sledujeme ako zapadá jazyček do zárubne a či je potrebne s tým niečo robiť ,

    po zacvaknutí jazyčka zámku sa dvere musia dať ľahučko zamknuť a aj odomknuť.

    Niekedy pomože vybrať bezp.vložku /fabku/ a premazať ju.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    A ešte jeden postreh ,

    doteraz nechapem PREČO niektorí ľudia kategoricky trvaju na guli , a potom sa zabuchnu a zostanu pred dverami....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    taká firma ako je šerlok s dverami v takých cenách sa môže za takýto servis to je jedno aj po záručný hanbiť ! mojmu bratovi ked sa doma zabuchol syn cca. do 2r kedy švagriná zostala pred dverami na chodbe a malý v byte z vnútra /nebudem rozpisovať celý príbeh/ dvere sa z vonku nedali otvoriť ,tak servisák povedal že príde možno za pol hodinu. malý si to potom chudák "užil" ked hasiči museli vyvaliť balkonové dvere a jeho našli plakať pri vchodových dverách. nehovoriac ako musel čumieť na mega hasiča v jeho "kroji". takže k tejto firme asi toľko mať dvere a už on nich nič nepotrebovať.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    to je velmi diskutabilne, može existovať 99 spokojných zákazníkov a jeden nespokojny...

    a čo sa týka servisu hlavne v BA tak je velmi drahy a vobec sa nečudujem, že je problem dostať niekoho otvorit zabuchnute dvere, ked ludia nechcu platit za tento ukon.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Indeed Pozri príspevok
    to je velmi diskutabilne, može existovať 99 spokojných zákazníkov a jeden nespokojny...

    a čo sa týka servisu hlavne v BA tak je velmi drahy a vobec sa nečudujem, že je problem dostať niekoho otvorit zabuchnute dvere, ked ludia nechcu platit za tento ukon.
    no ver tomu že brácho by so to kešol, určite by to bolo lacnejšie ako tie nové balkonové dvere.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    A preto zverejnujem postup otvorenia zabuchnutých dverí :

    Do normalnej špachtle sa urobí drážka štvorcoveho tvaru asi 9 mm, tato špachtla sa podstrčí popod kovanie v mieste kde sa nachádza štvorhran ovládajuci západku,

    vybranie v špachtli musi dosadnuť na štvorhran ovládajuci západku

    špachtlou zvrtneme smerom dole ako ked otvárame JE OTVORENÉ !

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Ak sa zle otvárajú bezpečnostné dvere, je to závažná závada. Ak sa to neodstráni, tak často dôjde k odlomeniu palca na vložke alebo prasknutiu ozubeného venca. Ak sa to stane pri zamknutých dverách, je to vážny problém.
    V tomto prípade ide zrejme o dve závady - zmena nastavenia pántov a nemazanie dverí.
    3D pánty na bezpečnostných dverách nie je dobré riešenie. Bolo odskúšané pred značnými rokmi na dverách Bedex a bolo od tohto riešenia upustené, lebo sa úkázalo, že vzhľadom na veľkú hmotnosť dverí sa pravidelne "rozštelujú". K nastaveniu treba kľuč, technickú predstavivosť a zručnosť. Pre tých čo ešte nemajú dvere možno poznanie aby sa 3D pántom na BD vyhli.
    K namazaniu dverí nájdete najpodrobnejší návod tu. V zdraví užite.
    Firmy nie sú nadšené otváraním dverí, lebo ľudia nechcú zaplatiť primeranú cenu. Vidia len tých 10 min. na zákazke. Ale že treba prísť, odísť, ísť autom, byť k dispozícii, kúpiť náradie.........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.