Zavrieť

Porady

podvod cez internet, ako sa to da riešiť?

pekný den, potrebovala by som pomoct poradiť pri mojom probleme. v skratke, cez bazar som chcela kupit mini notebook za cenu 110eur. pani somnou komunikovala v celku rýchlo, a že je to ochotna poslať už na druhý den. ale že je z čiech a že dobierka je v tom pripade velmi draha tak že aby to bolo fer tak že jej poslem polovičku sumy na ucet hned a potom po prebratí tovaru zaposlem druhu. zdalo s ami to fer, tak som poslala tu prvu polovicu. po 10 dnoch balik nechodil. ozvala som sa predavajucej no ta už nekomunikovala. ako to mam teraz riešiť? mam podať trestne oznamenie? budu daco konať aj ked to je len 55eur? je možne že ich dostanem späť? pomožte mi prosim
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Nepoučiteľní!!! Nikdy sa žiadna záloha neposiela a už vôbec nie, ak sa jedná o platenie do zahraničia (je naozaj z Čiech?). Aké údaje máte vlastne o predávajúcej? Podľa čísla účtu, na ktorý ste platbu zaslala by sa dala táto osoba vypátrať a potom v prípadnom trestnom konaní, keď by ste podali trestné oznámenie za bezdôvodné obohatenie a podvod aj obviniť. Všetko záleží od toho, aké dôkazy o tomto obchode a informácie o tejto osobe máte. Či sa ju podarí vypátrať, alebo do akej miery sa tým polícia bude zaoberať záleží aj od týchto podkladov. Treba to skúsiť, možno nie ste jediná, ale aké máte šance? Ťažko povedať. Je veľká pravdepodobnosť, že ani peniaze ani tovar viac neuvidíte. Tej pani zrejme stačila aj tá polovica a ktovie, koľkých takto podviedla. Zrejme sa jedná o súkromnú osobu, ak by to bola nejaká spoločnosť, ktorá ponúka nákup tovaru cez internet, dalo by sa to riešiť aj v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom a zásielkovom predaji, alebo zákona o elektronickom obchode. Ale ak sa jedná len o súkromnú osobu, tak len trestné oznámenie, ako som spomenula. Nuž, poučenie do budúcna to bude určite, ale treba byť obozretní, aj keď sa vám zdá byť osoba akokoľvek férová.
Naposledy upravil GabiZ : 07.12.11 at 12:04
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
platro platro

platro je offline (nepripojený) platro

Tak áno, podľa čísla účtu by sa dala vypátrať. Ale...., možno ani nie. Niektorí ľudia sú veľmi vynaliezaví, viď linka. Takže ťažko poradiť.
http://www.kdosiodjinud.cz/policejni...ocz-.a170.html
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nepises blizsie aky typ "bazaru" je to. Niektore portaly si overuju totoznost clenov,takze sa mozes prip.obratit na admina,mozno ma jej blizsie inicialy.
Ale ak je to nejaka bezna inzercia,kde sa netreba registrovat tak je to marne...

Skus si vsetko co o predavajucej vies hodit do vyhladavaca, mozno nie si jedina podvedena...
2 0
IT-cko IT-cko

IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

Neako velmi sa to podoba na moj prípad...pozrite si temu " podvod cez internet ". Umna sa jedna o iPhone.
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

..zdravim vas, jednalo sa o bazar Bazoš v mojom pripade, ano vyžiadala som si cele znenie inzeratu a dali mi aj tie čisla mobilu co bolo overene atd. Dnes sa mi ozval eden mladý muž že bol tiež podvedený unho sa jednalo o xperiu telefon cislo učtu rovnake, rovnaký scenar. ak nepochodim v banke o vratenie penazi davam trestne oznamenie....prosim ludi co vas je viac toto je moja email adresa petula239@azet.sk....ozvite sa mi....myslim že keby sme podali viacej trestných oznameni.tak policia to bude brat ako viacnasobný podvod, je to moj nazor..ale oplati sa to skusiť......a este by som mala otazku na niekoho kto sa v tom vyzna ....da sa žalovať aj občianske združenie???? dakujem za odpoved
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

....dnes som zistila meno a sidlo majitela učtu ktorý obera ludi o peniaze teda pacha podvody..zverejnim to, nech su ludia na pozore..takže nazov je ............... ja idem podať trestne oznamenie..davajte si pozor a ak je to možne upozornite aj ostatných. dufam že som neporušila niečo o ochrane osobných udajov..a este nieco - ak chcete aj presnu adresu vyhladajte si ju v registri občianskych združeni. dakujem a vela stastia
Naposledy upravil Chobot : 08.04.12 at 21:26
0 0
andyl11 andyl11

andyl11 je offline (nepripojený) andyl11

nemate niekto skusenost s predavajucim Petrom sedliakom? Zaplatil som za tovar, nakolko mi poslal naskenovany doklad z posty o poslani balika, ale zrejme bol falosny. Zaplatil som 150eur, na cislo uctu 91595669/5200 otp banka
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

s týmto predavajucim skusenost nemam, ale ak mate doklad s "daakymi udajmi" myslim že by stačilo sa informovať u slovenskej pošty ci tento balik skutocne odoslany bol a u vasej dorucovacej pošty vam možu zistiť ci bol aj doruceny a nepatrnostou vam nedodany - tito info som sa osobne pytala na poste ohladom mojho balika. vela stastia
0 0
andyl11 andyl11

andyl11 je offline (nepripojený) andyl11

Dakujem za radu, hned zajtra to skusim, snad to dobre dopadne. Pekny den
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

ekný den prajem vsetkym podvedeným, oznamujem že peniaze som dostala naspäť, ja osobne som stiahla, resp. vymazala čislo učtu pod podmienkou že vam vsetkym čo ste boli povedení posle peniaze naspäť. ak sa tak nestane čislo pojde na poradu znova. dotyčna suhlasila. ktorí ste podvedení tak mi prosim napište na mail petula239@azet.sk. napisem vam postup..pozor jedna sa o tu osobu ktora mala senar ako je uvedeny na začiatku. za ine podvody nazodpovedam ozvite sa. budem rada ked s to porieši
0 0
Racel Racel

Racel je offline (nepripojený) Racel

pekný deň.Píšem tiš z takeho isteho dôvodu ako tý predomnou a taký isty scenar. Objednala som tiež niny netbook za 110 eura.Polovicu som poslala na ten ich účet a čakam a čakam a nič som sa nedočkala.Dotyčna my neodpoveda na mejly.Poradte ako dalej,čo mam robiť.
0 0
IT-cko IT-cko

IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

Racel Pozri príspevok
pekný deň.Píšem tiš z takeho isteho dôvodu ako tý predomnou a taký isty scenar. Objednala som tiež niny netbook za 110 eura.Polovicu som poslala na ten ich účet a čakam a čakam a nič som sa nedočkala.Dotyčna my neodpoveda na mejly.Poradte ako dalej,čo mam robiť.
Ja som išla do svojej banky, povedala pracovníčke čo sa mi stalo, spísali sme žiadosť o vrátenie peňazí z dôvodu neuskutočnenia obchodu. Potom banka oslovila banku tej predávajúcej, tá následne majiteľku účtu, kam som peniaze posielala aby mi vrátila peniaze. Inak mi poskytnú jej údaje na účely súdneho konania. Dotyčná sa zľakla, a peniaze mi následne poslala späť. Za tento úkon som v banke zaplatila 5€.
3 0
IT-cko IT-cko

IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

A ešte jedna vec. Pre takúto sumu polícia nepohne prstom. Neoplatí sa im to...také vyjadrenie som dostala od vyšetrovateľa ja. Vraj viac stojí to obháňanie dôkazov...cez banku, a tak....ako moja suma 50€.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

mozno nepohne prstom, ale ked si to povie kazdy oklamany a podvedeny tak potom tu bude anarchia... treba ist a nahlasit, mozno zajtra pojde niekto iny a tiez nahlasi.... az sa to nakoniec nazbiera a potom uz pohnu prstom.
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

...ako som už spomínala, mne sa peniaze zazrakom vartili ale ako vidim dotyčná v tom pokračuje dalej...jednoznačne odporúčam ako bolo už vyššie spomenuté ist do banky, vyžiadať si informacie o majitelovi učtu a podať trestne oznamenie bud na majitelku - jednu osobu, alebo celu organizaciu (co sa stalo v mojom pripade)..dalej odporúčam zverejniť čislo účtu a neskor aj majitelku. možno to pomôže.vela štastia
0 0
katka278 katka278

katka278 je offline (nepripojený) katka278

Dobry vecer, nemate niekto skusenost s predajcom Jarom Vozarom? Objednala som si iphoone 4, zevraj pracuje v Rakusku, tretinu sumy som zaplatila dopredu, a odvtedy sa neozyva. Ucet ma v zuno bank, meno je prave
0 0
andyl11 andyl11

andyl11 je offline (nepripojený) andyl11

to meno som uz pocul niekde, ja ti to zajtra prezistim a dam vediet. Urcite to nebude ciste
0 0
katka278 katka278

katka278 je offline (nepripojený) katka278

dakujem za pomoc, skus nieco zistit, budem rada
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
petula239 Pozri príspevok
ekný den prajem vsetkym podvedeným, oznamujem že peniaze som dostala naspäť, ja osobne som stiahla, resp. vymazala čislo učtu pod podmienkou že vam vsetkym čo ste boli povedení posle peniaze naspäť. ak sa tak nestane čislo pojde na poradu znova. dotyčna suhlasila. ktorí ste podvedení tak mi prosim napište na mail petula239@azet.sk. napisem vam postup..pozor jedna sa o tu osobu ktora mala senar ako je uvedeny na začiatku. za ine podvody nazodpovedam ozvite sa. budem rada ked s to porieši


no ja som sa im ozval, peniaze nevrátili :-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať