Zavrieť

Porady

Je možné požiadať exekútora,aby viacero konaní spojil v jedno?

Dobrý deň, rada by som sa opýtala-nemám s tým skúsenosti, či je možné - keď mám exekučné konania v 3 konaniach - pod rôznymi číslami- ale v konečnom dôsledku sa jedná len o jeden dlh voči sociálnej poisťovni - len s inými dátumami, či je možné požiadať exekútora, o to, že by to všetko dal len do jedného konania??? aby som nemusela platiť toľko veľa exekučných trovov. Má stým prosím niekto skúsenosť? alebo poradíte mi prosím ako postupovať, ak je to možné a na koho sa zo žiadosťou obrátiť? V ich zákone som nič nenašla,tak prosím o radu.Vopred ďakujem. Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Myslím si, že nie . Každé konanie má svoje číslo , poverenie ,...
    Domnievam sa, že nad tým trebalo uvažovať pred začatím prvého exekučného konania .
    Až tak veľké rozdiely v hotových výdavkoch nevzniknú /snáď navýšené poštovné/.
    Odmena exekútora závisí od výšky vymáhanej, či vymoženej pohľadávky /v závislosti od začatia exekučného konania / - a matematika nepustí. Súčet 3 čísel, či konečný sumár - je stále to isté.
    Ak Vám ide o celkovú výšku trov, tak hľadajte spôsoby ako zaplatiť a čím skôr.


    .

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    mattto Pozri príspevok
    nedá sa to spojiť, ide o tri rôzne exekučné tituly
    Sám exekútor by tak neurobil, pretože by prišiel o ďalšie 2 odmeny z ďalších dvoch konaní....

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Economic Pozri príspevok
    Sám exekútor by tak neurobil, pretože by prišiel o ďalšie 2 odmeny z ďalších dvoch konaní....
    neprišiel, lebo odmena exekútora pri peňažnom plnení je myslím 20% z vymoženej čiastky, max. by prišiel o ďalšie trovy ako náhrada za stratu času...

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    nie je to mozne z procesnych dovodov. exekutor nema pravo spajat tieto konania do jedneho, zakon mu to neumoznuje, aj keby to akokolvek velmi chcel (alebo nechcel )

    Je možné požiadať exekútora,aby viacero konaní spojil v jedno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.