Zavrieť

Porady

domaca tlačenka

Prosím poradiť, či produkty do tlačenky musím variť v jednom hrnci, alebo si ich môžem rozdeliť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ano lepšie spolu a k tomu 1/5 l vitamínu B

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    borecsk Pozri príspevok
    Je lepšie spolu.
    Veru, nech sa tie chute vo vývare pekne po celý čas varenia miešajú. (Bože, slintám!)

    Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

    Juras66
    Pytal sa na to preto, že asi nemá taký veľký hrniec a preto mysllím, že to môže uvariť aj oddelene, iné je ked bude chcieť aj vývar. Dôležité je skôr podľa mna správne ochutiť a dať tam všetko čo tam patrí aby držala pekne po kope.

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Juras66 Pozri príspevok
    Pytal sa na to preto, že asi nemá taký veľký hrniec a preto mysllím, že to môže uvariť aj oddelene, iné je ked bude chcieť aj vývar. Dôležité je skôr podľa mna správne ochutiť a dať tam všetko čo tam patrí aby držala pekne po kope.
    Nemyslela som veľa vývaru, ale veď do tlačenky sa vývar z toho všetkého pridáva, či nie? Aby tam vytvoril tú huspeninku, ktorá všetko drží pokope.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Áno, je to tak, že nemám taký veľký hrniec, tak to musím riešiť novým hrncom. Ďakujem za radu.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Pokojne var kazdu vec zvlast, po dovareni vsak vyvary pomiesaj a este zredukuj na potrebne mnozstvo tekutiny. Mne to vzdy vychadza tak redukovat na 1/2.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    ivuliatko Pozri príspevok
    Nemyslela som veľa vývaru, ale veď do tlačenky sa vývar z toho všetkého pridáva, či nie? Aby tam vytvoril tú huspeninku, ktorá všetko drží pokope.
    ..aby tlačenka držala pokope, nato sa tam varia kože,a zvlášť sa pomelu ,vyvaru len podla potreby aby zas nebola riedka

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Tlačenka sa vydarila, je super a varila som to spolu, kúpila som si väčší hrniec.Ak je tam hlava, tak netreba kože a dôležité je nedolievať vodu a variť to pomaly. Dala som tam len hlavu, srdcia a jazyky a dochutila korením a bobkovým listom, soľ.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    BABYstar Pozri príspevok
    Tlačenka sa vydarila, je super a varila som to spolu, kúpila som si väčší hrniec.Ak je tam hlava, tak netreba kože a dôležité je nedolievať vodu a variť to pomaly. Dala som tam len hlavu, srdcia a jazyky a dochutila korením a bobkovým listom, soľ.
    To si dala do hotovej alebo len do varenia. Lebo ja dávam k pokrájanému mäsu aj silný vývar z cesnaku, odskúšané, a majoránku. A kože tiež krájam, nemeliem

    frtanicek je offline (nepripojený) frtanicek

    dôchodca frtanicek
    Nesuhlasim že to nebude mať žiaden efekt.Práve naopak.Ak to budeš variť v jednej nádobe a v tom istom vývare vývar bude chutnejši a tym pádom aj tlačenka.Tak dobru chuť.F,K.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Ja dávam prísady keď varím, potom už nič nepridávam . Všetko zmiešam , jazyky a srdcia pokrájam na malé kúsky a mäso z hlavy oberiem aj kožu a pokrájam na malé kúsky. Zalejem to vývarom , ale len na takú hustejšiu kašu a plním sáčok . Dolievam vývar a vytláčam vzduch zo sáčku. Zviažem a dávam na plech, zaťažím a dám vychladnúť. Môže sa po niekoľkých hodinách otočiť, aby vývar nebol len na jednej strane. A je super......

    Dabodado je offline (nepripojený) Dabodado

    Dabodado
    Posielam niekoľko receptov, ale najlepšie urobíš, ak si vyskúkaš sám a nájdeš svoju cestu.

    D.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Čo ja si pamätám pri zabíjačkách to plnil mäsiar do žalúdka potom sa to muselo variť. A bolo to teda super.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.