Zavrieť

Porady

daňová povinnosť

Podnikateľ živnostník Jed.účt. v minulosti § 7 príjmy z podnikania... a § 9 príjmy z prenájmu. V súčastnosti § 6 sú príjmy z podnikania a prenájmu spolu. Pre príjmy z podnikania je aj platcom DPH.
Otázka znie či aj príjmy z prenájmu budú podlihať DPH od 1. 5. 2004 alebo nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Nás na školení upozornili presne na tento konkrétny prípad - treba aj prenájom počítať s DPH. Skúsenosť ale s tým nemám, len som si to vypočula.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    treba s DPH...predsa je to súčasť jeho príjmov a skúsenosť s tým nemôže mať nikto...predsa to len začalo...(:

    Mária je offline (nepripojený) Mária

    Mária
    Myslíte, že od januára preto lebo nájomné prešlo v dani z príjmu do § 6 a už bol platcom DPH tak mal na všetky príjmy počítať aj DPH ?

    luky je offline (nepripojený) luky

    žena luky
    Presne to som mala na mysli, ale by bolo dobré, keby sa ešte niekto k tomu vyjadril

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Z vlastnej skusenosti - prenajimame priestory na kancelarie a fakturujeme kazdy mesiac s DPH. Dalej prenajimame maloobchod-potraviny a taktiez fakturujeme s DPH. Dnes som bola na skoleni - a je to spravne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.