Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
A FO ktore si robia danove priznanie typ A same, budu kam posielat platby dane? asi ostane nejaky jeden "zberny ucet"? Neviete nahodou niekto?
Dakujem
Týmto daňovníkom DÚ vygeneruje číslo, pošlú poštou a od jeho doručenia má daňovník 8 dní na uhradenie dane.
Záver: daňové priznanie treba podať čo najbližšie k 31. marcu .....
8 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Môj osobný názor : Mne osobne sa tie čísla zdajú aspoň takto na začiatok dosť komplikované aj s tými novými VS.
Nepáči sa mi, že to dali od 1. 1. 2011. V januári máme najviac práce stihnúť do 31. 1. a ešte ustriehnuť úhrady na správne účty. Mali by sme požiadať o preloženie termínu. To je ich obľúbené riešenie.
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Myslíte že im bude už softvér od 1.1.2012 fungovať po novom? aby prjímal platby s týmito novými číslami?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

jacekova Pozri príspevok
tak teraz ma naša poštárka uviedla do šoku....
doniesla mi 4 obálky z DÚ.... nechápala som prečo 4.

takže jedno pridelené číslo je pre moju firmu a ostatné mi doniesla pridelené č.účtu za mojich klientov, na ktorých mám ZEP a posielam za nich výkazy elektronicky.... takže ešte môžem očakávať zopár obáločiek za zvyšných klientov...

jak dobre, že to poslali z DÚ mne, aspoň sa to nestratí a nemusím to od klientov vypytovať... len som z toho bola trochu v šoku....
Toto nechápem. Ak máš klientov pripojených kvôli ZEP (chápem to tak, že kvôli elektronickému doručovaniu písomností ) , znamená to zastupovanie vo všetkých veciach, týkajúcich sa daní ??? Myslím, že táto pošta mala ísť do rúk inej oprávnenej osobe ...
Pravda je, že sa aspoň zásielka nestratí, ale podľa mňa to nie je správne ... Či ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Johanka Pozri príspevok
Toto nechápem. Ak máš klientov pripojených kvôli ZEP (chápem to tak, že kvôli elektronickému doručovaniu písomností ) , znamená to zastupovanie vo všetkých veciach, týkajúcich sa daní ??? Myslím, že táto pošta mala ísť do rúk inej oprávnenej osobe ...
Pravda je, že sa aspoň zásielka nestratí, ale podľa mňa to nie je správne ... Či ?
Pre nás ako účtovníčky je to fajn, pretože nehrozí, aby to klient stratil.
Ale máš pravdu, ak sme splnomocnené na elektronickú komunikáciu, obálka patrí daňovému subjektu, pokiaľ tam nie je zastupovanie v daňovom konaní.
No čo už, tety si to robia opäť po svojom.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Pozor!!! od 1.1.2012 zmena: Kazdému danovemu subjektu posiela dan.urad oznamenie o prideleni vlastneho cisla učtu-tzv.zakladne čislo učtu. Číslo účtu pre uhradu prislušnej dane sa sklada z predčísla označujuceho druh dane, zo zakladneho čísla učtu označujuceho danový subjekt a z identifikacneho kodu štatnej pokladnice, v tvare: XXXXXX-8000000001/8180 : t.z. tie X označuju druh dane- základ.čislo učtu označujuce dan.subjekt/kod banky. Pri platbe sa vo variab.symbole uvedie identifikator zadany spravcom dane v rozhodnuti. Tak mame sa na čo tešiť a očakávat list z DU
No aspon ma dan.urad pocit-že sa nenudia zamestnanci-budu hladat konkrretneho danovnika podla učtu a prislusnej dane a potom bude asi väčší neporiadok-viac upomienok-podla mna to za tri mesiace nestihnu "upratat" natolko, aby vedeli čo k čomu patri...možno ich zachráni len dobrý softver-a tam potečú dalšie tisíce €...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

elektronické podávanie individuálne vrátane komunikácie je možné vyriešiť aj so sledovaním saldokonta aj bez prideľovania individuálnych účtov. Nových 220 tisíc účtov v Národnej banke skôr prinesie bordel a nie prehľad. Myslím, že Finančné riaditeľstvo malo ísť cestou tvrdšieho vymáhania nedoplatkov z minulosti ako rozhadzovať ako v tomto prípade už desaťtisíce EUR.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Johanka Pozri príspevok
Toto nechápem. Ak máš klientov pripojených kvôli ZEP (chápem to tak, že kvôli elektronickému doručovaniu písomností ) , znamená to zastupovanie vo všetkých veciach, týkajúcich sa daní ??? Myslím, že táto pošta mala ísť do rúk inej oprávnenej osobe ...
Pravda je, že sa aspoň zásielka nestratí, ale podľa mňa to nie je správne ... Či ?
ani podľa mňa to nie je správne a nechápem podľa akého kľúča to posielajú, pretože z 10 firiem, ktorých posielam elektronicky cez ZEP prišli 4 zásielky mne a ostatné prišli im do firmy....

a dnes ma čakali opäť dve zásielky... a to by v tom bol čert, aby nebolo nejaké prekvapko..... v obidvoch listoch bolo pridelené č.účtu za tú istú firmu, čiže mi to poslali dvojmo....

no super šetria tie DÚ, keď posielajú č.účtov za zrušené firmy, prípadne niektoré dvojmo....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tu sa ešte udeje vecí pri tomto zasielaní a preberaní....
Naša doručovateľka ešte zatiaľ nič neroznáša.... chúďa má sa na čo tešiť, ak mi bude aj klientov doručovať.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Mne dnes uštvaná a nadávajúca doručovateľka priniesla zatiaľ za 3 firmy. Moje číslo medzi nimi nebolo.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Rozalka Pozri príspevok
Týmto daňovníkom DÚ vygeneruje číslo, pošlú poštou a od jeho doručenia má daňovník 8 dní na uhradenie dane.
Záver: daňové priznanie treba podať čo najbližšie k 31. marcu .....
aha dakujem za info, takze FO poda danove priznanie do 31.3.2012 a nasledne mu DU vygeneruje a zasle doporucene cislo uctu kam do 8 dni zaplati dan? zaujimave.
1 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

Keď som tak pozerala tie predčíslia - je tam predčíslie 500240 -- daň z pridanej hodnoty a 500398 -- daň z pridane hodnoty z elektronických služieb. To mám chápať tak, že to prvé je pri podaní daň.priznania papierovo a to druhé platí ak podám daň.priznanie v elektronickej podobe?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katarína111 Pozri príspevok
Keď som tak pozerala tie predčíslia - je tam predčíslie 500240 -- daň z pridanej hodnoty a 500398 -- daň z pridane hodnoty z elektronických služieb. To mám chápať tak, že to prvé je pri podaní daň.priznania papierovo a to druhé platí ak podám daň.priznanie v elektronickej podobe?
NIE.

500240 je pre všetkých platiteľov DPH mimo tých z elektronických služieb
500398 je DPH z elektronických služieb /teda pre toho, kto také služby poskytuje/

Opravte ma ak sa mýlim.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Katarína111 Pozri príspevok
Keď som tak pozerala tie predčíslia - je tam predčíslie 500240 -- daň z pridanej hodnoty a 500398 -- daň z pridane hodnoty z elektronických služieb. To mám chápať tak, že to prvé je pri podaní daň.priznania papierovo a to druhé platí ak podám daň.priznanie v elektronickej podobe?
Podľa mňa predčíslie 500398 použije nezaložená osoba v zmysle §68 ZDPH.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Mne dnes poštárka priniesla 2 obálky, ale obidve sú na moje DIČ. Listy sú úplne rovnaké, len na jednom je vľavo dole napísané:
Oznámenie sa doručí:
Moje meno a priezvisko
Ulica
Mesto

Nemal im tento jeden list zostať na založenie?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

cloe Pozri príspevok
Mne dnes poštárka priniesla 2 obálky, ale obidve sú na moje DIČ. Listy sú úplne rovnaké, len na jednom je vľavo dole napísané:
Oznámenie sa doručí:
Moje meno a priezvisko
Ulica
Mesto

Nemal im tento jeden list zostať na založenie?
Jednej spoločnosti z tých, za ktorých podávam DP so ZEP prišlo č.ú. do sídla firmy a tiež aj mne. O ostatných zatiaľ neviem.
Nepodávaš DP so ZEP? Že by jeden list patril Tebe ako podnikateľovi a druhý Tebe ako osobe splnomocnenej podávať DP so ZEP?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Aljok Pozri príspevok
Jednej spoločnosti z tých, za ktorých podávam DP so ZEP prišlo č.ú. do sídla firmy a tiež aj mne. O ostatných zatiaľ neviem.
Nepodávaš DP so ZEP? Že by jeden list patril Tebe ako podnikateľovi a druhý Tebe ako osobe splnomocnenej podávať DP so ZEP?
Nie, obidva listy boli na mňa ako FO-podnikateľ.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aljok Pozri príspevok
Jednej spoločnosti z tých, za ktorých podávam DP so ZEP prišlo č.ú. do sídla firmy a tiež aj mne. O ostatných zatiaľ neviem.
Nepodávaš DP so ZEP? Že by jeden list patril Tebe ako podnikateľovi a druhý Tebe ako osobe splnomocnenej podávať DP so ZEP?
Tieto oznámenia posielajú veľmi chaoticky ... nechápem, čo má plná moc na elektronickú komunikáciu s preberaním pošty daňového subjektu, pričom obsah zásielky nijako nesúvisí s elektornickou komunikáciou. Mne bola napr. doručená takáto zásielka, pričom s daňovým subjektom nemám absolútne nič, iba plnú moc na zasielanie súhrnných výkazov. Naposledy som ho videla v apríli tohto roku, príde len keď potrebuje poslať SV ... Zásielku z daňového úradu som so sprievodným listom vrátila naspäť.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tiež som sa čudovala prečo tie čísla účtov prišli mne. Dúfam, že ich posielajú aj spoločnostiam.
Zatiaľ viem len o jednej SRO kde prišlo č. ú. aj im aj mne. Ďalším dvom prišlo len im, mne nie. Ostatné zatiaľ neviem, zistím. Ak ho nedostanú tak im ho prekopírujem.
0 0
splendida21 splendida21

splendida21 je offline (nepripojený) splendida21

ďakujem za tento link, ale aj tak nerozumiem, v januári zašlem daň z príjmov za december na nové číslo účtu, alebo až vo februári za január. ďakujem za odpoveď, viem že sa píše , že nové číslo účtov už od 1.1.2012, ale mi to nie je ešte stále jasné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať