Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Prišlo ti nejako separátne niečo kvoli DMV? Mne za každého klienta došla iba jedna obálka s číslom účtu. Ako sa to rozčlenuje pre jednotlivé kraje?
Ja mam síce všetkých klientov v BA, ale keby mali aj v inom okrese, tak k tomu mi dojde samostatné číslo účtu???
zuzka, základné 10 miestne číslo účtu je pre daňový subjekt konštantné. predčíslia - 6 miestne, sú rôzne pre jednotlivé druhy daní.
pre dzmv je predčíslie pre každý vúc iné - viď obr.:
baout.jpg  
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

srska Pozri príspevok
zuzka, základné 10 miestne číslo účtu je pre daňový subjekt konštantné. predčíslia - 6 miestne, sú rôzne pre jednotlivé druhy daní.
pre dzmv je predčíslie pre každý vúc iné - viď obr.:
Boze to som nepostrehla ze este aj VUC ma samostatne cislo uctu teraz... omg... musim si to nejako krasne vypisat a napisat vsetky kombinacie s VS pre vsetkychklientov ku kazdej dani... musim si na to vycleniť 14 hodin svojho casu a vypisat si to
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Boze to som nepostrehla ze este aj VUC ma samostatne cislo uctu teraz... omg... musim si to nejako krasne vypisat a napisat vsetky kombinacie s VS pre vsetkychklientov ku kazdej dani... musim si na to vycleniť 14 hodin svojho casu a vypisat si to
predčíslie
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

no ano, tak som to myslela... cele to beriem ako císlo uctu...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
zk24 Pozri príspevok
Boze to som nepostrehla ze este aj VUC ma samostatne cislo uctu teraz... omg... musim si to nejako krasne vypisat a napisat vsetky kombinacie s VS pre vsetkychklientov ku kazdej dani... musim si na to vycleniť 14 hodin svojho casu a vypisat si to
Zuzka, ak má klient vozidlo prihlásené v inom kraji ako domovský, podáva ďalšie priznanie a aj platí zvlášť.

A to nejako krásne vypísať .... načo by si sa s tým trápila, keď u mňa to už visí na nástenke a prikladám to aj sem.
15 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

uz vsetkym prisli obalocky?
lebo mne este nie...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prišli, ale ešte som sa tomu nevenovala ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

m.hladka Pozri príspevok
Prišli, ale ešte som sa tomu nevenovala ...
mne aj trojmo
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

trojmo? mne este neprisla a este jednemu klientovi neprisla... tak aspon nie som sama... ved kam budem platit ach ja nestastnik...
1 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

mariannak Pozri príspevok
dan zo závislej činnosti zrazená z výplaty za december 2011 už pôjde v januári na nové číslo účtu, však? a VS sa tvorí z 1100 alebo z 1700?
1100122011

1700 označuje druh platby za základe daňového priznania
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Mne ešte neprišlo nič Výplaty robím hneď 2.1., kam ich mám teraz poslať??? Jasné, kam pošlem dane, pekne som to napísala
Naposledy upravil truch : 31.12.11 at 20:04
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
truch Pozri príspevok
Mne ešte neprišlo nič Výplaty robím hneď 2.1., kam ich mám teraz poslať???
No výplaty hádam na čísla účtov zamestnancov. A dane počkajú, keď si neposlali daniari číslo účtu.
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

....no, ĺudkovia, ja budem mať tiež terazky dobrú "haluz". Kúpila som s.r.o., pri zmenách sa menilo aj sídlo a čo čert nechcel aj DÚ, zápis v OR bol 6.12., na DÚ som bola 14.12. - a mám problém s doručením čísla účtu. Bolo poslané ešte na starú adresu (to ale posledný rok bola fakt len adresa) a netuším ani kam sa dostal žltý lístok.... v pondelok sa idem na daňák (už nový) popýtať, že ako inak sa dostať k číselku....
dám sem potom info, ak by mal niekto tiež podobný problém....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som už tiež o tom premýšľala, či sa dá dostať k číslu aj inak, ako z (neprevzatého) listu. Daj vedieť, či je o tom aj nejaká evidencia. Prijala by som na DR SR stránku, kde sa zadá DIČ a vypíše sa to čarovné číslo ...
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Rozalka tak na tú stránku čakám, ako na spasenie do 15.1.jedno číselko sro mi záhadne zmizlo alebo ešte nedošlo, netuším
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Skočím tento týždeň na DÚ, veď to číslo posielajú oni, tak by mi ho mali vedieť povedať.
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

truch Pozri príspevok
Mne ešte neprišlo nič Výplaty robím hneď 2.1., kam ich mám teraz poslať??? Jasné, kam pošlem dane, pekne som to napísala
prave pozeram cez justice novelizovany 331/2011 zakon 595/2003 a tam v §49 ods. 2

Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac. V lehote na podanie daňového priznania je povinný daňovník, dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu122aa) daň aj zaplatiť. Daňovník, ktorému do lehoty na podanie daňového priznania podľa tohto odseku alebo do lehoty podľa odseku 3 správca dane neoznámil číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, je povinný daň zaplatiť v lehote do ôsmich dní od doručenia tohto oznámenia, ak mu toto oznámenie bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania. Rovnaký postup sa použije, ak za osobu, ktorá nemá do termínu na podanie daňového priznania správcom dane oznámené číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, podáva daňové priznanie dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu.122aa)

vyplýva mi z toho ze kedze nemame budeme cakat a potom platit do 8 dni...
Naposledy upravil Sarlotka : 01.01.12 at 15:53 Dôvod: doplnenie novely... novela 548/2011 v zakone na justice zatial nie je. zapracovana..
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Súhlasím, ale i napriek tomu, že nám nedošla pošta (PO) radšej si overím na DÚ, či nám náhodou nezlyhala teta poštárka....potom sa je ťažko brániť, kde ostal zabudnutý žltý lístok z pošty (oznámenie o uložení zásielky) a penále nechce nik platiť....
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Tak tak žlté lístky sa semo tamo strácaju....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať