Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Rozalka Pozri príspevok
Ako budú vedieť, od koho tá platba je, háááá?
na starý účet by som určite platila s VS - moje DIČ a nový VS by som prifarila do ŠS, čo sme nakoniec aj tak robievali (okrem štvorčíslia, čo však bolo uvedené ako KS)
...aha, tak toto ma nenapadlo....a asi ani tetu nie....to je fakt....veď v novom VS už nie je identifikátor DS....takže im to uhradím postarom.
Vďaka za upozornenie, ale pri úhrade by ma hádam osvietilo....a stále dúfam, že dovtedy sa ešte dopracujem k novému číselku účtu...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

teta je po silvestri
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

tictac7 Pozri príspevok
...hej, ale na staré môžeš platiť len do doby, kým Ti nie je doručené nové....
Tak potom načo maju napr. živnostnici čakať kym im pride nove čislo učtu aby spravili uhradu, ked sa da na stare. Myslim ze aj tety na urade maju v tom guľaš.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

no tak dnes prislo cislo uctu aj mne... a este za jedneho klienta, na ktoreho mam len dohodu na dorucovanie pisomnosti... ziaden ZEP ani nic ine... ostatnym klientom a aj tym na ktorych mam plnu moc doslo im a mne nie...
tak neviem preco za tohto klienta poslali mne...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no ja som akurat dnes uhradila daň na nové číslo účtu, ale na VS som zabudla. Vdaka vám, tejto téme - pripomenuli ste mi to. Zrušila som platbu a vygenerovala novú.
číslo účtu som napísala bez pomlčky, som zvedavá, ako to prejde.
IČO som dala ako KS alebo ŠS, teraz neviem, ale aby sa zorientovali.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Práve som sa vzdelávala v urážaní parlamentu a nakukla som aj sem. Mne aj manželovi už tie čísla účtov prišli, len si neviem spomenúť do ktorého "rodného kraja" som ich strčila. Keď ich nenájdem tak nemusím platiť?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ak si stratila, mozes si vygenerovať vlastné
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Vygenerovať? To myslíš ako? Z mojej firmy budem posielať manželovi a od manžela mne? Hmmm ........ to by šlo
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mužovi 8000000007 a tebe 8999999994
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Volala som na DÚ, povedali mi, že mám robiť úhradu dane zo mzdy po starom, vraj si to potom prevedú. Takže v pohode
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na ktorom?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

U nás v ZA je už len jeden DÚ, takže tam, na bývalý DÚ I. , mojej správkyni dane
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no len či sa takto budú benevolentne chovať všade..........
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Môj šéf bol dnes na daňovom urade a ked ho spravkyna dane videla, povedala len ze ona nic nevie, nema sa jej ani nič pýtať, že oni maju školenie az 05.01.2012, dovtedy nič nevie. To je sila
0 0
eva.toth eva.toth

eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

rozvedená, 2 deti
Chcela by som sa spýtať. Máte jasno v tom, či ide o nové označovanie od 01.01.2012 špecifických symbolov, alebo o nové označovanie variablilných symbolov? Napr. DPH platené na 01.01.2012: VS: 1100012012, alebo ŠS: 1100012012? V starších príspevkoch sa píše o novom ŠS a v novších príspevkoch o VS.V tých starších príspevkoch /neviem to nájsť/ boli pricapené aj nariadenia o označovaní špecifických symbolov od 01.01.2012 a na DRSR sú príklady na konštrukciu variablilných symbolov od 01.01.2012. Díky za odpoveď.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

sú to VS
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

eva.toth Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať. Máte jasno v tom, či ide o nové označovanie od 01.01.2012 špecifických symbolov, alebo o nové označovanie variablilných symbolov? Napr. DPH platené na 01.01.2012: VS: 1100012012, alebo ŠS: 1100012012? V starších príspevkoch sa píše o novom ŠS a v novších príspevkoch o VS.V tých starších príspevkoch /neviem to nájsť/ boli pricapené aj nariadenia o označovaní špecifických symbolov od 01.01.2012 a na DRSR sú príklady na konštrukciu variablilných symbolov od 01.01.2012. Díky za odpoveď.
Fuj, normálne som zapochybovala, či som to dala dobre uhradiť.... ale sú to variabilné symboly.

Prikaldám link z drsr.sk
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

zaujímalo by ma ako sa uhrádzajú tieto platby zo zahranicnych uctov? IBAN, SWIFT.... viete mi povedať aké su?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

(1) Medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN)1) pre účty zriadené na území Slovenskej
republiky, ako jeden z druhov jedinečného identifikátora podľa § 2 ods. 18 zákona, obsahuje
24 znakov, z ktorých
a) prvé dva znaky sú alfabetické znaky, ktoré tvoria kód krajiny,2)
b) tretí znak a štvrtý znak sú dve kontrolné číslice zistené podľa osobitného kontrolného
systému,3)
c) piaty znak až ôsmy znak je numerický identifikačný kód,
d) deviaty znak až štrnásty znak je predčíslie účtu, ktoré obsahuje najviac šesť číslic a
e) pätnásty znak až dvadsiaty štvrtý znak je základné číslo účtu, ktoré obsahuje najviac
desať číslic.
(2) Ak predčíslie účtu má menej ako šesť číslic, chýbajúce číslice sa doĺňajú nulami
na prvých miestach zľava. Ak základné číslo účtu má menej ako desať číslic, chýbajúce
číslice sa dopĺňajú nulami na prvých miestach zľava.
(3) V listinnej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza tak, že 24
znakov sa rozdeľuje do šiestich skupín oddelených medzerou, pričom každá skupina obsahuje
štyri znaky.
(4) V elektronickej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza v tvare
24 znakov bez medzier.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zdá sa, že sa im podarilo za riadnu hrču peňazí pekne skomplikovať papierovanie pri platbách trvalými príkazmi. Na tie môžeme zabudnúť. Hmmm, len tak hocikto by toto nevymyslel .... Einstein by sa obesil?... Čo vy na to?
http://blog.tyzden.sk/mackojan/2011/...-by-sa-obesil/
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať