Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Skúšali ste už niekto uhrádzať daň zo závislej činnosti ? Berie internetbanking platby bez konštantného symbolu ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
veronikasad Pozri príspevok
Skúšali ste už niekto uhrádzať daň zo závislej činnosti ? Berie internetbanking platby bez konštantného symbolu ?
áno berie. už od nejakého času to nie je povinný údaj
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jacekova Pozri príspevok
áno berie. už od nejakého času to nie je povinný údaj
Uvádzaš tam niečo, alebo to nechávaš volné ? Nebolo by vhodné do ŠS uviesť DIČ ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
veronikasad Pozri príspevok
Uvádzaš tam niečo, alebo to nechávaš volné ? Nebolo by vhodné do ŠS uviesť DIČ ?
ja som už rozmýšľala nad tým že do kš dám to čo tam bývalo doteraz ale zatial to nechávam prázde
šs nevyplnam,ale veru niečo sa mi tam žiada (ale DU všade píše len o tom, že stačí vs)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jacekova Pozri príspevok
ja som už rozmýšľala nad tým že do kš dám to čo tam bývalo doteraz ale zatial to nechávam prázde
šs nevyplnam,ale veru niečo sa mi tam žiada (ale DU všade píše len o tom, že stačí vs)
Mne sa tam tiež niečo žiada - robím príkazy na mzdy a bojím sa, že klienti "pokafru" tie nové čísla účtov, idem tam dať DIČ (ak sa zmestí).
Ďakujem za rady.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
veronikasad Pozri príspevok
Mne sa tam tiež niečo žiada - robím príkazy na mzdy a bojím sa, že klienti "pokafru" tie nové čísla účtov, idem tam dať DIČ (ak sa zmestí).
Ďakujem za rady.
ja som tam zatial nedala nič, ale tiež sa veeľmi obávam toho, aby to klienti nepoplietli keď budú zadávať nové príkazy k úhrade....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Obávam sa že KS vám nezoberie viac ako 4 znaky, takže DIČ sa tam asi nevojde. Ked tak, tak jedine do špecifického symbolu zadať DIČ.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

srska Pozri príspevok
(1) Medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN)1) pre účty zriadené na území Slovenskej
republiky, ako jeden z druhov jedinečného identifikátora podľa § 2 ods. 18 zákona, obsahuje
24 znakov, z ktorých
a) prvé dva znaky sú alfabetické znaky, ktoré tvoria kód krajiny,2)
b) tretí znak a štvrtý znak sú dve kontrolné číslice zistené podľa osobitného kontrolného
systému,3)
c) piaty znak až ôsmy znak je numerický identifikačný kód,
d) deviaty znak až štrnásty znak je predčíslie účtu, ktoré obsahuje najviac šesť číslic a
e) pätnásty znak až dvadsiaty štvrtý znak je základné číslo účtu, ktoré obsahuje najviac
desať číslic.
(2) Ak predčíslie účtu má menej ako šesť číslic, chýbajúce číslice sa doĺňajú nulami
na prvých miestach zľava. Ak základné číslo účtu má menej ako desať číslic, chýbajúce
číslice sa dopĺňajú nulami na prvých miestach zľava.
(3) V listinnej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza tak, že 24
znakov sa rozdeľuje do šiestich skupín oddelených medzerou, pričom každá skupina obsahuje
štyri znaky.
(4) V elektronickej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza v tvare
24 znakov bez medzier.


Prečo na tých sprostých obálkach čo došli nie su uvedené potrebné údaje k úhrade do zahraničia?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
Obávam sa že KS vám nezoberie viac ako 4 znaky, takže DIČ sa tam asi nevojde. Ked tak, tak jedine do špecifického symbolu zadať DIČ.
DIČ som dala do špec.symbolu. KS som nechala prázdny
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zisťovala som dnes na DÚ - KS ani ŠS sa neuvádzajú - sú obsiahnuté v 10 miestnom VS.
11 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Neviem prečo tam uvádzajú KS ked nie je predsa uz povinný...
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
presne tak (asi chcú byť len zaujímaví) ale Vyhláška vyslovene hovorí len o variabilnom symbole (žiadny ks ani šs)
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Už sa mi oči brčkavejú z tých novôt. Študujem vytvorenie VS, a mám takúto otázku:
-číslo účtu použijem zo zoznamu od DÚ podľa druhu dane.
-platba DPH za 4Q/2011 - aký bude VS?
-platba DPH 2Q/2012 - VS bude podľa drsr 1100422012?
3Q/2012 - VS bude 1100432012?
4Q/2012 - VS bude 1100442012?
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Žabinka Pozri príspevok
Už sa mi oči brčkavejú z tých novôt. Študujem vytvorenie VS, a mám takúto otázku:
-číslo účtu použijem zo zoznamu od DÚ podľa druhu dane.
-platba DPH za 4Q/2011 - aký bude VS?
-platba DPH 2Q/2012 - VS bude podľa drsr 1100422012?
3Q/2012 - VS bude 1100432012?
4Q/2012 - VS bude 1100442012?

presne tak, platby DPH za 1-4.Q/2012 tak ako píšeš
za 4q/2011: 1100442011
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zk24
Dnes, 12:08
Neviem prečo tam uvádzajú KS ked nie je predsa uz povinný...

Zuzka, preto, lebo to je názor a odpoveď daňovej poradkyne a nie odpoveď z DÚ.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
1/ Ak som štvrťročným platiteľom DPH, pri platbe dane za 1. štvrťrok 2012 vytvorím VS nasledovne:
1100 41 2012
Druh platby (daň z pridanej hodnoty)
Ozna
čenie 1. štvrťroku
Príslušné zda
ňovacie obdobie
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Klient mal nastavený trvalý príkaz na úhradu DzMV za 4.q.2011 s dátumom 31.12.2011 a starým číslom účtu DU. Platba, vzhľadom k tomu že 31.12. bola sobota a 1.1.2012, nedeľa prebehla 2.1.2012, ale na starý účet. Mal by to byť problém???
Ja si myslím, že nie, ale ...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja si nemyslím ze bude problém. Aj tak budu musiet nejako sparovat povodne platby a nove platby. Kedze preddavky sa platili na nieco ine a samotne "vyuctovanie" na novy sposob... tak to musia nejako preverit a sparovat.

Nemyslim si ze by stare ucty 31.12.2011 o polnoci prestali existovat...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Vie mi niekto pomoct s platbou so zahranicia?

Takto by vyzerala platba zo SR
500275 - 8028480452 / 8180

Ako vytvoriť IBAN a SWIFT?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať