Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zk24 Pozri príspevok
Vie mi niekto pomoct s platbou so zahranicia?

Takto by vyzerala platba zo SR
500275 - 8028480452 / 8180

Ako vytvoriť IBAN a SWIFT?
IBAN: SK** 8180 5002 7580 2848 0452
SWIFT: SPSRSKBA




Tak už viem...... http://www.ibancalculator.com/bic_und_iban.html
Naposledy upravil zk24 : 03.01.12 at 11:55 Dôvod: doplnenie linky
1 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

KEJKA Pozri príspevok
no ja som akurat dnes uhradila daň na nové číslo účtu, ale na VS som zabudla. Vdaka vám, tejto téme - pripomenuli ste mi to. Zrušila som platbu a vygenerovala novú.
číslo účtu som napísala bez pomlčky, som zvedavá, ako to prejde.
IČO som dala ako KS alebo ŠS, teraz neviem, ale aby sa zorientovali.
Kejka, ak si do čísla účtu vkomponovala aj predčíslie - tie údaje pred pomlčkou, tak si to uhradila zle a platbu ti asi vrátia. Mám s tým skúsenosti u mojich zákazníkov, ktorým zdôrazňujem, že predčíslie je samostatný údaj a nemôžu ho zadať do kolonky účet, ale vždy to niektorý zle zadá.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Japis, nie každá banka má samostatné okienko pre predčíslie, napr. ani VUB - takže do kolonky číslo účtu sa musí nahrať aj 6-miestne predčíslie.

Pre tých, ktorí majú pochybnosti o správnom VS, tu je malá pomôcka
http://www.porada.sk/t182128-p3-nove...ml#post1927889
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Rozalka a dava sa predcislie pomlcka cislo uctu alebo bez pomlcky vo VUB ?
dakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, a čo mám spraviť, ak som odviedla už preddavky zo záv. činnosti za 12/11 ešte na staré číslo účtu? ako mám v tomto prípade postupovať?
Dakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Podla mna sa nic vázne nestalo, ale mozno by som napisala list na DU jednoduchy... kde ich informujes o tom ze si to zaplatila na stary ucet a ziadas o priradenie platby k tomu a tomu cislu uctu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A ak bolo zaslané na správne č. účtu, ale so starým VS - teda DIČ, bude bitka?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Paula Pozri príspevok
A ak bolo zaslané na správne č. účtu, ale so starým VS - teda DIČ, bude bitka?
Nebude, preúčtujú si to .
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Nebude, preúčtujú si to .
Osobne si myslím, že takých ľudí, ktorí platby poplatia ešte na staré účty bude veľmi veľa... S tým musia aj počítať.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Dnes som volala na danovy urad ze nam este neprisla obalka a ci sa viem k tym uctom nejako dostat, mi bolo odpovedane, ze oni s tym nic nemaju, robila to ina firma, momentalne nic neriesia, v podatelni sa hromadia doklady a nikto ich nespracuva, kedze nevedia kde je sever a platbu mozeme posielat aj na stare cisla, oni si to niekedy popriraduju... dokonaly chaos.... ale za stratene upozornenie ze nepreslo priznanie k dph za III. Q dostavame 1600 € pokutu. Posielala som to ked mali nefunkcny system cez aplikaciu edane a po par dnoch neskontrolovala ci to preslo, robila som ich viacero aj so suhrnnymi vykazmi a vsetky ostatne presli... zlty listocek z posty sa stratil a prask, pokuta ako hrom...do revu, pekne sa ten rok zacina...
0 0
gabrielik gabrielik

gabrielik je offline (nepripojený) gabrielik

Prosím Vás a ako je to pri platení DPH z dodatočného danového priznania??? Podávam dodatočné DPH za 9/2011 - budem platiť. Tak platblu pošlem predčíslie 500240 - moje nové č. účtu / 8180 a VS bude 1100092011 . Je to tak správne??? Chybu som zistila 30.12.2011 keby som vtedy tušila že v tom bude taký chaos radšej by som to hneď zaplatila....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

gabrielik Pozri príspevok
Prosím Vás a ako je to pri platení DPH z dodatočného danového priznania??? Podávam dodatočné DPH za 9/2011 - budem platiť. Tak platblu pošlem predčíslie 500240 - moje nové č. účtu / 8180 a VS bude 1100092011 . Je to tak správne??? Chybu som zistila 30.12.2011 keby som vtedy tušila že v tom bude taký chaos radšej by som to hneď zaplatila....
Máš to správne...
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ja vas poprosim poradit ako poslat na DU platbu za pokutu ktoru sme dostali od DU. Do konca r.2011 sme to neuhradili lebo nebolo dostatok fin.prostriedkov.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

zk24 Pozri príspevok
IBAN: SK** 8180 5002 7580 2848 0452
SWIFT: SPSRSKBA

Tak už viem...... http://www.ibancalculator.com/bic_und_iban.html
aj priamo na drsr.sk je: "Pri platbe zo zahraničia je potrebné číslo účtu previesť do formátu IBAN. Formát IBAN nájdete TU"

a ten link na prevod účtu na IBAN : http://82.119.225.20/sk/platobne-sys...nsku-republiku

0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nový údaj na DP FO 2011:
"Správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka áno/nie"

okrem toho je novinkou aj uvádzanie NACE
8 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

len skúsenosť pre tých, ktorí používajú program pohoda a chcú po novom realizovať platbu na nové čísla účtov po 01.01.2012:

konštantného symbolu pred uložením príkazu na úhradu sa nezbavíte z príkazu na úhradu len tým, že ho vymažete z riadku pri editácii príkazu ale zbavíte sa ho tak, že miesto napr. ks=1144 zadáte 4x medzeru a potom uložíte
2 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

podla vyhlasky je povinnost uvadzat len VS - ako sa budu riesit KS a SS? myslim ze minimalne KS banka pri zadani prikazu vyzaduje ako povinny udaj - myslite, ze sa nieco pokazi, ked sa ako KS uvedie 1144?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ucetni_fantozzi Pozri príspevok
podla vyhlasky je povinnost uvadzat len VS - ako sa budu riesit KS a SS? myslim ze minimalne KS banka pri zadani prikazu vyzaduje ako povinny udaj - myslite, ze sa nieco pokazi, ked sa ako KS uvedie 1144?
KS ani SS nie su povinne udaje. Podla mna DU tie udaje vobec nepotrebuje, lebo ich ma obsiahnute vo VS. Ked to tam uvedies je to nieco navyse, asi ako ked si do ucelu platby zadas ze "uhrada dane".
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

srska Pozri príspevok
len skúsenosť pre tých, ktorí používajú program pohoda a chcú po novom realizovať platbu na nové čísla účtov po 01.01.2012:

konštantného symbolu pred uložením príkazu na úhradu sa nezbavíte z príkazu na úhradu len tým, že ho vymažete z riadku pri editácii príkazu ale zbavíte sa ho tak, že miesto napr. ks=1144 zadáte 4x medzeru a potom uložíte
ďakujééém,.... práve som na ten problém natrafila, trošku potrápila, no nešlo mi to nijakovsky, nuly sa mi nepáčili ..... a hľa, tu, na porade, je odpoveď
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Toto som našla na stránke VÚB:

Ako sa zadávajú účty, ktoré obsahujú pomlčku?

Pri zadávaní čísla účtu s pomlčkou alebo pomlčkami je potrebné v prevodnom príkaze cez službu Internet banking riadiť sa podľa nasledovných pravidiel (príkladov):

  • ak účet obsahuje pomlčku na štvrtej pozícii sprava, ako uvádza vzorový príklad: 762623-022, účet zadajte bez pomlčky (vzorový príklad: 762623022)
  • ak účet obsahuje pomlčku na tretej, štvrtej, piatej, šiestej alebo siedmej pozícii zľava, ako uvádzajú vzorové príklady:
    • 27-762623022
    • 127-762623022
    • 1035-762623022
    • 10035-762623022
    • účet zadajte v pôvodnom tvare, s pomlčkou (ako uvádzajú vzorové príklady)

  • ak účet obsahuje pomlčku na siedmej pozícii zľava (vzorový príklad: 100035-762623022), účet zadajte bez pomlčky
  • ak účet obsahuje dve pomlčky, ako uvádza vzorový príklad: 27-762623-022, účet zadajte s použitím prvej pomlčky a pomlčku na štvrtej pozícii sprava vynechajte (vzorový príklad 27-762623022)
  • ----------
  • TAKŽE NOVÉ ČÍSLA do vúb zadávať cez IB BEZ POMLČKY
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 10.01.12 at 13:27 Dôvod: doplnenie
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať