Zavrieť

Porady

PN a uznanie invalidného dôchodku na 55%

Dobrý deň
prave mi priniesol zamestnanec PNku ukončenú k 10.11.2011 s tým, že mi doniesol aj doklad, že je uznaný na 55% invalidity. A výplaty za 11/2011 máme už odoslané na Sociálnej poistovni.

čo teraz? a aký nástup mu mám dať že prišiel do zamestnania?Ked lístok na peniaze dodal že je do 30.11.2011 PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Milujem lekárov,
    ktorý neukončujú PN tak ako reálne skončí, ale pekne po zadu ako priznajú invaliditu.
    Ja by som asi zamestnanca poslala za lekárom, nech mu ukončí PN v reálnom termíne. A ked nie, tak nech vypíše novú nakoľko váš zamestnanec, má teraz od 11.11.11 absenciu. Ak to lekár nenapraví čo spravil.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    a môže byť u nas zamestnaný ak má priznaný invalidný dôchodok zamestnaný na TPP?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Samozrejme,
    aj ja mám ID 60% a som zamestnaná na TPP. Výška príjmu neovplyvňuje poberanie ID.

    A ak nemá konkretne obmedzenie tak ja problém nevidím.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    polis1 Pozri príspevok
    a môže byť u nas zamestnaný ak má priznaný invalidný dôchodok zamestnaný na TPP?
    jasne...táto kombinácia nie je zakázaná......

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    Takže nás zamestnanec prišiel s tým, že mu to tak ukončila Sociálna poisťovna a on že chodí do práce a pritom az včera doniesol doklad ze je invalida a dneska ukončenú PN?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Polis vyjadri sa presne.
    Od kedy chodí do práce?
    Kedy ukončil PN?
    A čo sa týka výplat. Odvody do SP ostanú v tej istej výške ako sú teraz, odvody do ZP sa znížia aj pre Vás aj pre zamestnanca na polovicu. Takže budeš musieť prerobiť mzdy a poslať opravný výkaz do poisťovne.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    no bola som za dievčatami ktoré mi davajú podklady na výplaty takže, on doniesol lístok na peniaze, že je PN do 30.11.2011 a teraz prišla tá ukončná PN k 10.11.2011. Ale v práci nebol...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hovorím
    treba ho poslať za lekárom, aby mu vypísal novú PN alebo upravil ukončenie tejto starej na aktuálny dátum.

    Lebo technicky lekár spôsobil, že zamestnanec má mesiac absenciu v práci. Treba to poriešiť.

    PN a uznanie invalidného dôchodku na 55%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.