Zavrieť

Porady

Výber z účtu cez bankomat

30.12.2005 sme robili výber z účtu cez bankomat.
Peniaze sme prijali s týmto dátumom do prevádz. pokladne a následne uhradili faktúru v hotovosti 30.12.2005 .
Problém je ale v tom, že banka nám tento výber z účtu odúčtovala až
2.1.2006. Tým pádom, ja nemôžem tieto peniaze prijať do pokladne /hoci som ich fyzicky mala/ 30.12.2005. A teda nemôžem úhradu našej DF považovať za splnenú 30.12.2005, nakoľko " akože" som na jej uhradenie
nemala peniaze v pokladni. Ako to spraviť, aby som túto DF nemala k 31.12.2005 v stave ako neuhradenú???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lila
    30.12.2005 sme robili výber z účtu cez bankomat.
    Peniaze sme prijali s týmto dátumom do prevádz. pokladne a následne uhradili faktúru v hotovosti 30.12.2005 .
    Problém je ale v tom, že banka nám tento výber z účtu odúčtovala až
    2.1.2006. Tým pádom, ja nemôžem tieto peniaze prijať do pokladne /hoci som ich fyzicky mala/ 30.12.2005. A teda nemôžem úhradu našej DF považovať za splnenú 30.12.2005, nakoľko " akože" som na jej uhradenie
    nemala peniaze v pokladni. Ako to spraviť, aby som túto DF nemala k 31.12.2005 v stave ako neuhradenú???

    1/Príjmeš do pokladne peniaze z bankomatu . Zaúčtuješ do pokladne v hotovosti . Takže na úhradu máš peniaze . Ak to je JÚ/ neviem posúdiť zo zadania témy / tak príjem pokladňa - výdaj priebežné položky . Peniaze ,môžeš prijať do pokladne, nič Ti v tom nebráni .

    2/Uhradenú faktúru zaúčtuješ výdavok pokladňa - podľa zaradenia do výdavkov - členenie /neviem o čo sa jedná/ . Ak je to úhrada , ktorá má ísť do výdavkov ,tak ju zaúčtuješ v deň jej úhrady .

    3/ k 31.12. Ti zostane na priebežných položkách rozdiel vo výške výberu z bankomatu a tento Ti sadne až 2.1.2006 , keď zaúčtuješ bankový výpis - výber peňazí do pokladne z bankomatu .

    4/ Vo výkaze o majetku a záväzkoch budeš k 31.12.2005 vykazovať rozdiel na priebežných položkách .

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Mohli by som to zaúčtovať takto:
    MD 321/ DAL 333x ??? A evidovali by sme to ako náš záväzok voči zamestnancovi, ktorý uhradil našu DF a k 31.12.2005 sme to nášmu zamestnancovi nestihli preplatiť, nakoľko sme nemali hotovosť v pokladni?

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Mohli by som to zaúčtovať takto:
    MD 321/ DAL 333x ? A evidovali by sme to ako náš záväzok voči zamestnancovi, ktorý uhradil našu DF a k 31.12.2005 sme to nášmu zamestnancovi nestihli preplatiť, nakoľko sme nemali hotovosť v pokladni?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Takže je to od veci , lebo Ty účtuješ v PÚ . Sorry .

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nie je to až také od veci, veď aj v podvojnom účtovníctve jej to môže zostať na účte 261-Priebežné položky a vykáže to v súvahe. Myslím, že to tak môže byť ako Ti radila Zita.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Lila
    30.12.2005 sme robili výber z účtu cez bankomat.
    Peniaze sme prijali s týmto dátumom do prevádz. pokladne a následne uhradili faktúru v hotovosti 30.12.2005 .
    Problém je ale v tom, že banka nám tento výber z účtu odúčtovala až
    2.1.2006. Tým pádom, ja nemôžem tieto peniaze prijať do pokladne /hoci som ich fyzicky mala/ 30.12.2005. A teda nemôžem úhradu našej DF považovať za splnenú 30.12.2005, nakoľko " akože" som na jej uhradenie
    nemala peniaze v pokladni. Ako to spraviť, aby som túto DF nemala k 31.12.2005 v stave ako neuhradenú???
    Ja si myslím, že nevidím problém naúčtovať príjem peňazí do pokladne 30.12.2005 a následne úhradu i ked z účtu to bolo strhnuté 2.1.2006.
    1) výber 211/261 na základe potvrdenie z bankomatu 30.12.2005
    2) úhrada 321/211 30.12.2005
    3) nevadí , že ti nebude sedieť ku koncu roka 261
    4) výdaj z účtu 261/221 v 1/06

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    No ale nebude mi sedieť zostatok na bežnom účte, keďže k 31.12.2005 tam nieje uvedený tento výber z účtu.
    Asi mi to vychádza predsa sa len prikloniť k môjmu predchádzajúcemu príspevku č. 2. Čiže MD 321/ DAL 333 .

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Lila
    No ale nebude mi sedieť zostatok na bežnom účte, keďže k 31.12.2005 tam nieje uvedený tento výber z účtu.
    Asi mi to vychádza predsa sa len prikloniť k môjmu predchádzajúcemu príspevku č. 2. Čiže MD 321/ DAL 333 .
    Zostatok k 31.12. ti bude sedieť ved výber z účtu budeš účtovať v 1/06 , nebude ti sedieť iba 261 k 31.12.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Opravujem, predbehla ma renča1.
    Dobre, o tieto prijaté peniaze mi nesadne 261. Ale čo inventarizácia aú 261??

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Lila, ty si urobila výber, tak to má byť na 261. Mala by si mať aj potvrdenku z bankomatu o výbere, ak nie nevadí. Skús sa pozrieť na výpis z banky. Ja tam zvyknem mať aj dátum výberu a miesto. Ak nie tiež nevadí. Ale nie je dôvod účtovať na 333 ak si tie peniaze fyzicky mala. B. účet ti sedieť bude, ale budeš mať zostatok na 261, nič sa nestane.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    renča1
    Zostatok k 31.12. ti bude sedieť ved výber z účtu budeš účtovať v 1/06 , nebude ti sedieť iba 261 k 31.12.
    Presne tak a v inventarizácii účtov budeš vykazovať z toho dôvodu zostatok na 261, čo nerobí problém.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Lila
    Opravujem, predbehla ma renča1.
    Dobre, o tieto prijaté peniaze mi nesadne 261. Ale čo inventarizácia aú 261??
    no nič uvedieš len rozdiel 261 a v r.2006 sa ti vyrovná.

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    renča1 Pozri príspevok
    Ja si myslím, že nevidím problém naúčtovať príjem peňazí do pokladne 30.12.2005 a následne úhradu i ked z účtu to bolo strhnuté 2.1.2006.
    1) výber 211/261 na základe potvrdenie z bankomatu 30.12.2005
    2) úhrada 321/211 30.12.2005
    3) nevadí , že ti nebude sedieť ku koncu roka 261
    4) výdaj z účtu 261/221 v 1/06

    Súhlasím, aj mne sa to bežne stáva, že mám na 261 zostatok z tohto titulu, ale je to OK. Stačí pri inventarizácii zdôvodniť zostatok a potom proste na ďalší rok zúčtovať.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás ako účtovať ak konateľ vyberá z firemného účtu cez bankomat a potvrdenku mi nedonesie. Je možné tento výber účtovať:
    355AE/221AE?
    Naposledy upravil Mikolajova : 23.08.07 at 09:46

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Mikolajova Pozri príspevok
    Prosím Vás ako účtovať ak konateľ vyberá z firemného účtu cez bankomat a potvrdenku mi nedonesie. Je možné tento výber účtovať:
    355AE/211AE?
    Nie. Bolo by síce pekné mať aj potvrdenku, ale nie je to nevyhnutné. Výber máš predsa na výpise z účtu. Účtuješ: výpis 261/221
    pokladňu 211/261
    Pravda, ak Ti peniaze doniesol. Ak si ich nechal, tak pokladňu neúčtuješ a výpis 335/221

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.